CPU tápkábel égés

Szép napot a népnek.
Segítséget szeretnék kérni azzal kapcsolatban hogy nem rég , úgy 4-5 napja a gépem elkezdett random kikapcsolgatni. Mondom semmi baj bekapcsolom. Ment vagy 5 percet eljutok GTA Online loading screen-ig és megint lekapcsol. Én hülye ezt eljátszottam 3-4x majd hagytam az egészet estére. Másnap reggel bekapcsolás után 1 órára csak fekete kép semmi reakció, kikapcsoló gomb nyomására semmi reakció. Szétszedem és látom hogy a CPU táp hosszabbító és a táp saját CPU kábele szépen összeégett az egyik pin-nél. Mondom sebaj akkor táp kuka jöhet a jól bevált N power 600 wattos csoda ami régen 4 évet leszolgált. 1-2 nap nyugodt játék után megint kikapcsolt egy GTA Online loading-nál… meg se próbáltam bekapcsolni de már nem volt benne a táp hosszabbító így nem látom hogy ott lenne megint a hiba-e.

Trash configom az alábbi:
CPU : AMD FX 8350 Black Edition + CoolerMaster EVO3 CPU cooler
RAM : 3x4GB 1333MHz DDR3
VGA : Asus NVidia GTX1060OC 6GB Dual
Régi táp : N Power 600W 80+ Bronz
Új táp : CoolerMaster MasterwattLite 700 80+Silver
SSD : WesternDigital Green
HDD : Toshiba 1T 7200RPM

• 3DB BeQuiet venti.

Kérdéseim a segítőkész emberek felé :

-Mi lehet a hiba oka :frowning: ?
-Melyik komponensnek eshetett problémája a hiba okozóján kívül a gépben?
-Mt javasolnátok? Mivel próbálkozzak?
-Hogy tudnám a lehető legolcsóbban megúszni mert nem nagyon vagyok eleresztve mostanság.

Válaszokat előre is köszönöm mindenkinek.

Ezért nem veszünk olcsó tápot… Ha annak van baja, az szó szerint bármit/mindent magával ránthat.

Jobb esetben “csak” az alaplap/cpu károsodhatott, legalábbis ha tényleg csak a CPU táp lett hibás.

Igen értem az olcsó táp problémát. Egyik sem egy eget rengető összeget vonszol maga után, csak ügyebár nem sokkal gazdálkodik aki nem dolgozik xD

Szóval ha jól értem alaplap , Proci, és táp ( mindkettő) kuka :frowning: . Ennyi erővel veszek egy újjab configot és belepattintom a kártyát.

Köszi :slight_smile: Akkor nem bűvészkedem tovább. A végén még több mindenek baja esik.