CPU + Alaplap kérdés GTX 1660 Ti-hez

Sziasztok!
Szeretném végre megépíteni az első gépemet, melyhez egy kis segítséget szeretnék kérni. Amire használnám: gamingre, azon belül is leginkább Overwatch, Apex Legends, Rainbow 6. Egy Samsung C24FG70FQU monitorom van ha valakit érdekel (1080p, 144hz, 24’, FreeSync képes). A lényeg annyi, hogy meglegyen a 144 fps a fent említett játékokban. Keret ~280K, maximum 300K.

CPU: Ryzen 5 2600x (ebben nem vagyok teljesen biztos, lehet elég lenne a sima 2600 is? Alapvetően szeretném ha pár évig nem kéne a géphez hozzányúlni, ezért gondoltam az X-re esetleg)
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
Alaplap: Itt is kéne egy kis segítség, az Msi B450 Tomahawkot szoktátok ajánlani, viszont ha jól sejtem akkor az én monitorom csak Display porton keresztül fogja tudni a Freesyncet és a 144 hz-et, szóval kéne egy deszka DP porttal.
SSD: Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3
HDD: Western Digital Caviar Blue 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3
Ház: Deepcool Tesseract SW Red
Táp: BitFenix Formula 550W Gold

Persze gondolkodtam az új Ryzen szérián is, de szerintem az igényeimnek ez is elég lenne.
Szívesen fogadok minden észrevételt, persze csak a keretemen belül :slight_smile:

Elég a sima 2600, és nagyon jó áron is van.

Alaplapra nem kell DP port, mivel NEM az alaplapra kötöd a monitort. :wink: Szóval nyugodtan vedd a Tomahawkot. Ha nem sürgős, várj vele, hamarosan érkeznek a MAX jelzésű alaplapok nagyobb bios hellyel, ami akkor lehet fontos ha pár év múlva beletennél mondjuk egy 4. generációs Ryzent.

Miért? :smiley:

Áhh, sorry én hibám, megláttam a “DisplayPort - Nem” feliratot Árukeresőn, és egyből arra következtettem, hogy akkor az nekem nem jó :smiley: Nem gondoltam bele hová is kötjük a monitort :smiley: Lehet akkor megvárom az új lapokat, és CPU-ból mindenképpen a sima 2600-at fogom venni. Köszönöm!

A sima 2600-at én csak akkor venném ha tervezel rá külön hűtőt. Ha nem, akkor inkább a 2600X-et választanám.

?

A 2600-nak is teljesen elég a gyári a normál órajeleihez. Ráadásul semmi értelme hozzá külön hűtőt venni, mert annyiér tényleg megkapja az X-et. Tehát 0 értelme a 2600+aftermarket hűtő kombónak.

Build ajánlóban is gyári hűtő szerepel image

Amíg a külön hűtő ára meg nem haladja a 2600X felárát, igen. Azzal egyet értek hogy ilyen szempontból ebben a helyzetben nem sok értelme van, de saját bőrömön tapasztalom, hogy a Stealth sokszor kevés, főleg hogy 1080p-ben minden MHz számít a procin, szóval nem árt a minimális headroom egy kis overclocknak. Akkor meg már vehetni a 2600X-et, ami alapból magasabb frekvencián ketyeg, és egy jobb hűtő van hozzá. A túl magas hűmérsékletek amúgyis ártanak a procinak.

Én is tudom, csak leírtam, hogy ÉN nem venném meg így a helyedben :slight_smile:

Igen, a 90-100 fok feletti hőmérsékletek nem tesznek neki jót, de ennek közelében sincs egy normális házban a gyári hűtővel sem.

Tuningolni Ryzeneket igazából sok értelme nincs, az XFR és a PBO kitekeri belőle amit kb ki lehet, azon felül csak a hatékonyságot dobod a kukába.

Ha meg több fps kell, akkor GPU oldalon érdemesebb nézelődni, ott sokkal könnyebben/többet lehet nyerni.