Dark Souls 3 kezdés, online co-op kérdés

@oborzir66 Nekem hirtelen a Chaos Blade ugrott be, de valaki javítson ki, ha nem így van :smiley:

Mert uchi-m van és nem tudom érdemes lesz-e +6 fölé fejleszteni vagy cseréljek.
Meg lenne még egy kérdésem. Hol, illetve hogyan lehet a gyűrűket fejleszteni?

Ha jól emlékszem, akkor a Chaos Blade damage lesz a legjobb, de én nem szeretem, hogy ütésenként megy le a hp, bár erre lehet használni Pontiff’s Left Eye gyűrűt. Nem vagyok katana párti, de nekem az Onikiri&Ubadachi és Washing Pole tetszett a legjobban :smiley:

Ha a Chaos Blade-t akarod használni, nyugodtan fejlesztheted az Uchigatanát +9-ig is, mert a Chaos Blade-nek twinkling titanite kell.

Gyűrűket fejleszteni nem lehet :frowning: A +1, +2 verziók ha léteznek, akkor ng+1 és ng+2-ben találhatók. A +3 viszont a Ringed City dlc-ben akkor is, ha csak sima ng-ben vagy. Nem gond, ha pl. nincs meg a Life Ring+1, a +2 és +3 akkor is felszedhető, illetve ha valami kimaradt, az sem gond, mert a korábbi gyűrűk újra felszedhetők későbbi ng-ben ^^

Ohhh értem. Köszönöm szépen. Azonnal le is csekkolom h a Washing Pole-t merre találom.
De akkor nem jelentős a különbség a Washing Pole és a Chaos Blade között felfejlesztve egy Sharp Gemmel h érdemes lenne használni? Még ha vesz is el életét tőlem? Mert gyűrűk szempontjából úgy állok h nem szívesen cserélnék le egyet sem. De majd megnézem h találok-e pontos értékeket a kardokról valahol.
Jelenleg így állok. Esetleg kérhetnék valamiféle iránymutatást h mit csinálhatnék jobban karakterépítést tekintve? (Bocsi a kép minősége miatt de telóról vagyok)

Én személy szerint a Washing Polet ajánlom mert elég nagy a hatótávja és a sebzése is kielégítő.
Nem tudom hol jársz most de az Uchigatana után úgyis a Black Bladet fogod megtalálni.

Utánanéztem a katana értékeknek:

• legjobb damage a Frayed Balade-nél van, kb. ugyanolyan mint a Chaos Blade, de nem vesz hp-t és ha az enemy gyenge dark damage-re, akkor leelőzi. Viszont ehhez ugye meg kell ölni Midirt, ami nem egyszerű
  • második helyezett a Chaos Blade, ami Champion Gundyr után elérhető (ha tudsz parryzni, akkor egy vicc a fight, ha nem, akkor viszont nagyon fájni fog :stuck_out_tongue: ) Előnye a magas damage és az S scaling dexre, viszont ugye ütésenként vesz hp-t, ami kizárja pl. a Lloyd’s gyűrűket és nem lehet buffolni se resinnel pl.
  • harmadik helyezett a Black Blade, viszont ez a legrövidebb katana, ha jól emlékszem. Ezenkívül a jó damage inkább akkor látszik, ha dex/luck quality builded van hollow gemmel. Sima dex build esetében a listám többi fegyvere megelőzi.
  • negyedik helyezett a Washing Pole, aminél bónusz az óriási range. Sharp gem mellett A-t kap dexre és mehet rá minden resin. Negatívum, hogy elég hamar eltörik, ezért nem árt, ha van az inventoryban néhány repair powder. Félúton Pontiff és Aldrich között van egy ash, azt ha odaadod a Handmaidnek, akkor meg lehet majd venni.

A build szerintem jó, esetleg tehetsz pár pontot Vigorra (nem játszom online, de úgy rémlik, hogy 40 volt a meta? Valaki javítson ki, ha lehet). Dexnél 40 és 60 a két cap. Ha még mindig van hely fejlődni, akkor lehet esetleg luck-ra adni, hogy gyorsabban menjen a bleed ^^

A talizmán miért van berakva? :smiley:

A gyűrűknél esetleg nézd meg, hogy a Flynn’s Ring ténylegesen mennyit segít, mert ahogy látom 60% felett van az equip load. Ez a gyűrű annál nagyobb bónuszt ad, minél kisebb a súly, így valószínűleg nem túl sokat.

\[T]/

Igen, tudom h úgy működik a gyűrű de arra gondoltam h ha segít legalább egy kicsit is akkor bent hagyom. De most ahogy nézegetem a gyűrűket lehet kicserélem Carthus Blood ring-re.

Talizmánt azért raktam be h legyen ott valami xD

Én online vagyok de nem érdekel a PvP része a játéknak.

Már megcsináltam magamnak a Washing Pole-t. +6 sharp Gemmel. Láttam h hamar tönkre megy, de szerencsére ott van az Uchi cserére ha kell. Meg még el tudnád mondani hogy mi az a Rezin?

Meg van a Black Blade is de nem tetszik mert rövid.

Charcoal/gold/human/pale/rotten Pine Resin és Carthus Rouge -> elementális buff fegyverekre (kb csak azokra, amiket sima titanite-tal lehet fejleszteni). A Resint és Rouge-t lassabban lehet feltenni, kisebb elemental damage bónuszt ad, viszont tovább tart. A xx Pine Bundle gyorsan felmegy, nagyobbat sebez viszont csak néhány másodpercig tart.

Köszönöm a sok segítséget és jó tanácsot! :slight_smile:

Sziasztok! Új vagyok a Dark Souls világában de nem a műfajban, Bloodborne-t és a Nioh-t már végigjátszottam. Olyan kérdéem lenne, hogy ha infuse-al fejlesztem a fegyverem pl egy raw gem-el, ami most nálam van akkor ez a kő végleg elveszik vagy ezzel a kővel ezt megtehetem majd más fegyóval is? És hogy a fegyverem ez után lehet még más féle kővel is fejleszteni? Előre is köszi!

A kő mindenképp elveszik, ez sajnos nem olyan, mint a blood gemek :frowning: Ha más infusiont akarsz tenni a fegyverre, akkor csak simán az infusion résznél ki kell választani az újat, nem szükséges kivenni az előzőt. Ha viszont azt akarod, hogy semmilyen infusion se legyen, akkor kell a Shriving Stone. Ugyanúgy működik, mint bármilyen másik gem.

Szuper, köszönöm! :slight_smile:

Még egyet ha lehetne :smile: Megszereztem az elején a Katana-t és azzal mennék plussz dex build, sok mindenfélét olvastam ezzel kapcsolatban de kimondottan kezdőknek való dolgokat nem sajnos. Pár tippet kérhetnék ehhez a build+katana combo-hoz? Köszi ezt is!

Az Uchigatana elég jó, ha tetszik, akár végig is viheted vele a játékot. Ha esetleg unalmassá válik, akkor érdemes megnézni azokat a katanákat, amikről picit fentebb írtunk ^^

A legtöbb katana főleg dexterityre alapoz, így a magasabb sebzés érdekében érdemes arra tenni sok pontot. Pisti anno jól csinálta, először felvitte 30-ig, majd a többi statra fókuszált, végül visszatért a dexhez. Az ilyen build elég sok staminát használ, így a második legfontosabb érték az Endurance. Persze azért a hp-t se felejtsd el, főleg ha kezdő vagy.

Én két módszert tudok javasolni:

1. Ha biztosnak érzed a dodge tudásod és nem ütnek meg túl gyakran, akkor először legyen az endurance és dexterity minél nagyobb (pl. 30-30), majd legyen a vigor növelve (27 vigor esetén szép kerek 1000 lesz a hp). A használt fegyverre pedig tegyél egy Sharp gemet.
  2. Ha nem megy még olyan jól a dodge és jól jönne a több hp, akkor tegyél Raw gemet a fegyverre és először vigort és endurance-t növeld. Amikor azok már megfelelőek, akkor növeld a dexterityt, és ha az is elért egy jó szintet (30-40) akkor a raw gemet cseréld le Sharp gemre.

Úgy gondolom, hogy katanát kétkezesen érdemes használni, így a pajzsok valószínűleg nem lesznek használva. Viszont a Grass Crest Shieldet akkor is jó megszerezni, bal kézbe tenni mielőtt kétkezesre váltasz. Ekkor a karakter felteszi a hátára és ténylegesen nem használja, de a bónuszt így is megkapja (gyorsabban töltődik vissza a stamina).

Gyűrűkből első körben jól lehet használni a Life Ring + Flynn’s Ring + Lloyd’s Sword Ring + Chloranthy Ring kombót, később az első hármat lecserélheted a Ring of Favour, Carthus Milkring, Prisoner’s Chain Ring közül bármelyikre ^^

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy megvettem a gamet és eddig offline játszottam, de szeretnék online is! Lehet balga kérdés, de hogyan lehetséges ez? Ps4-n játszom(net van):see_no_evil::sweat_smile:

Köszönöm szépen :blush:

Köszönöm szépen! :blush: És igen, Pisti videója adta az alap ötletet mert én is imádom a katanat :smiley:

Ps+ előfizetés kell hozzá. :cry:

Köszi szépen, időközben sikerült megtapasztalni a “szomorú valóságot” :grin: De már legalább online vagyok! Ha egy kérdést még megengedsz… Rengeteg vidit láttam pve/pvp és sokan használnak különböző, számomra buffnak tűnő dolgokat (dark, lightning, fire)! Ezek a dolgok fegyver specifikusak vagy enemy függő, hogy mikor melyiket érdemes használni?

Van néhány fegyver, amiknek a saját képessége buff (pl. Onyx Blade, Profaned Greatsword). Az ilyenekre semmi mást nem lehet tenni.
Vannak olyan fegyverek, amiknek bár ilyen trükkje nincs, még se buffolható (pl. Chaos Blade, varázsláshoz cuccok, az összes íj).
A többi fegyverre általában mehet mindenféle. ^^

Buffból is többféle van. Lehet varázslat alapú. Ilyen spell például a Lightning Blade vagy a Darkmoon Blade (ezeket lehet látni pvp videókban). De lehet resin/bundle. Ilyen pl. a Charcoal Pine Resin (fire damage), Carthus Rouge (bleed), Gold Pine Resin (lightning), Human PR (dark), Rotten Pr (poison), Pale pr (magic). Ami resinre végződik, azt lassabban lehet feltenni, kisebb bónuszt ad, de tovább tart. Ami bundle-re végződik, az gyorsan felmegy, nagy bónusz damage-et ad, de csak pár másodpercig tart.
Ezek közül a fegyverek nem szabják meg, hogy melyiket használhatod, viszont minden enemynek megvan, hogy mire érzékeny. Pl. a játék elején majdnem minden gyenge a tűz ellen, tűzdémonok ellen érthető okokból már nem olyan jó ötlet. Ezekről lehet részletesebben olvasni a wiki oldalakon, de szerintem elég logikus a legtöbb esetben, így talán jobb kitapasztalni. ^^ Ez az érzékenység bossokra is igaz, akárcsak a playerekre, de pvp-ben picit nehezebb, mert az páncél és stat függő.