Dedikált VGA-val Windows telepítés

Sziasztok!
Építettem egy gépet aminek a cpu-jában nincs integrált vga de dedikált van. Én megpróbáltam úgy indítani de nem ad képet és nem tudom hogy ez most normális vagy hogy kéne nekem így telepíteni a windowst kép nélkül. A ventilátorok forognak szóval a gép megy. A vga rendesen csatlakozik mindenhol. A válaszokat előre is köszi!
Gép: ryzen 7 2700x
ASRock b450m-pro4-f
Sapphire Radeon RX570 pulse 4gb itx
2*8gb 2666mhz Crucial ballastix ram
Be queit! Pure Power 11 500W gold
Kingston A400 480gb ssd

Milyen csatlakozóval csatlakozol? Ugye a dedikált GPU-ba kötötted a monitort, nem az alaplapra?

Első indítás egyébként eltart pár percig, akár 5+ is, olyankor inicializál mindent, lefuttat memória tesztet stb.

Persze a dedikáltba dugtam (HDMI) de akkor megpróbálom újra úgy hogy tovább hagyom hátha tényleg csak türelmetlen voltam

Vártam vele de így se működik valami más ötlet?

CMOS reset volt? Ha nem akkor azt próbálnám. Ha nem megy, akkor egy másik GPU-val. Ha úgy sem, akkor lehet akár alaplap vagy proci hibás darab, esetleg ram hiba.

1 Like

CMOS az az amikor azt az összefogató cuccot kell rárakni a két kis tűre ugye? (Bocsi de kicsit amatőr vagyok)

Nem tudom az alaplapon van e rá gomb (meg kell nézni a manualban), de ha kihúzod a tápot a falból és kiveszed az element az alaplapból pár percre, az általában megteszi.

Akkor megpróbálkozok még azzal közben a vgat egy másik gépben próbáltam abba működött szóval az biztos jó meg még amit elfelejtettem leírni hogy olyat csinál a gép mintha folyton újraindulna kb fél percenként ez még mit jelenthet?

Általában azt szokta csinálni amikor inicializál először, de olyan 5 perc alatt végeznie kéne kb.

Lehet bios frissítés is segítene.

1 Like

Hát nekem még fél óra után is csinálta
Biost frissíteni így hogy lehetne?

Nem tudom van e rajta bios flashback opció, ezt is a manualban meg kell nézni. Ha igen, akkor másik gépen leszeded az új biost, felmásolod egy FAT32-re formázott pendrive-ra, beteszed a megfelelő USB portba, és a CPU nélkül elindítod a gépet. Ilyenkor magától el kell indítania a bios frissítést. Ez a feature viszont nem minden alaplapon van meg.

1 Like

És mikor tudom ha végez mert így semmi nem indult el

Tudja ezt az alaplapod? Ha igen, akkor minden instrukciónak a manualban kell lennie.

Szerintem nem tudja nem ír ilyesmit

Akkor érdemes bevinni szervízbe garanciáztatni.

Lehet a végén hasonló lesz
Esetleg azt érdemes lehet megpróbálni hogy egy integrált videókártyás ryzennel indítani hátha azzal legalább a biosig eljutok ott meg azt hisz lehet olyat állítani hogy a pci-e ben keresse a vgat

Nem valószínű, alapban tudnia kell hol a GPU.

Rendben köszi a válaszokat akkor tovabb adom a gépet egy szakihoz hátha