TheVR Fórum

Corsair 2x16GB Vengeance RGB Pro KÉK HALÁL

Sziasztok, vettem egy új gépet ezzel az alaplappal és ezzel a rammal és folyamatosan kék halált kapok már mindent probáltam de nem jött össze semmi. VAlaki tudna segíteni mi lehet a probléma?

ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING

proci?
háttértárak?
táp?
Anyám kínja?

Milyen körülmények között hal meg a gép?

Tudod. Információ, információ és információ, hogy ne a csillagok állásából kelljen kiolvasnunk.

5 Likes

Kingston A2000 1TB M.2 SSD
Intel Core i7 11700K
Seasonic 1000W SSR-1000FX

A körülmények mindegy játék közben is és alapjáratba ha nem csinálok semmit akkor is.

most pedig ezzel a hibával dobott ki nvlddmkm.sys asus rtx3080ti a videokártyám

ujra raktam a gépet minden drivert ellenőriztem ujra raktam bios reset is volt szét szedtem és ujra össze raktam a gépet már mindent csináltam

MemTest86 mehet kezdésnek.

3 Likes

Meg egy BIOS frissítés is.

3 Likes

Microsoft Windows 10 Pro 64 bit HUN FQC-08925 OEM ez a win lett ra rakva nem tudom szamit e vagy nem

Pontosan honnan?

2 Likes

A pcx oldalon vettem mindent a windows t is aztan ők csinaltak nekem mindent de lehet kar volt

Egyelőre jó lesz az, végezd el a többi dolgot.

2 Likes

Memtest megvolt elég sok hiba volt pendriverol inditottam és amikor ki irta hogy sok a hiba nyomjak valami billentyűt a folytatáshoz akkor ott megáld a dolog :slight_smile: nem tudom ez segit e valamiben 23c3b00c0 ez volt a hiba

Igen, mégpedig, hogy garanciában cserélhetik a RAM-okat, mert (kor)szarok. :smiley: (ha mindenképp kell az RGB, akkor én inkább a G.Skill-t választanám)
A 23c3b00c0 csak valami címregiszter. (vagy hiányzik a végéről egy szám)

Mindenek előtt: Te raktad össze a gépet vagy összepakolva vetted? BIOS-t állította valaki?

2 Likes

Ők rakták össze, BIOS frissitést csináltak rajta én 1x ujra raktam itthon a gépet. BIOST nem állítgatták

Most csináltam egy windowsban lévő memoria diagnosztikát azt irta hogy minden fasza :smiley:

Ha értenek a gépekhez, akkor állítgatták.

Magától nem javul meg semmi. Futtasd le még egyszer a Memtest-et.

Megkérdezhetem, hogy miért?

Mert nem tudtam mi a baja es ujraraktam nagy bajt nem csinaltam vele ra neztem amugy biosra mindenrendben van vele. Csinaltam mar bios resetet is.

Szia!

Memória kompatibilitás rendben? Tehát a lap támogatja ezt a típusú ramot?

Igen utana neztem

Tehát akkor szerepelt az a típus a támogatási listán?
Nekem is ilyen RAM-ok vannak a gépemben, bár a lapom Prime Z590-P. De nem sok Corsair RAM megy bele a lapba.

1 Like