Cooler Master MasterBox Q300L

Én is írnék egy pár dolgot:

Ha ragaszkodsz a CM Q300L-hez, mindenképp vegyél bele előre még 2 ventit hogy legyen is rendes légáramlás, mert gyárilag csak 1 van benne, hátul.
Alaplapból jó a fent említett MSI B450 Mortar, viszont ha esetleg mozgatnád is, érdemes olyat nézni amiben van beépített Wifi, ilyenből szerintem a legjobb választás a Gigabyte Aorus B450 Pro Wifi. Ez nagyjából 8-9 ezerrel drágább mint a Mortar.
Prociból jó mind a 2600, mind a 2600X, attól függ a végén melyik fér bele a keretbe.
Ramból a kiválasztott alaplap megfelelő támogatott memória listájáról válassz, legalább 3000 mhz-es 2x8-as kitet. Ha támogatja a lap, akkor pl erre mennék rá, főleg ha a gigabyte alaplapot választod, és akkor lesz szép RGB-d is ami mint tudjuk nagyon fontos :smiley:

Videokártya szempontból döntő hogy mennyi marad rá. Alsőbb kategóriában a korábban már ajánlott RX580 8gb most a nyerő (azt hiszem Alzán van leárazva Gigabyte Aorus verzió 68-ra), de ha belefér a keretbe, én 1660Ti-re mennék inkább.

Köszönöm szépen a sok választ! Jókat írtatok! De egy valamiben még bizonytalan vagyok. A tápegység elegendő lenne-e az RX 580 vagy a GTX 1660 Ti mellé? A tápegység az már megvan nekem ami egy FSP 500W Hyper M

Utána néztem a wifis alaplapnak is amit én is nézegettem annakidején, de mATX-ben nem találtam csak ATX formátumban. Vagy csak én néztem el, pedig jó ötlet.

CM Q300L ház is már megvan már, és bizony tervezem bele a ventilátorokat előre, sőt felülre is, ha elfér.

RGB ramokat is néztem, de ezen még gondolkodok, viszont 3200 MHz ram lesz benne.

Nem egyben tervezem megvásárolni a hardvereket, hanem külön külön. Ami lehet nem jó ötlet, mert gyorsan változnak a dolgok.

Nem feltétlen a gyors változás miatt probléma, kvázi pár hónapon belül annyi minden általános esetben nem történik, hanem nem tudod a cuccokat kipróbálni. Ha pedig adódik valami probléma és 14 napon túl esik a vásárlás nem tudsz elállni, gariztatni meg macera, mert ált több hét. Annyi eszközt mindenképp egyszerre kéne megvenni ami ki tudsz próbálni, pl táp, deszka, ram, proci, ezekben szokott lenni hibás alkatrész néha. Vga-t meg utólag is tudod tesztelni, vinyót, perifériát szintén. Ergo, ha egyszerre nem megy inkább később vedd amikorra összejön a keret egyszerre elhozni/rendelni.

Felülre nem érdemes, valószínűleg csak rontanál vele a légáramláson.

Lapnál benéztem, nem figyeltem hoigy nincs mATX verziója :frowning:

Külön vásárolni sosem éri meg. A garancia ketyeg akkor is ha a dobozban áll, a 14 napos indoklás nélküli visszaküldést is bukod ha valami mégsem tetszik.

Ismét hosszú tanakodás után itt vagyok. Egyik ismerősöm azt mondta hogy 700 W-os tápegységet vegyek, mert ami nekem van FSP 500W Hyper M kicsi lesz, ha szeretnék videókártyát is. Na, én nem értek vele teljesen egyet.
Ti mit mondtok? RX 580 vagy a GTX 1660 Ti mellé elegendő lenne ez a FSP 500W Hyper M tápegység? Ha nem igazán, akkor milyent lehetne helyette? Válasszak a bildből egyet?

Köszönöm!

Bőven elég lenne, de vegyél valami minőségibbet.
Fsp raider 2 550 silver, bitfenix formula 550 stb.

Szerintem simán elég lesz, nem rossz táp az, én nem cserélnék.