TheVR Fórum

CPU kompatibilitás

Üdv Srácok!

Van egy Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi alaplapom, ami a dobozában lévő leírás szerint csak 8. generációs Intel processzorokat támogat. Na most a gyártó oldal szerint belemegy a 9. generációs is.

Mi az igazság?

Nyilván amikor a dobozban lévő leírást csinálták, még nem volt 9. generáció. Ami a gyártó oldalán van, az az igazság

2 Likes

Belemenni belemegy, a BIOS verziót kell figyelni.

Köszi srácok a gyors visszajelzést.

1 Like

I5 8400 nál a bios verziót nem kell figyelni ugye? Mert ugye alapból 8-Gen-hez jött az alaplap?

Ott van a támogatási lap, azon rajta van minden.

És ennek a lapnak nem okoz majd gondot egy i5 8600K?

Csak magamat tudom ismételni.

Ez a proci egyébként tényleg csak 2666Mhz támogat? Ram

Azért kérdeztem bele menni bele megy de tuning? Mert nem Z chipset

GYÁRTÓI OLDAL -» ADATLAP

MI IS ONNAN NÉZNÉK NEKED
(direkt nagybetűs)

1 Like

Ott már rég voltam ezért is tetem fel a kérdést hogy léphetek e feljebb Ram Mhz-be? Mert a proci 2666Mhz ir max de ugye a lap az támogatja a 3200Mhz is.

H370 az igen, csak 2666-ig megy fel, akár a B360/B365. Ha nagyobb órajelűt veszel, max 2666-t fogsz tudni kisajtolni belőle.
i5 8600K -t ne tedd bele abba a lapba. (max 8600-at.)
Schluss. Nem vagyunk istenek, a Google azonban már közelít ahhoz.
Remélem tudtam segíteni. :smiley:

3 Likes

Köszönöm! Akkor 8600 és 2666Mhz ramok rendben. Egyébként 8-Gen i5 nem támogat 3200Mhz az kicsit gáz :slight_smile:

Annyi hogy 8600 alig találok plusz drágább mint egy k verziós.

Technikailag egyik piacon lévő Intel CPU sem támogat 3200MT-t, annyi hogy OC profillal elérhető XMP-vel.

Viszont minden ami nem Z-s chipset ott zárolva van a hivatalosan CPU által támogatott memória órajelre.

3 Likes