Dark Souls széria

Nitohoz, Seath the scelesshez mindenféle képpen kell a lordvessel letétele, hogy a sárga köd eltűnjön! Ha jól emlékszem Pinwheelt ha levered kapsz 1 tárgyat, amivel tudod az estus flaskot akár 20-ra növelni.
Fejleszteni elsősorban : vitality, strengh, endurence szabad, az endurencenél asszem 40-nél kimaxolod a staminát! Utána dexterity-t érdemes tunimgolni! Az attunementre annyit tegyél, hogy kettő slotod legyen!!
Érdemes rájátszani a parry / backstepre ( f@szozo / seggezőre ) mivel az sokkal nagyobb dmg-t ad!! Ha megvan a lordvesel s pinwheel, tomb of the giantban van 1 gyűrű, ami 20%-al több soult ad ellenenként!

Azt jól hallottam, hogy itt egyből kezdődik a NG+ Gwynn megölése után?
Artoriassal mindenképp meg akarok küzdeni NG-ben.

Igen, úgy hogy vigyázz - én anno úgy jártam h neki se kezdtem a két DLC-nek és leöltem az alap főboss-t ( Gwyn-t ) és instant jött az NG… nagyon ideges lettem :smiley: Őt hagyd leges-legutoljára.

Mellesleg igen, ahogy @szikla85 is ki emelte, a Lordvessel mindenképpen kell ahhoz hogy bármelyik Lord-hoz bemenj egyáltalán, ezt akkor kapod meg ha legyőzöd Smaug-ot és Ornstein-t. Érdemes lesz ezt a Boss Figth-ot megcsinálni mihamarabb, - ráadásul akkor már bizonyos Bonfire-k között is tudsz majd Warp-olni ha megvan a Lordvessel.

DLC 1:

• Kell egy baba, ami a játék leges-legelején van, a kezdő cellában. Vissza kell oda menni, a holló segítségével ami a Shrine fölött van, bele kuporodsz a fészkébe és vársz. ( A Shrine tetejére úgy jutsz fel hogy az Undead Parish-be vezető lift-nél ki kell ugrani az aljához közel, és akkor egy fentebb lévő emeleten leszel, és onnan kell majd tovább menni felfele a Shrine romjain, egészen a csúcsig, fészekig. Ha megvan a baba item - akkor csak oda kell menni a festményhez ami Anor Londo-ban van, a bazi nagy templomban, aminek a tetején kellet mászkálni a kis gerendákon.

DLC 2:

• A kristály barlangban ( Seath The Scaleless )-hez vezető úton, egy Aranygólemet meg kell ölnöd. Majd ha ez megvan, elmenni a Dark Root Garden-be, és ott a Hydra után van egy barlang zsákutcával, ott lesz megint az Aranygólem, ott is meg kell ölni őt. Ezután vissza a Könyvtár elejére, ahol egy Kis Kék Gólem áll egy pici lépcsőtől jobbra, ha őt leütöd, akkor kidob egy item-et, azt fel kell venni. Ismét vissza a Hydra mögötti barlanghoz, egy furcsa fekete örvénynek kell ott lennie ha minden jól ment, arra Use - és ezzel lépsz be a DLC-be.

Hali srácok! Egy kis segítséget kérnék tőletek. Szerintetek DS3-ban Irithyl of the boreal walley után Anor Landoba menjek vagy először menjek el megölni Yorm the Giant-et és csak utána visszamenni Anor Landoba? Segítségeteket előre is köszönöm. :slight_smile:

szerintem először menj Anor londo-ba .ott rendezz el mindent aztán utána mehet yorm the giant :slight_smile:

Rendben van. köszönöm a gyors választ! :slight_smile:

Rage post incoming!
Fuhhhh…
Gravelord Nito a legeslegidegesítőbb boss a teljes szériában…
Tudnátok adni valamilyen javaslatot ellene?
Iaito+5-tel és Grass Crest Shield-del nyomom (egy nindzsa akinek pajzsa van… Pff… :slight_smile:), lvl 63-on.
Egyszerűen azt sem tudom hogy álljak neki…
Füstkapun be, magassági sebzés benyelése, Estus be, Nito távolsági-földből-előbukkanós-seggező támadás benyelése, kis csontvázak megérkezése, bekerítés, falhoz ragadás, Nito megérkezése, halál…
Valami tipp?

Én most toltam le újból full melee-vel az egész 1-et, csak egy Club-al, no pajzs, és kb. Cloth ruha :smiley: Hát nem tudom, az Iaito az valami Slash-es fegyó ha jól tudom, a Club meg Strike, tehát ha nekem avval ment és az szerintem sokkal lassabb, akkor neked is fog, csak ne add fel, némelyik boss bizonyos build-el igényelhet akár 25+ try-t is, főleg h elsőre nyomod, és ki kell h tapasztaljad hogyan tudod bizonyos attack-jait ki dodge-olni stb. A Kulcs hogy ne add fel, amúgy én csak mentem és püföltem, és mikor melee-zni akart gyorsan el dodge-oltam a csontik felé, mert azokat előszeretettel 1-hiteli Nito, így megspórolva neked a nehéz munkát. Lényeg hogy menj és üssed neki de sose állj meg 1 helyben, hagyd hogy eltoljon 4-5 spell-t/attack-ot miután le 0-áztad a staminádat - futkározz, aztán megint tolj ki rá mindent, megint sok dodge és hagyjad. Őszintén szólva nem hinném hogy van valami speckó taktika hozzá melee-ben :smiley: A slash miatt még elméletileg a csontikat is jól kell hogy üssed miközben őt csapod.

Az nem semmi :smiley:

Amire még gondoltam, hogy nem megyek be nagyon a boss arénába, hogy a nagy csontik nyugiban végigignorálhassák a komplett harcot. Az az egy hátránya van, hogy nagyon be vagyok határolva a sziklák közé, és könnyen bekerítenek. Nem tudom igazából, hogy melyik megoldás a jobb…

Egy tipp hátha segít mikor leugrasz üsd le a három kicsit skeletont ami rádmegy és várd meg Nito-t hogy odamenjen hozzád, így a nagyobb skeletonok nem aggroznak és csak Nito-val kell foglalkoznod + amikor hallod messziről hogy sikít akkor fog feljönni alulról a penge. Amikor közel van és elkezd lehajolni/letérdelni akkor fogja maga körül AoE támadást nyomni akkor kezdj el futni tőle. Talán ez a videó is segít: https://youtu.be/qwiZ5Q3OnIw?t=545

@Rust7 : Painted world of Ariamis nem DLC :slight_smile: Az az alapjátékban is benne van tudtommal, mivel ott tudsz farmolni Souvenir of reprisalt + ha kiakarod maxolni az alapjátékot Ariamis fő ellenségét ( Priscilla ) meg kell ölnöd + levágni a farkát.

@Lemmiwinks : szerezd meg az alábbi skillt : fall control --> ezt ha betolod s így esel le Nito elé, NEM sérülsz meg!!! Én anno úgy csináltam, hogy az egykezesként használt fegyveremet, átalakítottam két kezesre ( ps3-n 3szög volt )s úgy dmg-eztem. Ráadásul én fat karakter voltam. Amit még ajánlok : tápold a karaktered + s szerezd meg a Havel’s armor szettet. Egyébként ha futásból sebzed meg, akko én azt vettem észre, hogy van esély interruptolásra ( támadás megszakításra ) s nagyobb dmg-t viszel be, mint sima csapással.

@szikla85 okés, én nem tudtam, csak a Prepare To Die Edition-al toltam már elsőre is :slight_smile:

Havel armor okés, csak kell hozzá jó sok Equip Load, ami nem biztos hogy van neki :smiley: Meg nem szeretem hogy az 1-ben
a dodge sebessége/távolsága nem %-osan függ a maximális EquipLoad-tól, mint a 3-ban, úgy sokkal értelmesebb :slight_smile: Na de megbocsájtható, ez az 1 :slight_smile: Én a Gold-Hemmed be toltam most le végig mint Melee, bőven elég volt :smiley:

@Rust7 : én is a prepare to die edition-t akasztottam ki :slight_smile:

Három dolog van, amire érdemes minnél több lelket beáldozni :

• Vitality
  • Endurance ( 40-nél nincs több stamina )
  • Strengh

Ha jól emlékszem Great Hollowban-ban van az a gyűrű, ami a stamina gyorsabb visszatöltését adja, én a lopakodó gyűrűt favorizáltam a sok backsteb miatt, a másikra szituáció függő volt a választás.

Igen, a Cloranthry Ring ott van - vagy micsoda, most ott nem is voltam úgy toltam le az egész game-t, nem kellet még az a gyűrű se :stuck_out_tongue: Nevetséges volt evvel a kezdő Club-al végig darálni: ami több try volt az Antonidas meg Manus, ( 6-8 ), de többi kb. lement 1-re vagy 2-djára, elég vicces - és ugye Depriveddel kezdtem.

De mostmár a 3-at baszatom megint, NG+2, szintén STR full build, most le vertem a Wyvern-t melee-ben :slight_smile: Yhorm-ot szeretném majd most kinyirni a Stormruler nélkül :smiley: - Csak még gyúrok rá :stuck_out_tongue:

Na üdv mindenkinek! Hosszabb szünet után újra elővettem a játékot, mert bökte a csőrömet h nem fejeztem be. A jelenlegi helyzet az hogy most Nito-ra kéne rámennem. Jelenleg 85ös szinten vagyok, viszont nincs meg a Cast Light spell, ami kéne a Tomb of Giants-hez. Én hülye bementem oda enélkül a sötétbe és buktam is 41 000 soult.
Az első kérdésem az lenne, hogy a Cast Light-ot hogy tudom megszerezni? Emélkszem volt egy arany golem egy erdei tónál, amit legyőztem és egy csaj volt benne, akinél ez a spell van.
A második kérdésem az lenne, hogy hol tudok sok soult farmolni, mert az Intelligence-em csak 11es, és ehhez a varázslathoz 14esnek kell lenni. Elég volt kiszabítanom a csaj és ha meglesz a szint akkor már tudom is használni a spellt vagy még meg kell majd vennem?

Alább mellékelem a jelenlegi statjaimat. Előre köszönöm a javaslatokat, hogy mire kéne mennem ezentúl! :slight_smile:

@szikla85 Megidézlek, mert remélem benned segítségre találok :smiley:

Lost Izalith-ban van egy világítós sityak, én azt szoktam használni. A koppintott, égő Stray Demon shortcut-nál kell kinyírni a face chugger-eket, és valamelyik kidobja.

A farmoláshoz, by me:

Ezeket a farm helyeket használtam a játékban:

• A legjobb: Painted world of Aramais Anor Londóban (vissza kell menni az Undead Asylum-ba, a “kulcsért”). Van ott egy falanx szerű képződmény lassan mozgó takonylényekből. Nagyon könnyű megölni őket és iszonyat sok soult dobnak. Silver Serpent ringgel és mimic sisakkal 1m soul/óra termésátlagot lehet elérni, ha egy +10-es Claymore-al balettozol közöttük :wink:
  • Forest Guardians a Shaded woods-ban. Aránylag korán elérhető, de kicsit nehezebb. Kb. 4 db vándorló szellem, 5-10 perc megölni őket és sok soult dobnak ők is.
  • Még Anor Londóban a Silver Knight-okat használtam farmolásra, mert egy parry-vel jól sebző fegyverrel (katana, rapier, estoc, dagger stb) egy f***ozó után kidőlnek.

@csabberfej : köszi a bizalmat! Van 1 “pajzs” (?) ami világit, ez a skull lantern! Első végigjátszásban én is így csináltam, szívtam is vele :smiley: A Fall controll skilled megvan? Az a főboss előtt kelleni fog!!!

A statra :

• Attunementre kb 3-t tegyél majd, hogy kettő slot legyen!
  • Strengh-t told fel, lesz 1-2 baszó fegyver, ami 50-es strenget követel
  • Endurance : 40-től a staminát nem növeli!!! Viszont onnan minden 1 szint az 1 az equip loadra
  • Vitality : szerintem olyan 50 már elég lesz new game + ra!!

Szóval :

• Vitaliy : 50
  • Attunement : 12 (elvileg ennyi elég )
    -Endurance : 40 - 45 között
  • Strengh : 50
  • Dexteriy : jó lesz
  • Resistance : jó lesz ( havel armor-ral nem lesz gondod )
  • Intelligence : maximum 20
  • Faith : 30

Nálam ez van : ( lvl 157, s new game +2 )

Vitality : 50
Attunement : 12
Endurance : 43
Strengh : 50
Dexterity : 24
Resistance : 11
Intelligence : 18
Faith : 30

Gyűrűk : Ring of steel protection / Slumbering Dragoncrest Ring
Nyíl : Darkmoon bow +2
kard : Gravelord Servant +5
Pajzs : Havel’s Armor szett ( curse resist-t növeli )
Fat karakterem van, de baszógép így is :slight_smile:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! :slight_smile: