Csak használni tudom?

:thinking::thinking:Helló mindenki lenne pár kérdésem nemrég vettem egy alaplapot és egy procit​:thinking::thinking:
Alaplap–>Asus M5A78L-M PLUS…(tudom lehetne jobb is)
Proci------>Fx 8120 8mag… ( —’ '—).
A probléma ott kezdődött hogy játék közben hatalmas fps droppolast kaptam azaz 100+rol 10-40koze szépen le ment akár 5 vagy 10 sec re is .
Rá jöttem hogy energia takarékos vagy micsoda a proci😅
Ezt hogy tudnám megszuntetni mit kéne pontosan a biosba ki kapcsolni vagy hol kéne ki kapcsolni csak erre tudok már gondolni…
Config:Win10 64 bit
PROCI:Fx 8120
Ram:8Gb ddr3
Vidikari:R7 370
Válaszokat segítséget előre is köszönöm :blush::blush:

Könyörgöm, mondd hogy ezeket használtan vetted.
Milyen táp van a gépben? Kap rendesen levegőt a cucc? Nem melegszik túl?

Egy hyper 103 hűtő van rajta megse moccan a hőmérséklete és igen használtan :"D

Az lehet hogy meg se moccan a hőmérséklete, de mi van a 103°C-ról? És a táp nevét lehagytad

A hűtő neve cooler master hyper 103
Proci hőmérséklete 40 max
Táp pedig 500w OS chieftec

Röviden tömören:
Az FX széria egy kalap szar :smiley:

Milyen játék közben?

Pl r6

Fx processzort nem veszünk, csak házi acélkohókba, illetve grillsütőbe. Másra kb nem jó.
A táp meg a másik. Valami noname széria lehet a chieftec -től, azt is érdemes cserélni, az lehet egyből meg is oldja a problémát.

Na szóval megprobalom össze szedni maradék mondat alkotó tudásomat.
Ezt a procit haveromtol vettem át nem volt szarrá használva ő is játékra használta ugyan arra amire én neki is volt ilyen problémája de ő valahogy meg oldotta kérdeztem nem tudott segíteni. De nem :frowning: azért is kérdezem itt hogy valaki nem tud e valamit
Szoval Aida 64el néztem az orajel ocsmány volt hol tartotta hol ugrált és nem felfelé persze, hanem lefelé
Játék közben fix 120 at tartana ez a config de az energia takarékos mod ahogy gondolom be van kapcsolva egyszer kétszer le veszi a proci teljesítményét emiatt lehet fps ingadozás kérdeztem mást is a tap ról kikene tudni hajtani neki bőven… Köszi az eddigi válaszokat azért

Simán lehet hogy nem tud elég delejt leadni a táp, és throttlingol a proci

Ez lenne a táp hátha többet mond el képpel mint amit le írtam “500w”

Valószínűleg igazad lesz mert az r7 meg az fx is egy áram temető :smiley:
Tippre a kiugrásokat nem tudja kiszolgálni a táp.
650w 80+ goldos a build ajánlóból megoldhatja a gondot, de csodát nem kell várni.

Hát sürgősen szabadulj meg ettől a táptól ugyanilyenem volt és sok helyen is olvastam és tapasztalat is azt mondja hogy egy rakás…fémhulladék…

Minimum egy Silver 80+ at válassz és ne sajnáld rá a pénzt hidd el ez az amire nem szabad többire se de a tápra oda kell figyelni.

https://www.pcx.hu/be-quiet-550w-straight-power-11-bn281-tapegyseg-278899

https://www.pcx.hu/cooler-master-650w-mpy-6501-afaag-eu-80-gold-tapegyseg-130267

https://www.pcx.hu/fsp-650w-hydro-ge-80-gold-tapegyseg-698186

Csak pár minőségibb táp szemezgess és nézz körbe alaposan :slight_smile:

Nekem gyanús hogy az a proci fiixen 40°C.

Belépő kategóriás alaplap + 8 magos FX az no bueno.

A brutál framerate droppok 90% hogy azért vannak, mert az alaplapon elmelegszik a tápellátó rész (VRM) és leesik a CPU órajel a bányászbéka segge alá.

Alaplapon melegedik el a VRM. Olcsó alaplap + ekkora FX proci nem jó deal.

Uh olyan rossz hallani ezeket most vettem ezt a szutyok alaplapot xd ennyi erővel dobhatom ki a kukába

kb a procival együtt.

Havernak ugyan ez volt a baja , annyi különbséggel hogy az fx8350 volt , és csak 2 mag volt elérhető 1,33GHz-en, kérném szépen egy feladat kezelő screenshotját, és a windowson belül ki kell kapcsolni egy energiatakarékos üzemmódot valahol és a Wattmant törölni .

Oh végre egy hasznosnak tűnő válasz amiről kérdeztem dejo :smiley: nem csak a konfig szidas viszont a tápot váltani fogom :slight_smile: 100%
Most jelenleg dolgozok azért nemtudok semmitse mutatni maximum már említett Aida64 tesztet ahol proci furcsán viselkedett