CPU hőmérséklet gondok

Tudom hogy nem kéne, de ki akartam zárni annak a lehetőségét, hogy rajta van a gyári paszta is, meg még tett rá sajátot is, mert az sem épp ideális megoldás szerintem.

A 24 fok viszont már normális lenne, az viszont nem normális, hogy így ugrál, ha visszamegy hirtelen 60 fok környékére, terhelés nélkül, vagy hasonlót produkál, akkor lehet hogy azt a pumpát el kell felejteni, így hogy már tudjuk hogy használt.

Mind a 2 ventilátor forog egy h500i gépházban. A hűtőt a gép elejére szereltem úgy, hogy kívülről szívja a levegőt

Annak úgy jónak kellene lennie, feltéve, hogy a pumpa is megfelelően működik. Ha terhelés nélkül marad 24 fok körül mostmár, akkor talán jó lesz, de ha megint felmegy, úgy hogy közben load meg “nincs”, akkor lehet valami más hűtőn kell gondolkoznod majd. Mennyi idősen vetted át egyébként?

Csak annyit mondtak, hogy új állapotú. Viszont most kipróbáltam játék közben tartotta a 30-35 fokot

Aztat bárki mondhassa… :smiley: Na mindegy. Úgy tűnik jó lesz, viszont tényleg nem csak mellékes információ a pumpa kora, mert ezek közül azt hiszem lassan az első szériásak már 3 évesek lesznek, az meg már necces egy ilyennél, mert a léghűtéssel ellentétben, ezeket nem árt cserélni 2-3 évente, mert a pumpa használat közben öregszik, kopik és egyszer csak megállhat, vagy olyat is produkálhat talán, amire utaltam, hogy nem mindig tud 100%-ot nyújtani, aztán egyszer csak szintén megáll, végleg.

3 éves tuti nincs… én még nem láttam NZXT Kraken-r ami 2 évnél tovább bírta :smiley:

Konkrétan 17db-ról tudok csak közelebbi körben ami behalt 24 hón belül :smile:

Az szép… :smiley: Kíváncsi leszek az enyém meddig fogja bírni. Most nagyjából 1 hónapja raktam össze az új gépet, amiben van, eddig tökéletesen megy. A sok horror sztorival ellentétben nekem még a CAM-el sem volt semmi bajom, működik minden gond nélkül.

Úgy néz ki most rendesen működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

CAM-el nincs gond csak ha felvannak rakva bizonyos Asus Aura Sync app-verziók…

Én most full Corsair-re váltottam az új buildhez és nem lehetnék boldogabb. 9db LL120 + a H150i Pro mellé HX1000i PSU meg Corsair Vengence PRO RGB-k meg Corsair billentyű egér és a headphone stand… 1 progiból megy minden és easy :slight_smile:

Láttam képet a setupodról, baszón néz ki. Én egy mATX házba (H400i) “költöztem be”, mert még nem volt olyanom és kellett is a kompaktabb méret, de eddig elégedett vagyok. Majd még áprilisban belekerül egy 2080, aztán nagyjából késznek mondható, annyi kivétellel, hogy a jelenlegi 16GB RAM még bővítve lesz 32-re. Viszont kezdünk eltérni a témától :sweat_smile: