Cpu ram

Helló mindenki olyan kérdésem lenne hogy ha az alaplapon nincs feltüntettve a 3000mhz ram támogatása, ettől függetlenül tudja kezelni és ha igen okozhat-e bármilyen kárt az alaplap illetve a processzorban
Konfiguráció
CPU: Amd ryzen 5 1600 3.2gh
Ram: vengeance lpx 2x8gb 3000mhz
Mtb: gigabyte b450 aorus m
A segítséget előre is köszönöm

Az alaplapnak van egy támogatott ram listája a gyártó oldalán, a megfelelő generációs Ryzen procikkal külön-külön. Lesz azon 3000-es sőt gyorsabb ram is.

1 Like

Azt már már meglestem és 3000res nem szerepelt köztük 3200 volt az utolsó amit írt és előtte lévő 2ezerel kezdődött

AF szériás vagy AE 1600-as a proci? (előbbi ajánlott)

Ha AF, nem tudod hol nézted, de itt a lista:

Ha AE:

Corsair 2x16GB DDR4 3000MHz Vengeance LPX Black CMK32GX4M2B3000C15

Nekem egy ilyen párocska dübörög az auros elite lapomban.
cl15, 3000mhz futnak és nem volt a kit rajta a listán. Testvérlapról lévén szó, az is biztos viszi.

1 Like

Bocsi csak először rakok össze gépet és mit is jelent az hogy af meg ae és azt hol tudom leelenorizni a proci tulajfonsagain belül

2 széria, az AF lényegesen jobb teljesítményű, szerencsés esetben szerepel a hirdetésben

Itt látod a 2 különböző kódot (Y-an kezdődik). A régebbinél a kód végénél AE szerepel, míg az újnál AF. Az AF gyakorlatilag egy kicsit alacsonyabb órajelű 2600, tehát sokkal erősebb mint az AE széria, és a memóriavezérlője is a 2. generációs ryzené, így annak a memória támogatási listáját kell nézni.

Ahh szerencsére af jelzésű

Ezt rendeltem meg alzarol és ott
Jd1600bbafbox-ot ír zárójelben mögötte