Cpu hűtő ajánlás.+egy kis segítség kérés alkatrészekben

Sziasztok!
tervekbe van egy pc építés melynek összetevői előre láthatólag ezek: (ne kövezzetek meg elcsábultam az új Ryzen-ek re)

1. Alaplap: MSI MPG X570 GAMING PLUS

2. Processzor: AMD Ryzen 7 3700X (itt még vacilálok kell e az a 3700x inkább gaming re lesz használva de gondolkozok videózásban a közeljövőben.)

3. Memória: HyperX 16GB Predator RGB DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3AK2/16

4.Videókártya: itt inkább segítséget kérnék 2080/2070 között gondolkodtam.

5.Ház: FRACTAL DESIGN Meshify C TG

6.Táp: SEASONIC Focus Plus 850 Gold 850W (lehet inkább a kis öccse lesz ha nagyon túl lenne méretezve a 850W—> 750W-ra)

7.HDD/SSD 1WD 1Tb + egy KINGSTON 240GB A400 SATA 3 2.5" (ha nem lenne elég az ssd akkor van nálam kéznél egy 250Gb 860 evo)

1. CPU hűtő! ezen a téren nem vagyok jártas ezért elképzelésnek EVGA CLC 280 2x140mm-választottam véleményt kérnék róla hogy megbízható-e vagy egyátalán elég-e,de ebben az árban ha tudnátok jobbat akkor azt meghallgatom!
    Válaszokat előre is köszönöm!

3700X-hez felesleges az X570;

Videokártyából 2080 SUPER vagy 2070 SUPER-ben tudsz gondolkozni, másban nem, ugyanis 2070 nemsokára nem lesz gyártásban. A jelenlegi modellek nyilván olcsóbbak lesznek hogy kirepüljenek a boltokból, de ha több teljesítmény kell akkor a fenti kettő.

Az A400-ról nem sok jót hallottam, egy Crucial MX500 lenne legjobb választás szerintem.

Feleslegesnek tartom a 280mm-es AIO-t. Ha nem overclockolsz a gyári hűtő teljesen elég, és ha mégis több hűtést szeretnél, akkor is jobb egy léghűtő, mert az AIO-kat 2-3 évente cserélni kell, plusz bármikor léket kaphat, és mehet a kukába az egész gép, ergó nem éri meg

Köszi a gyors választ!
Esetleg ídő pontot tudsz mikor lehet kapni ezeket az új kártyákat és mennyibe fognak kerülni?
és
Egy normálisabb noctua hűtő esetleg jobb lenne a gyári hűtőnél?
az x570 feleslegességét ki fejtenéd? az nem 4.0-ás már? vagy az csak akkor lesz érdekes ha lesznek 4.0-ás videókártyák?
MSI x470 carbon jobb választás lehet?

Ha nem tuningolsz (aminek a Ryzeneknél egyébként sincs sok értelme), semmi értelme más hűtőt venni, mint a gyári, ami mellesleg RGB is.

MSI alaplapokból hamarosan jönnek a MAX verziók amik gyárilag támogatják a 3. gen Ryzeneket és a következő generációt is majd, mivel nagyobb tárhelyű bios chip kerül rájuk.

Én várnék pár hetet, a procik ára is normalizálódik, az új alaplapok is jönnek.

GPU-ból már az nVidia Super kártyáit, vagy a Radeon RX 5700X-et érdemes megvárni, utóbbit mikor jönnek a partner kártyák (kb augusztus)

köszönöm! igen inkább várok látom most nagyon forrong minden! :smiley: el hónapolom ha lehet így mondani :smiley: október környékére.
köszi a sok infót/segítséget nektek! :slight_smile:

@lengyelb kérnék egy lakatot. :slight_smile:

Akkor még bőven ráérsz, nem sok értelme van vásárlás előtt több mint 1 héttel kérdezni.

Lezárva ekkor: #8