Dark Souls 3 kezdés, online co-op kérdés

Sziasztok! Szóval életemben nem játszottam még Dark Souls játékkal, de Pistiéktől megjött hozzá a kedvem, szóval meg akarom venni, és persze a legnehezebb nehézségi fogok akarom végignyomni. Na most 2 gyors kérdés:
Mit ajánlotok kezdésnek?
Láttam hogy lehet online co-op-ban nyomni (legalábbis ilyen kamunak ígérkező videókat) a haverokkal, ez létező dolog?

Én kezdésnek nagy mennyiségű nyugtató vásárlását és 1 hét szabadságot amikor nem mész emberek közé, valamint rövidre nyírt hajat javaslok hogy ne legyen mit kitépni :smiley:

A Dark Souls 3-ban valóban van co-op. Csatlakozom az előttem szólóhoz, és azért tartalék billentyűzet és egér (vagy kontroller) sem árt. :smiley:
Én végig vittem a DS3-at, a Nameless King kivételével minden boss megvolt, a Nameless King-et 5 óra után föladtam. Aztán Game Plus-ba nagyjából a játék feléig mentem aztán meguntam. Sok sikert hozzá!

Eloszor is, remekul dontottel egy REMEK jatek. Az utobbi evekben az egyik legjobb sorozatbol.

En mindenkepp azt javaslom, hogy szerezz be egy controller-t, mert igen megkonnyitene az eleted :slight_smile:

Nehezsegi fokot nem lehet a jatekban allitani, alapbol megszivat ugy, hogy magzatpozban sirva ebredsz majd honapokon keresztul.

Miutan vegigsikerult porgetni, az egyik legjobb erzes lessz visszaterni a vilagaba es ujrajatszani. Baratnom most kezdte az 5ik karakteret. 3al mar NG+ en egy karit tolok de az NG++ es most jarok lvl200 korul XD (All boss + all achievement)

Nagyon szépen köszönöm a kedves hozzászólásokat, nem rég kezdtem, (20-30 perce) és már a hajamat tépem :smiley: Mégegyszer köszönöm mindenkinek!

Sok sikert és kitartást! Elég kitartónak kell lenni, szóval ne engedd hogy a játék erôsebb legyen nálad! :wink: Én Xbox on játszottam végig párszor már, csak remélni tudom hogy tetszeni fog neked is! :slight_smile:

Ahh ha rakap akkor ugysem birja abbahagyni :slight_smile:

Hajrá! Sok sikert és kitartást! Ha ez nyugtatólag hat akkor az első végigjátszás a legnehezebb :smiley:
Egyébként még azzal tudod egy ici-picit megkönnyíteni ha nem a Pisti-féle dex build-del kezded, hanem strength build-del, de nehogy azt hidd hogy attól még sétaszimulátor lesz. :wink:

Egy kis info a co-op részről:
A játékban többféle módon találkozhatsz más játékossal, némelyik barátságos, némelyik ellenséges, némelyik pedig eldöntheti, hogy mit tesz, de erről majd picit később.

Első lehetőség: A te világodban maradsz, nem látogatsz meg mást
Ahhoz, hogy elérhető legyen a világod más játékosok számára, “ember” kell, gondolom most már tudod, mi az. Persze természetesen “summon sign-t” láthatóvá tehetsz ember nélkül is egy Miracle használatával, de minek? :smiley:

a) A földön, általában bonfire környékén találhatsz ilyen kis jeleket, summon sign a nevük. Ezeket használva hívhatsz meg másokat a játékba. Ezek színe elárulja, hogy ki fog érkezni. A fehér és a sárga barátságos, a piros és a narancs bántani fog, a lila pedig bármi lehet (ők egy speciális csapat “covenant” tagjai, akik szabadon eldönthetik, hogy segítenek-e a hostnak vagy ellene fordulnak, de ha jól tudom, jutalmat csak akkor kapnak, ha kinyírnak, így valószínűleg ők is bántani fognak :P)

b) Egy másik, ellenséges játékos “invadel”. (persze ez is csak akkor történik meg, ha ember állapotban vagy, így ha nagyon nehéz részhez érsz, ahol nem szeretnéd, hogy bárki bezavarjon, ne használj embert ^^)

c) A második boss megölése előtt (vagy közvetlenül utána :D) fogsz találkozni az első covenanttal, a Way of the Blue-val. Amennyiben ezt felteszed (inventoryban a megfelelő helyre, mint egy páncélt v. fegyvert), engedélyezed, hogy a játék automatikusan meghívjon a segítségedre egy kék színű fantomot, aki akkor jön, ha bárki beinvadel. Ők barátságosak és az a céljuk, hogy megvédjenek az invadertől.

d) Vannak olyan covenantek, ami automatikusan be küldd hozzád egy invadert. DLC-vel együtt ilyenből 3 van, ők mind egy konkrét helyszínen várhatóak, de hogy hol, az spoiler :stuck_out_tongue:

Második lehetőség: Te látogatsz meg másokat.
a) A játék során te is csatlakozhatsz a covenantekhez és invadelhetsz másokat akár magadtól, akár automatikusan, de ezt majd úgy is meg fogod tudni, ha odaérsz.

b) Viszonylag hamar a játékban (2. boss után már) kaphatsz bizonyos egyszer használatos itemeket, amikkel te is invadelhetsz. Később egy quest keretén belül ezt beválthatod unlimited use verzióra :smiley:

c) A Shrine Handmaid-től vehetsz egy White Sign Soapstone-t, amivel te is jeleket hagyhatsz bárhol a játékban (bonfire vagy éppen boss előtt érdemes), hogy más játékosok meghívhassanak magukhoz, hogy segíts nekik. Ez egyébként elég jó soul farm is :stuck_out_tongue:

d) Később megkaphatod a Red Sign Soapstone-t, amivel piros jeleket hagyhatsz, ilyenkor ellenségként hívhatnak meg mások. Ezt főleg a “fight club” szitukban használják ^^

Még egy pár apróság:

• általában 2 barátságos fantomot hívhatsz meg magadhoz, kivéve azokon a helyeken, ahol automatikus invadelés megy, ott csak 1-et
  • a Dried Finger használatával még egy fantomot hívhatsz

Fontos:
A játék nem fog bedobni hozzád olyanokat, akik sokkal gynegébbek, vagy erősebbek. Bár az, hogy hányadik ng-ben tart, tök mindegy, a rendszer figyelembe veszi a karakter szintjét és a legjobban fejlesztett fegyver szintjét. Ezt nem lehet kijátszani, ha éppen a dobozban van a fegyver, akkor is azt nézi. Általában a szint ±10 vagy ±20, a fegyver upgrade meg max 1-gyel vagy 2-vel lehet jobb, mint a te legjobb fegyvered.

Na most jön az érdekes rész:
Ha van egy haverod, akivel mindenképp együtt szeretnél játszani, a menüben írjátok be ugyanazt a jelszót. Ilyenkor ha minden igaz, csak az ő summon sign-ját fogod látni. Ez a rendszer egyáltalán nem veszi figyelembe a szinteket, így simán meghívhatsz max szintűt is. Arra viszont számítani kell, hogy azért őt ha sokkal erősebb, a játék le fogja fokozni egy kicsit.
Jelszó nem véd meg az invaderektől. ^^

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de gondoltam, leírok minél több mindent ^^ Sok sikert és jó szórakozást ^^

Nagyon jo jatek, es tenyleg idegtepo tud lenni, de ha egy olyan reszen jutsz tovabb ahol 30x meghaltal, az brutal jo erzes, plane bossnal :smiley:

Nekem egy “bajom” van vele, hogy egy “palya” vagy hely, ugy mond az alap utvonalon kivul, rengeteg mas utat is tartalmaz ahol jo cuccok, vagy easter egg stb van, tehat ha olyan vagy mint en, hogy “full kretenbe” akarod nyoni, tehat mindent megcsinalsz es bejarsz, amit csak lehet akkor jo sokaig fog tartani :smiley: Bar ez nem baj.

UI: akik tobbszor jatszottak, azok milyen buildet ajanlanak? Ujra megjott most a kedvem nekifutni, eddig a Katana buildel mentem, mivel jo es elvezetes meg?

Ha dex builded volt, akkor talán érdekes lehet a strength vagy éppen valamelyik caster build. Íme néhány, amit ismerőseim vagy én próbáltam és egész jók:

• Bleed build (dex-luck quality, Bandit’s knife v. Warden twinblades, hollow gem, esetleg blood gem)
  • Frost build (strength, Vordt’s Great Hammer, Irithyll Straight sword)
  • Armor of Thorns (semmilyen fegyver, CSAK az Armor of Thorns :smiley: ez elég advanced build, de baromi szórakoztató. Elég sokáig tart ugyan, de nagyon megtanít dodge-olni.)
  • Sorcery build (int, esetleg kis dex, Court Sorcerer Staff, vmi Straight Sword Raw vagy Crystal gemmel)
  • Scythe build (dex a legtöbb kaszához jó, de lehet dex-int quality is Friede kaszájához, nagyon szép a moveset)

Egyetértek! :):joy:

Mi @Vivien -el mind a ketten (ugy, hogy elotte meg nem jatszottunk Dark Souls-al) a Pisti fele Dex buildet toltuk vegig :slight_smile: es szerintem jo valasztas volt :slight_smile:

igen en is azt nyomtam :smiley: azert akarok ujitani

@Vivien mit ajanlassz @dextyh121 -nek?

Dextyh, ha már a dexterity megvan akkor ajánlom a Warrior build-et! Kb én mindet végigpróbáltam kivéve a varázslókat. :slight_smile:

okes koszonom :smiley:

Még egy kérdés, melyik “kaszt”-tal kellett volna indulnom? Én és a barátaim az Assassin-t választottam, mert nagy kedvencünk a játéksorozat. Valamint köszönöm a segítséget, és tanácsot valamint tapasztalatot mindenkitől! Külön sirknight132-nek amiért ennyi időt rászánt hogy segítsen.

Abszolút kezdőknek én a Warriort és a Knightot szoktam ajánlani, mert ők elég jó felszereléssel kezdenek és a strength build (warrior) nagyon hasznos tud lenni. A knightból könnyen lehet dex-str quality buildet (amikor kb. ugyanannyi mindkettő) csinálni, ami jó, mert így a legtöbb fegyver használható, könnyű váltani, ha megunod valamelyiket.
Ha inkább varázsolnál, akkor a Pyromancer talán a legjobb, kb. az összes korai ellenfél gyenge a tűzzel szemben és mire jön valaki keményebb, addigra úgyis megtanulod használni.
Az Assassin karakterből a legtöbben int-dex quality buildet csinálnak, de nyugodtan lehet csak dex simán. Csak 2 ponttal marad el a Mercenarytől, amivel ugye Pisti kezdett a katana buildhez.
Ami még érdekes lehet, hogy az Assassin egyik kezdő cucca a Spook sorcery, ami két dolgot tud:

1. megvéd a fall damage-től (csak abban az esetben, ha az esés nem ölne meg)
  2. csendessé teszi a lépteidet (így az ellenfelek nem hallják meg, ha mögöttük mész, így nyugodtan odaszaladhatsz egy backstabre :D)

Később egyébként mindkét képességre lesz egy-egy ring.
P.s.: az infusion nem csak a lúzereknek van :smiley: Dex buildnél sokat tud segíteni egy Sharp gem :wink:

@Xeno vagy valaki esetleg nem tudja, hogy a 60 FPS capet kilehet-e venni? mert 144hz es monitoron játszok, és hardver is megvan a 144fps-hez. Köszi :smiley: