Cracking/popping, recsegő hang alaplapból

Sziasztok!

Az alábbi probléma fordult elő nálam sajnos: egyszer, egyik napról a másikra, nem tudom már sajnos mi történhetett pontosan aznap, de a fülesem jobb kimenetén megjelent egy recsegő, crack, pop hang minden egyes médiaelem lejátszásakor, és a hang befejezésekor. Tehát, például elindítok egy YT videót, vagy Spotify-on egy zenét, a hang lejátszása előtt kattan egyet a jobb fülem, majd néha - ugyan ritkán -, de lejátszás alatt is, és végül, amikor véget ér a videó, zene, ismét kattan egyet a jobb fülem, mintha kontaktos lenne a kábel.

Előszőr azt hittem a fülessel lehet valami, aztán egy másikkal kipróbálva is szintén ezt tapasztaltam. Azután megpróbáltam az előlapi jack-ba dugni a fejhallgatókat, ott mind a kettő szépen működött, semmi, az előzőhez hasonló pattogást, kattogást nem hallottam, tehát a fülesek (és kábeleik) valószínűleg jók.

Aztán utána néztem a neten, hogy miket is lehetne csinálni a probléma kapcsán.
Egy MSI Z690 TORPEDO (DDR5) alaplapom van, ehhez felraktam a legújabb BIOS-t (7D32vA91), nem segített. Aztán olvastam, hogy van egy Firmware update (ALC4080/ALC4082 audio FW update tool), ami javított elvileg hasonló dolgokat, azt is felraktam. Na miután ezt felraktam a probléma megoldódott. Aztán másnap, a gép újraindítása után ismét beütött a sz*r. Utána próbálgattam a Realtek driver-t lepucolni, visszarakni, nem segített. Volt, hogy kikapcsoltam az XMP OC profilt, a Game Boost-ot például, és volt amikor random jó lett, viszont volt amikor semmi sem történt: teljesen inkonzisztens az egész.
Most már ott tartok, hogy állandó jelleggel crackel az egész jobb kimenet a fejhallgatón, és teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi van…

Esetleg valakivel történt hasonló, vagy talált rá megoldást, és tudna tanácsot adni mi tévő legyek?

Hálásan köszönöm mindenkinek a hozzászólását, előre is!

Üdv,

Mehet vissza gariba.

2 kedvelés

Ettől féltem sajnos. Ez már a második alaplapom, és nem tudom elhinni, hogy nem képes a mai világ kiszülni magából egy hibátlan terméket, főleg ilyen árkategóriában. Az első egy GIGABYTE AORUS volt, ott meg egyszerűen nem POST-olt az alaplap.

Milyen táp van a gépben?
Ha xar, akkor simán kinyír mindent, amit belepakolsz.

3 kedvelés

Egy GIGABYTE - GP-P850GM 850W.

Szia!

Az marhajó, pont a szó szerint életveszélyes szemétdomb. Javasolnám az azonnali cserét!

– Tier F • Replace immediately

• Aerocool | Cylon – Lux RGB – VX (Plus) (RGB) – Integrator
  • Andyson | E5 / E5+
  • Antec | Atom V [teal label]
  • Aresgame / Pystar | All Units [6]
  • Armageddon | All units [5]
  • Cooler Master | Masterwatt Lite
  • Corsair | VS 2012 [orange-label]
  • EVGA | N1 [4] / N2 – W1 [4]
  • Gamemax / Gamepower | All units [6]
  • Gigabyte | P-GM [non-Aorus] <=850W [1]
2 kedvelés

Oh de jóó. Néztem, hogy voltak vele problémák, és adott S/N számtól már elvileg jók ezek, de akkor lehet, hogy ez is hülyeség. (Direkt megnéztem, és nekem jó jutott elv.) De most komoly, hogy 40e forintért ilyet vehet az ember? És garantálja bármi is, hogy ha kicserélem, és még ennyit ráköltök egy PSU-ra megoldódik esetleg a probléma? Ha valóban a mobo a rossz? :joy: Tiszta agyrák az egész. Remélem, ha a PSU fault-os legalább nem cseszte el az egész setup-omat, de nem tudom mit lehetne most valóban tenni. Köszi szépen egyébként az ötletet!

1 kedvelés

Nem tudom mikor vetted, de a 40e egy 850W-os tápért nem sok. (jelenleg meg ajándék)
A biztos az, ha kivágod és veszel egy minőségi tápot, onnantól minimalizálódik az esélye, hogy a táp a gyilkos.

Milyen masinád van? Úgy részletesebben. :slight_smile: (a táp miatt, hogy mekkora kell)

1 kedvelés

Huh, akkor sajnos nem tájékozódtam eléggé…

A setup a következő:

• i7-12700K
• 2x8GB HyperX DDR5 (5600MHz)
• ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3070 Ti O8G GAMING
• (Valamint 2 HDD, és egy Samsung EVO 1 TB SSD, de az itt most nem is olyan fontos talán.)

Én úgy néztem, gondoltam, hogy 850W körüli ellátásba ez beleférne. Rosszul gondolom?

Ha nincs vízhűtés, meg RGB halmok akkor elég a 850, igen.

Óccsó ajánlás:

Szívből ajánlás:

(bár ennél az árnál már elgondolkoznék egy nagyobb Prime-on is, pl.: https://www.argep.hu/product_2751349.html)

3 kedvelés

Köszi, megnéztem őket.
Arany középúton esetleg ez szóba jöhet?

Ne, inkább a Seasonic GC 850W. A Cooler Master-ek közt sok a szemét. Az MPE-AFAAG elméletileg kb. azonos minőségű széria, mint az SS GC, 5-5 év mindkettőre a garancia is, de CM-nek az elektronika beszállítója az XHY, míg a Seasonic-ot a Seasonic gyártja. :smiley: (amellett, hogy ők is nagy beszállítók)

3 kedvelés

Értem, köszi. Bár sok helyen meg azt olvasom, hogy a Seasonic-okat meg szintén amúgy külsős, egy Helly nevű cég gyártja nekik. De lehet már ez is lerágott csont? :poop:

A B12-őt és a G12-őt való igaz, hogy a Helly “gyártja”. Ahogy RSY/SF beszállítóik is vannak.
Jogos, jogos, a Core GC/GM/GX-el kevertem őket. (csak azokból nincsen 850-es, ha jól látom)

1 kedvelés

No akkor szerinted melyiket kéne megnézni?

Legyen ő, most jó árban van:

Gospower beles, jóféle. Vagy a G12 GC továbbra is. (ha nem akarsz Focus-t :slight_smile: )

1 kedvelés