DDR3 RAM upgrade

Sziasztok!!!
Az lenne a kérdésem, hogy RAM és SSD upgrade előtt állok és nem nagyon vagyok jártas a témában. 8gb-ról szeretnék 16gb-ra fejleszteni,valamint belepakolni a gépbe egy 256gb-os ssd-t. A rammal kapcsolatban az a kérdésem,hogy ugyanolyan modellt kell-e venni mint a régi vagy mindegy milyen ,és hogy az alaplap támogatja egyáltalán, és úgy az egészhez tippeket meg hogy mik a buktatók. A válaszokat köszönöm.
Itt a pc build-em:
Alaplap: ASUS B85-PRO GAMER
CPU: Intel Core i5 4690
GPU: AMD Radeon R9 290 DirectCu II OC
RAM: 2x4GB Hyperx FURY 1600mhz
Gépház: ZALMAN Z11 Plus

Érdemes a régivel megegyezőt venni, a különböző modulokkal lehetnek gondok. Persze nem feltétlenül lesznek, de jobb biztosra menni.

2 kedvelés

Üdv!
Az alaplapod 32GB-ig támogat és igen ugyan olyat érdemes venni.
Jah és a szériaszám szerint keres rá mert lehetnek különböző időzítésűek ( CL )

2 kedvelés

Helo! Köszönöm szépen a válaszokat! Csak annyi lenne még a kérdésem, hogy tegnap este még belenéztem a gépbe, hogy mi merre van és azt vettem észre, hogy ha be akarom rakni a ramokat akkor le kell venni a processzor hűtőt. Azt még meg is tudom csinálni, csak az jutott eszembe, hogy kell e egy kb 2 és fél éves gép prociljára újra paszta? Mennyit segít stb.

Szia
Csatlakozom az elottem szolokhoz.
Ugyan olyan memoriat erdemes beletenni es lehetoseg szerint a parban arult csomagot.

Javasolnam elhalasztani a vasarlast jovo februarra, mert azt tapasztalom hogy az arak most kb. 20-30%-al magasabbak.

Udv.

A paszta mehet csak hasznal.

Udv.

Érdemes újrapasztázni ha leszeded a hűtőt.