Cpu probléma

Sziasztok,

Bocsánat, hogyha esetleg valami felesleges infó, de inkább leírok mindent.

Egy körülbelül fél éves gépről van szó, egy msi x570 pro edge alaplap egy ryzen 7 3700x processzor 16 gb ram, 550 W-s táp, 2070 super, 4 tb winchester 1 tb samsung 970 evo plus Shadow rock hűtővel.

A lényeg annyi lenne, hogy az alaplapi default beállításokon a cpu magától állítja a voltaget így valamikor eléri az akár 1.5-t is ami szerintem kicsit sok. Alapjáraton 3.6 ghzra állítja a processzort. A probléma ezzel az hogy valamikor képes felmenni 60-70 fokra is a processzor. Ezelőtt betudtam állítani offsettel hogy 1.4 en fusson 4 ghzn és szépen futott minden. Viszont volt egy áramszünet, amikor nem akart képet adni a gépem, kiszedtem a bios elemet, cleareltem ugye, visszaraktam beállítottam mindent ugyanúgy mindent és azóta mindig random kikapcsol a gép és bejön az cpu ez debug led. Valakinek esetleg ezzel tapasztalata? Próbáltam kisebbre nagyobbra állítani a voltaget, most jelenleg azt hiszem 1.45ön fut így max 1-2x van crash.

Kezdetnek mondjuk állítsd be deffaultra és ne baszogasd.

70 fok nem hiszem hogy túl egészséges egy processzornak, egy shadow rock hűtéssel főleg nem, nem fogom megöletni

Ha terhelés alatt 70 fok akkor még bőven a hibahatáron belül van.
A tápnak mi a tipusa? + a háznak?

Corsair vs550 ház corsair spec delta

Nem bántásból tényleg, de egy ilyen rendszerhez miért egy ilyen tápot vettél, ha jól láttam ez egy white minősítésű még a bronzot se éri el ami kb a minimum.(lehet a táp haldoklik, legalábbis egy része bár ez csak egy tipp).
Vedd ki az elemet újra és hagyd alapon mindent ha úgy nem sz*rja össze magát akkor a beállításokkal van a gond.

Nemtudom, gondolkodtam hogy milyet vegyek akkor, most rendeltem meg a 700-ast belőle

Akkor mond vissza. :slight_smile: A build ajánlóba vannak ajánlott tápok onnan szemezgess.
Itt:

1 Like

Rosszul mondtam, az új amit most vettem be system power 9 700 W

Persze nem biztos hogy a táppal van a gond csak egy lehetőség, előbb próbáld ki amit fentebb írtam.
Ha tápot választasz ne csak a Wattra figyelj.

A tápra eddig azért gondoltam, mert van hogy a webkamerám random ki be kapcsolgat, feltételeztem nem kap elég szuszt, főleg hogy elég sok minden rá van kötve a gépre.

A héten jön az új táp, majd kiderül milyen lesz, remélem megjavul.

Fos táppal nem veszünk gépet se, nemhogy tuningoljunk. :smiley:
Én is visszaküldeném a tápot, és vennék egy normálisat helyette.
Tuninghoz, és processzor belövéshez segítség: