TheVR Fórum

CPU hűtő LGA 1150 vs. LGA 1200

Sziasztok!
A mai napon megerkezett a PC-m amit szeretnek osszerakni,de kedves oldal OEM CPU-t kuldott ami melle nem jart nyilvan az alap huto.
A kerdesem az lenne,hogy mielott neki allok szedszedni a regi gepem egy regi i5-4440 Stock Hutoje
Belefog menni esetleg az i5-11400 alaplapjaba?
Termeszetesen mar irtam a cegnek az OEM procival kapcsolatban,de surgosen kellene nekem az uj gep hetvegere es nemtudom megvarni nagyon.
Koszonom elore is.

Szia!

Elméletileg igen. Legalábbis a méretek megegyeznek, ahogy 1-2 alaplapon nézem.

LGA 1150:

(10-ik oldal)

LGA 1200:

(10-ik oldal)

Viszont csak saját felelősségre! A hőfokok az égben lesznek.

A hetveget remelem kibirja,addigra vagy veszek 1 rendes hutot vagy kuldik a hozzavalot.
Koszi egyebkent.

Szívesen, remélem minden rendben fog menni. :wink:

Én nem erőltetném, mivel a csavartávolságoktól függetlenül a CPU magassága lehet teljesen más.

Ha a 11400 magasabb mint a korábbid, és ráerőlteted a hűtőt, akkor akár el is törheted az alaplapot.

Ha a 11400 alacsonyabb, akkor meg nem lesz elég nyomás rajta, így nem fogja rendesen átadni a hőt, ergo melegedni fog, jó esetben csak visszafogja magát a proci, rosszabb esetben folyamatosan lekapcsolgatja / megfagy.

2 Likes

Esetleg megprobalhatom,hogy csak ra helyezem ugymond es nem nyomom bele a lapba.
Abbol kikell deruljon,hogy passzol-e vagy sem.
Az a baj hogy fontos lenne a hetvegere mar az uj rig.

Mint mondtam, az hogy méretben passzol, nem jelenti azt hogy a megfelelő lesz a nyomás. Ezt meg ránézésre nem fogod megmondani.

Ha fontosabb hogy menjen, mint potenciálisan egy új alaplap hajrá.

3 Likes

Hát figyelj, ha ennyire fontos ugorj el ma (szombat) délelőtt egy számtech üzletbe, biztosan fogsz tudni rá venni egyet. Inkább, mint egy új lapot kelljen …

2 Likes

Hali! Sikerült a művelet?

1 Like

Elnezest nem volt tul sok idom valaszolni,de igen megoldottam.
Elmentem meg aznap Pestre es vettem egy Arctic cooler esports-ot.
Koszonom a segitseget mindenkinek.

3 Likes

Semmi gond. Örülök, hogy sikerült!

1 Like