CPU és Alaplap csere után NO POST - Help!

Sziasztok, most cserėltem alaplapot procit ramot meg tápot is. Eddig volt gigabyte H81M-S1 lapom, cserëltem Asus Prime x470 prora

cd-t beraktam bár nem százas hogy jó a meghajtó.

Proci Ryzen 7 2700X, videókártya RX 580

Kihúzták a VGA-t meg SSD HDD-t nem törtėnt vàltozás, win10 van fent.

CMOS törlés volt már?

És ez a kábelezés se tesz túl jót semminek a gépbe :smiley:

Olyat mėg sose csináltam

Az alaplap manuáljában keress egy Clear CMOS jumper-t. Kikapcsolod a gépet, azt a jumpert rövidre zárod egy csavarhuzóval és meg is vagy

Vagy, egyszerűbb módon, kiveszed a gombelemet, vársz 5-10 percet, és visszateszed.

Off/
Miért egyszerűbb, ha ki kell vegye az elemet, és minimum 5 percet kell várjon vele? :smiley:
/Off

Egyszerűbb kipattintani egy elemet, minthogy keresgéljen a manuálban, majd csavarhúzóval sz#rakodjon… :smiley: De ahogy érzed :smiley: (szerintem)

Oké, szerintem ezt hagyjuk, ne térjünk el a tárgytól :smiley:

Köszönöm srácok, megcsináltam amit leírtatok, mėg mindig nem volt jó “cable not connected”, kicserėltem a HDMI DVI-ra ės már van kėp. :slight_smile:

OFF Biost kell frissíteni?

Ártani általában nem árt, de ha nincs olyan probléma amit javítottak újabb BIOS-ban ami téged érint, akkor általában mérlegelendő a "Ne javítsd meg, ami nem romlott el…" alapelv.

Ha a tavaly decemberi 4204-es verzió van rajt, akkor sok értelme nincs frissíteni amíg nem akarsz esetleg majd valamikor a jövőben 3000-es szériából belerakni valamit.

Bios verzió 4024-es