Dark Souls 3 kezdés, online co-op kérdés

Köszi az infókat @sirknight132

Szisztok! :slight_smile: Olvasgattam a Bleed-ről itt is meg máshol de van még 1-2 dolog, ami nem világos. Szeretnék én is belemenni kicsit de full dex mellett nemtom ez mennyire jönne be (vagyis egyelőre vagyok dex-en). Most a játékban Cathedral of the Deep elején tartok meg onnan még valami faszi elvitt egy havas pályára :open_mouth: Van értelme így raknom a luckra is? A Bloodlust-at már, hogy megöltem a fa bosst elbuktam teljesen? Meg a netről nem igazán volt világos, hogy tudnék Vertebra Schackle-höz jutni.

Bocs a nem túl jó kép minőségért. Szóval alényeg, hogy megérné-e a bleed és ha igen akkor merre induljak? Előre is köszi!

Haladjunk sorban ^^

1. Én azt javaslom, hogy ez legyen sima dex build katanával (azok ugye eleve bleedet is tudnak) és használj mellé Carthus Rouge-t. Ha elérted a 40 dexet, akkor adhatsz luck-ra is, így akár 2 ütésenként is összejöhet a bleed bónusz, viszont ha az ellenfél immunis rá, akkor se maradsz damage nélkül. A Carthus Rouge az első Lord of Cinder megölése után kinyíló pályán található ash megszerzése után vásárolhatóvá válik.

2. A havas pályát még ne nagyon fedezd fel, majd 15-20 szint múlva (vagy legalábbis még 10 vigor kéne) ^^

3. A Bloodlust ugye a Mound Makers covenant első szintű jutalma, amihez 10 vertebrae shacklest kell bemutatni a fa boss utáni oltárnál. Ha már maga a covenant megvan, akkor online és offline is tudsz farmolni. Online azzal, hogy felteszed a covenantot és lerakod a (white soapstone) jeled, majd megölöd a hostot (ez nem biztos, sose használtam még ezt a covenantet multiban ._. ) Ez úgy a leggyorsabb talán, ha keresel egy ismerőst, aki folyton meghív magához, majd leugrik valami szakadékba. Offline pedig az első Lord of Cinder utáni területen piros szemű csontvázak dobnak ritkán.

4. Ha nincs meg a covenant, akkor végig kell csinálnod Sirris questjét, ahhoz, hogy megkapd. :frowning:

Értem, köszi! :blush: Hát a havas pályán lestem nagyokat az igaz :smile: Ez a mound Makers-t is néztem, ez az ahol azt írták, hogy az undead Settlements pályán a ketreces csávó hátn lévő ketrecet kell nyomogatni? Vagy nemtom mennyire érthetően fogalmaztam :smiley:

Vagyis ezt csak egy videóban láttam, nekem nem igazán működött :thinking:

A Mound Makerst kétféleképpen lehet megszerezni, a korai módot láthattad videókban ^^ A ketreces módszer csak akkor működik, ha még él a golyós fa, utána már csak a Sirris quest végén kaphatod meg. Érdemes megnézni előre, mit is kell csinálni, mert kizárhatod magad belőle épp a Cathedral of the Deepben és akkor erre a végigjátszásra elveszett a covenant (sőt akár egy másik is) :c

Sirris esetében a legfontosabb, hogy semmiképp se ajánlj fel Rosariának Pale Tongue-ot. Már egy után is Sirris mérges lesz és akkor bukta a quest. (ez nem vonatkozik a “reallocate attributes” vagy “alter appearance” pontokra, csak az “offer pale tongue” tiltott, és az is csak a quest végéig).

értem, köszi :slight_smile:

Sziasztok! Most, hogy elkezdtem online játszani, szeretném megkérdezni, hogy a game automatikusan választ ki, mikor egy covenant társat invadel az ellen? Fura volt, hogy terepen voltam, jött a “villogó” üzi és rá pár másodpercre már portolt is a game!
Illetve láttam vidiket, amikben segítségül hívnak npcket boss fightra! “Ember” állapotban lehetséges elvileg! Nos, Én még egyszer nem láttam a földön a summon jelet, hiába voltam ember! Mi lehet a bibi? Mit hagytam ki?

Nem igazán értem az első kérdést :frowning: A játékban 5 automatikus pvp covenant van, ha ezek közül valamelyiket felteszed, akkor a játék magától be fog hívni valakihez, ha a megfelelő környéken jársz vagy jó a szinted.

1. Watchdogs of Farron - ha ez van rajtad, és a Road of Sacrifices/Farron Keep területeken vagy, akkor ha a szintednek megfelelő játkos arra jár, akkor bekerülsz hozzá invaderként. Ugyanígy működik a Aldrich’s Faithful, csak AnorLondo/Irithyll területeken.

2. Blue Sentinel vagy Blades of the Dark Moon tag vagy, akkor bárhonnan, ha egy szintednek megfelelő játékos felteszi a Way of the Blue-t és őt valaki invadeli, akkor a játék átvisz hozzá, hogy segíts neki.

Az npc-k meghívásánál négy dologra érdemes figyelni:

1. legyél embered
  2. néhány npc esetében csak akkor jelenik meg a sign, ha az ő questjüket teljesítetted vagy épp teljesíted (pl. Sirris, Orbeck, Eygon)
  3. a területhez tartozó boss még él, ugyanúgy, mint ha másik playert hívnál
  4. a sign helye néha nem a boss előtt van közvetlenül, így érdemes megnézni neten, hogy merre találhatók

Nem minden bosshoz van npc summon, de némelyikhez több is van. Ha kéne lennie, de hiányzik a sign, a legtöbb esetben a 2-es pont miatt nincs. ^^

Nem vagyok tisztában a covenant rendszerrel, offline csak farmolgattam a hozzájuk tartozó tárgyakat, hogy fel tudjam ajánlani, de most már ez is világos! Köszi szépen :see_no_evil::wink:

Hello! :slight_smile: Olyan gondom van, amit nem értek, hogy most van Sharp Uchigatana +5 és Sharp Washing Pole +6, nah most az uchi sebzése óriási a washinghoz képest plussz A-t kap dexre és a washing nem kapt A-t dexre és ezt nem értem :thinking::face_with_raised_eyebrow: A washinggal szó szerint alig karcolom a mobokat, mind a kettőt kétkezesen használom. Mit hagytam ki vagy rontottam el? A strength lehet az oka? :smiley:

![IMG_4888|375x500]

Jól gondoltad, ez a kevés strength miatt van ^^ Amikor kétkezesen használsz valamit, akkor kapsz egy másfélszeres szorzót a strength-re, de a Washing Pole esetében még így sem éred el a minimumot (11+5 <18) Ha még egy pontot adsz rá, akkor nagyobb lesz a damage mint az uchinál.
Így sajnos még (ha jól emlékszem) van egy kb 20%-os damage penalty rajta, ez okozza a gondot.

Akkor jól sejtettem :smiley: az lesz a következő :smiley: megvan a black blade is de ahogy utána olvashattam nekem washing jobban megtetszett (főleg a range miatt, mert amúgy a tokja horzasztóan néz ki :joy:) meg más is írta valahol nem csak te, hogy talán annak nagyobb lesz a dmg-e meg valamit, hogy a BB inkább quality buildre lenne jó. Köszi a helpet :blush:

Sziasztok! Most ott tartok, hogy felnyomtam a black blade et +6 ig, nem bírtam nyugodni :smiley: es sokkal jobban tetszik, mint a washing több szempontból is. Régóta szemeztem a dancer-el és nagyon try után most visszamentem újra, levettem minden ruhám és egy szoknyában meg kesztyűben a black bladdel 2. ra meglett :smiley: most van 60k soulom és nemtom merre rakjak. A statjaim azok, mint az előző képen csak a vigort vittem fel 27re. Van értelme kirakni a 18 stremgthet? Vagy inkább staminára menjek? Ezt a blood dolgot van értelme elkezdeni? Annyit rontottam el, hogy azt a maradék egy sharp gemem már rátettem a washingra :confused: szóval a BB re nem maradt, farmoltam a guideokban keírt helyeken sokat de hát, ami fos drop az foa drop :sweat_smile:

A Black Blade-hez azt javaslom, hogy a strength legyen mindenképp 12 (ugyanúgy 18 kell neki, mint a Washing Pole-nak) majd menjen minden luck-ra (40 a cél) és tegyél rá Hollow gemet. Ezzel gyors lesz a bleed és ha jól emlékszem, akkor a BB erre fogja a legnagyobb damage-et adni. Mivel hollow vagy, elvileg egy pici bónusz is lesz még.

Rendben, akkor megis megy a bleed :smiley: köszi! :wink:

Kedves @sirknight132! Szeretném a segítségedet kérni! Szeretném kiprobalni a str /faith párosítást, vidik alapján tetszik ez a build! Azt szeretném kérdezni, hogy melyik fegyvert ajánlanád, illetve dark vagy lightning az előnyös(gondolom fegyver függő is a dolog, de gyerek cipőben járok még)! Elsősorban Pve érdekel!

Még csak egy ilyen buildet csináltam, így nem sok infóm van a dologról :frowning: Két fegyvert tudok javasolni:

1. Dragonslayer Greataxe - nem lehet buffolni, de marha nagyot tud ütni 40/40-nél (700+)
  2. Lothric Knight Greatsword - kisebb a damage, de lehet buffolni és infusion is mehet rá, annak ellenére, hogy már van eleve lightning damage is rajta. Úgy rémlik, hogy dark gemmel a legjobb a damage, de szerintem több enemy gyenge lightningra.

Fashion szempontból viszont ezeknél szerintem szebb a Cathedral Knight GS :smiley: Az se rossz egy lightning gemmel és a másik kettőnél jóval előbb elérhető.

Ha a Lothric Knight GS-t választod, (vagy bármi más buffolható fegyvert) akkor lehet, hogy jobban jársz egy heavy gem + Lightning/Dark Blade módszerrel. Így nem kell elköteleződni lightning vagy dark damage mellett, váltogathatod, hogy melyiket használod éppen, de itt ugye kell egy chime/talizmán is és lefoglal néhány attunement helyet. Ha inkább ezt akarod, akkor javaslom, hogy jó sok Ashen Estust vigyél és inkább miracle-t használj sima estus helyett ^^

Vagy, ha nincs kedved buffolgatni, mint nekem, akkor marad a lightning gem vagy a Dragonslayer Greataxe :smiley: Én a saját buildemben végül a Dragonslayer Greataxe-et használtam, előtte pedig heavy Claymore-t. ^^