Cooler Master MasterBox Q300L

Sziasztok!

Elkezdtem egy gépet összerakni, viszont elakadtam. Egy kis tanácsot, segítséget szeretnék kérni!

Tehát kinéztem egy házat egyből: Cooler Master MasterBox Q300L Tudtam már akkor is, hogy ez Micro-ATX.

Majd jött a tápegység: FSP 500W Hyper M

Ez volt a kiszemelt alaplap: ASROCK B450M PRO4

Az egyik kérdésem az lenne, hogy ebbe az alaplapba lehet-e min. 3000 MHz Ramot rakni? Mert hogy a processzor Ryzen 5 2400G lenne.

A többi kérdés meg majd menet közben. Köszönöm!

Igen, mehet bele a ram.
A táp gondolata azonnal kuka. Build ajánlóból nézz egyet.

Tápot kukáznám, nézz egyet a build ajánlóból, legalább valami bronzot, inkabb silvert.
A helyett az alaplap helyett pedig jobb alternatív megoldások:

• Gigabyte B450 aourus M
  • Msi B450 M mortar
  • Msi B450 M bazooka
  • Asus prime B450M-A

Az az ASRock is teljesen jó lap.

Köszönöm a válaszokat. A tápegység és a ház már megvan! Az alaplapnak a hivatalos oldalán néztem, és semmi olyant nem láttam, hogy lehetne-e rakni bele 3000 MHz vagy nagyobb Ramot. 2933 MHz a legnagyobb amit ír. Az MSI oldalán ott írja 3200-ig. De lehet ezt is benéztem, mint a tápegységet, mert arra is azt hittem hogy silver. A másik gépemben egy chieftec iarena gps nevű tápegység van legalább 8 éve. A bolt már bezárt ahol vettem…

Ha azt mondjátok, hogy jó ez az alaplap akkor maradnák ennél. Köszönöm!

Nem rossz deszka, legalábbis az első szériás foglalattal ajánlgatták az Asrockot. Ha 2933-t ír a lap akkor a 3000-es ramnak pont jó, az MSI lehet kicsit tovább engedi de ~3000 és 3200 között már nem fogsz érezni különbséget.
A tápot akkor is el tudod passzolni aprón, főleg ha bontatlan.
Nem tudom, hogy szándékosan kell e a 2400g az igp miatt, de kb 9-10k-val több a 2600 ami egy kategóriával feljebb van. Ha nem is játékra kell még mindig tudsz szerezni hozzá aprópénzért valami kis karit ami éppen ad neked jelet.

Zavaró, hogy nem írja az Asrock azt hogy 3000. Lehet inkább az ajánlottak közül választok egyet. Ha már a tápra azt mondjátok hogy nem jó, akkor a lap legalább legyen jó. Ha úgy döntök hogy másik tápot veszek akkor sem adom el hanem inkább belerakom a másik gépbe. Csak azt ritkán használom, mert én kettő helyen lakok.
Igen, játékra lenne. Régen nagy játékos voltam, de meguntam. Most arra adtam a fejemet, hogy építek egy gépet, és minden játékot újra játszok, illetve amivel még nem játszottam azt is kipróbálom. A második számú lakhelyemen sok szabadidőm van.
És igen, Igp miatt lenne a 2400g. Erről is lebeszéltek?
Az első számú lakhelyemen egy Gtx 650 videókártyám van. A 2400g igp ha jól tudom, picit jobb, az nekem már jó. Lehet mellé videókártyát rakni a későbbiekben, vagy nem?

Jobb-e a 650-nél? Nem tudom… de azt tudom, hogy a 650Ti -nél már nem. Ilyen Radeon HD 6770 szintjén van kb

Természetesen lehet tenni a 2400g mellé dedikált karit, viszont ennek az igp-je kb ilyen 1030 (talán 1050?) szintű ha jól tudom, ami tényleg csak kisebb vagy régebbi gamek futtatására alkalmas fhd-n. Ha belépő szintű kari kellene játszani az ilyen 570 4Gb manapság.

Különösebb a baja nincs a Hyper M-nek, Single Rail, 5év gari, viszonylag jó belső, csak nem a legújabb design. Használhatod nyugodtan.

Azért nem szoktuk ajánlani mert ilyen 3-5e Ft ráfizetéssel lehet venni újabb, jobb beltartalmú unitokat.

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-650-vs-AMD-RX-Vega-11-Ryzen-iGPU/3154vsm401440

Egy szinten van a 650-nel. Csak legyen megfelelően gyors RAM-od mellé, és persze minél több is.

Hajjaj… mesze van az a 1030-tól… vagy 10 fps minimum. 1050től pláne.
@meteoric87 jól mondja szerintem.

8 magos processzort van értelme venni? Mert akkor nekem a vega 11-nek nincsen értelme.

A kettő közt nem látom az összefüggést.
8 magos cpu-nak van értelme? Van, sok esetben. A 2600 (amit én írtam), az 6 mag/12 szálas. Ezekben viszont nincs integrált gpu. Hacsan nem az 9700K/9900K-ra gondoltál, de gyanítom nem (ezekben van).

Jó, értem. Köszönöm! Akkor ezt átgondolom, nem sürgős. Majd szerintem a bildből választok egyet.

Sok gondolkodás után arra jutottam, hogy legyen egy másik processzor. Erre gondoltam: AMD Ryzen 2600X

Kérdésem az lenne, hogy milyen alaplap meg videókártya passzolna hozzá, normális árak mellett? Vagy mik a lehetőségek?

Köszönöm!

Szerintem a 2600X alá is jó egy jobb fajta B450s lap, pl a Tomahowk. Kártya meg ami belefér a keretbe. Akar már a 2070-Ben is lehet gondolkodni, de 580,1660Ti, 2060 mind jó lehet.
Most amúgy Alza-n van nagyon jó árban 580, 3 játékkal.

Ja, hogy MATX build lesz? Akkor a lapból valami ennek megfelelő kene, majd írnak a többiek markát.

Én egy MSI B450M Mortart vennék. Az öcsém gépébe is egy olyat vettünk és nagyon jó

Én így tenném össze:

• R5 2600
  • B450M Mortar
  • CM Q300P ház
  • Gtx 1660Ti, az már a egyel fölötte szint, vagy egy Rx 580 8gb pl.:

Ezek nagyon jó hűtésűek, és jó árban vannak.
Arra figyelj, hogy ryzenhez kell a gyors ram a magok közti kommunikáció miatt, így mindenképp 3200mhz -eset, vagy a fölött vennék.

A 16-os ram kiteknél helyenként 10 akár 15k-val is olcsóbb a 3000-es, mint a 3200-es, szvsz ha talál kompatibilis modult én azt venném.