Cooler Master V1200 ár furcsaság

Sziasztok!

Most akarok összerakni egy gépet és a tápegységeknél találtam az alábbi tápegységet: Cooler Master V1200 1200W Platinum. Ahhoz képest, hogy 80+Platinum és 1200W teljesítményű eléggé alacsony az ára (~50ezer Ft). Más márkából kb 750W 80+ Gold körül kapni hasonlót.

Mi a véleményetek erről? Szerintetek miért lehet ennyi ez a táp?

Szerintem csak rosszul ismered az árakat.

Én laikus vagyok ebben a témában. Annyit tudok, hogy a Platinum jobb mint a Gold. A gold jobb mint a bronz.

Vegyük például a Seasonic Focus plus 750W Gold-ot. 34k. Nem 50, ahogy írtad. Igazából nem azzal van a baj, hogy rosszul írtad, csak megalapozatlan így az aggályod az 1200W-os Platinum tápot illetően.

Ahonnan veszem az alkatrészeket a Be Quiet! Straight Power 11 750W Gold (BN283) hasonló árban van (49ezer Ft). Ezért van az a félelmem, hogy talán a Cooler Master táppal valami gond lehet vagy nem tudom xD

Akkor NAGYON rossz helyről veszed azt a tápot.

3 Likes

Tudom-tudom. :frowning:

Ha ugyanannyiba kerül, akkor ne az árat hasonlítsd össze, hanem az egyéb adatokat, és vedd azt, amelyik jobban megéri.

2 Likes

2014-es design… valószínűleg éppen kifuttatják, külföldön is Amazon-on és Newegg-en is akicóban van. De ahogy elnézem a korábbi vásárlók sem éppen elégedettek ezzel a unittal.

Én nem erőltetném, vegyél egy szép új fényes Focus GX-750-est vagy az említett Straight Power 750-et.

Köszönöm a segítséget! Akkor a Be Quiet! 750W 80+ Gold Straight Power 11 -nél maradok.

Amúgy a konfig ez lesz:
cpu: Ryzen 5 3600x
VGA: Sapphire Radeon rx 5700xt nitro+
Alaplap: msi tomahawk max
RAM: patriot 16Gb ddr4 3200MHz cl16 ram kit (2x8Gb)
hdd: Western Digital 1TB 7200RPM 64MB Blue
ssd: Kingston A2000 250Gb m.2 2280
processzorhűtő: be quiet dark rock pro 4
gépház: deepcool kendomen
tápegység: be quiet 750W 80+ Gold Straight Power 11
Monitor: AOC CQ32G1

Na várjunk. Ha ugyanannyi a két táp, akkor mért nem a jobbat választod? :smiley: Meg alapból semmi szükség 40-50k-s tápra, 25-30k-ért is lehet kapni tökéleteset.
1 terra SSD-t is vehetnél, és akkor nem kell elavult HDD-t rakni a gépbe.

Itt a build ajánló, érdemes nézegetni:

Az ssd az op rendszernek lesz, meg talán egy-két játéknak. A tápot azért váltottam, mert a be quietet ajánlották. Nekem az számítana, hogy megbízható legyen és sok évig ne kelljen cserélni.

A CM V1200 és a Be quiet 750W 80+ Gold Straight Power 11 közül melyiket választanátok, ha 1 árban van a 2?

Ehhez a konfighoz a be quietet.

Rendben. Esetleg ha tudtok jobbat =megbízhatóbbat), mint a be quiet, akkor ne tartsátok magatokban. :smiley:

Már elmondták a többiek, :wink: hogy

Ezek közül @sutyomatic -kal tudok a legjobban egyetérteni, az elég új széria, és a seasonic 43 éve csak tápokat gyárt, szóval tudják mit csinálnak, értik a dolgukat. :smiley:

Légyszi javítsd ki az idézetet amit tőlem vettél, nem bírom ezt nézni :smiley: :stuck_out_tongue:
Edit: köszi :slightly_smiling_face:

1 Like