CPU hőmérséklet gondok

Sziasztok!
Processzort, hűtőt és alaplapot cseréltem a gépemben, minden rendesen működöt, elindítottam pár játékot, hogy megnézzem hogyan futnak és látom hogy 90 fokos a proceszzor. Na ott gyorsan kikapcsoltam a gépet nehogy valami gond legyen. Szerintetek mi okozhatta a meleg? Lehet hogy rosszul raktam fel a pasztát?

A gépem:
I5 8600k
Asus Cerberus Gtx 1070ti
Kraken x62
Z390F

A válaszokat előre is köszönöm

90 fok az rengeteg ezzel a hűtővel, ennél a processzornál… Nekem is X62 hűti a CPU-t, ami egy 8700K, és 30-40 fok között van, ami nagyobb terhelés mellett sem megy sokkal fentebb, de főleg nem ennyivel… Jól kötötted be a pumpát? BIOS-ban nézd meg, hogy a pumpa fordulatszáma 100%-on van-e, mert annyinak kellene lennie. NZXT CAM-ra is érdemes lenne ránézni, hogy az mit mutat, megy-e minden, aminek mennie kell és milyen fordulaton. Továbbá nálam csinált a CAM a pumpán egy firmware frissítést a gép második indításánál, de szerintem anélkül is működnie kellene, mert nekem is ment előtte is. Továbbá pasztából milyet és mennyit használtál összerakáskor?

Levetted a műanyag matricát a vizesblokk aljáról? Tettél alá pasztát?

A Biosban mindenhova N/A-t ír, a műanyagot leszedtem pasztát is raktam alá. Lehet higy roszzul kötöttem be a pumpát? A leírása szerint egy usb 2.0-ba és a CPU-fanhoz kell bekötni.

A pumpának van egy AIO_PUMP csatlakozó az alaplapon

Igen én is láttam de a leírásban a CPU FAN-hoz kell csatlakoztatni. Ha most bedugom az AIO PUMO-hoz nem fog tönkremenni?

Miért menne tönkre?
Aio pump.
Fordítsd le

Így a biosnál kiírja, hogy cpu fan error és 3 perc allat 65 fokon volt. A windows el sem indult

A pumpát dugtad az aio pump hoz?

A “power cable set”- ből a 3pines csatlakozót.

Ez alapján csináld

Ugyan így csináltam először is, most mégegyszer a videó alapján de még mindig semmi

Van egy darab 2 kábeles csatlakozó, ami csak fordulatszámot küld azt rádugod a CPU FAN helyére.
Az USB-t bedugod a pumpába a másik felé egy üres USB2.0-es csatira a lapon.
A power csatisort is bedugod a pumpába.
A ventiket rádugod a PWM spliterre.
Majd a végén rádugod a SATA tápot a power kábelre, ezt semmi képpen ne hagyd ki, mert akkor nem fog menni a pumpa, de igazából más se.

Elvileg mindenen van delej így, illetve az alaplap se kéne nyikorogjon hogy nincs CPU venti. Valamint a pumpát és a ventiket is a CAM-on keresztül lehet kezelni.

Vagy lehet nem voltak rendesen meghúzva a rögzítők a cooleren és nem érintkezik jól…

• jó csavarokat használtál? Van egy pár lehetőség a csomagban :slight_smile:

Amúgy lehet egy RMA-s eleve döglött pumpa is :stuck_out_tongue:

Megcsináltam mindent úgy ahogy írtátok bekopcsolásnál megint a cpu fan error-t hozta fel, windows nem bootol be, a csavarokból is jókat használtam kellően meghúztam őket

Cpu fan errort kerüld ki azzal, hogy bemész a biosba és kikapcsolod a cpu fan monitorozást. Azért adja, mert a radiátor ventilátorai nem közvetlenül az alaplapra vannak kötve, és nem látja őket, de attól még menni fognak.

Pasztából a gyárit eltávolítottad a pumpáról, mielőtt a összeraktad a saját pasztáddal? Továbbá az milyen márkájú paszta volt, amit használtál?

Használtam vettem, nem volt rajta paszta és az egyik barátomát használtam, amit egy cooler master hűtőhöz kapott. Viszont most egyik pillanatról a másikra leugrott a hőmérséklet 24 fokra. Az a normális nem?

A gyári paszta nem a világ legjobbja de avval sem kéne ilyen hőmérsékleten legyen :stuck_out_tongue: közel sem…főleg 2% load mellett :smile:

A Ventik forognak a radiátoron? PUSH VAGY PULL? Milyen case és hol van elhelyezve a radiátor és a ventik?