CPU foglalat sérülés...segítség!

A mai nap folyamán szétszereltem a gépem és van egy olyan gyanúm, hogy elmozdult az egyik socket a lapon.

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen állapotban van szegénykém és hogy mit tegyek.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Specifikációk:
i5-3570
Asus P8Z68-V alaplap

1 kedvelés

Szia!
Először is tisztázzuk!
A socket az maga a foglalat, amik úgymond felépítik a lábak, vagy pin-ek.

Értem, csak zavarban vagyok és nem tudom mit tegyek.

Sajnos erre garancia nem érvényes.
Mondanám, hogy próbáld meg magad visszahajlítani a hejére egy csipesz segítségével nagyító felett, de az nagyon kockázatos. Másik lábat is elhajlíthasz véletlen, sőt akár le is törhet.

De a processzor az még ép?

Ilyenkor általában csak a lapnak szokott “baja” lenni.
Mivel intel processzorod van, ezért nincs rajta pin, tehát valószínűleg okés.

Akkor oké! :smiley: Egyébként akkor történt mikor kivettem és akkor láttam hogy nincs rendben. Itt hagyok egy képet a CPU-ról.

1 kedvelés

Gépet újítasz? :grinning:

Igen! :slight_smile: Pont eladni készültem, szóval…

Mennyi a proci? :smiley:

A gépről majd egy posztot mindenképpen kérünk ide :slight_smile:

Meglesz :slight_smile:

1 kedvelés
  1. Azt hiszem prohardveren van socket cserére szakosodott kolléga, de lehet nem éri meg.
  2. Nekem ugyanilyen gondom volt (Asus Rog Strix Z370-F Gaming). A megoldás egy nagyító, tű és körülbelül 10-15 perc volt. Nagyító alatt óvatosan kellett pöckölni az 1 kicsit meggörbült lábat. Fontos, hogy jól lásd, hogy milyen irányba, mennyire van elhajolva. Ehhez mindenképp éles szögből, akár a lap szintjéből világítsd meg a socketet. Illetve az optimális irány és erő is fontos, hogy több lábat ne károsíts. 10-15 perc után, sok mini mozdulattal a gyári pozícióba került vissza a láb és egy boldog 8700k fekszik rajta 5GHz-en :wink:
3 kedvelés

Woow! GG man! Köszi a tippet, megpróbálom én is. Egyébként az az 5GHz nem semmi! :wink:

Az utasításaitok szerint, megtettem a tőlem telhető legjobbat. De mi történhet a ha mégsem?

Köszi. Azt igazából csak azért írtam be, hogy nem is alapfeszen megy és teljesen stabil. Ha a láb rendesen visszakerült a helyére, akkor VÉLEMÉNYEM szerint nem lehet para. De vannak itt nálam sokkal inkább hozzáértők.

Ellenőrizni a lábat egyébként úgy érdemes, hogy a lap szintjéből, laposan körbevilágítod. És ha nem tűnik ki a ‘javított’ láb, akkor tökéletesen a helyén van. Ha észreveszed, fura árnyékot vet, akkor óvatosan kell még rajta csiszolni szvsz.

Köszi

Nagyon jóóó!!! Működik a fogat!!! :smile: :blush: Köszönöm szépen a sok segítséget!

1 kedvelés

Hali
nekem olyan problémám van hogy cpu csere után (amd) ryzen 5 ről 7 re cseréltem és mondták hogy bios frissités kell.
Mondom oké akkor voisza,de mikor vissza raktam nem indul el a gép mi lehet a probléma,ötlet?:smiley:

A hold rossz égi állásban van most. Ennyi infoból ez a legjobb tippem.