DELL laptop lakatjel benne egy A-betű villog

Sziasztok,

Hozzám került javításra egy DELL e4300-as laptop, de kifogott rajtam.

A probléma az hogy a gazdája bekapcsolva hajtotta le a kijelzőt és pár napig így maradt, és valószínűleg alvó módba került/ragadt a gép.

A bekapcsoló gomb megnyomása utána felpörög a ventilátor, képet nem ad, majd le áll a ventilátor és billentyűzet felett lévő led villog kb 8-9szer, az ikon egy lakat jel benne egy A-betűvel.

Eddig próbálkoztam cmos reset-el, ram és ram slotokat kicsit megtakarítottam de miután újra össze rakom a hiba fenn áll.

A hibára “caps lock blinking” néven találtam meg, de a videók és a cikkek nem voltak számomra túl segítség nyújtóak ezért fordultam ide :smiley:

Esetleg ötlet vagy tipp?

Szia!

Az akku ki volt véve ugye? Ill. a töltő is le volt húzva? A gombelem + - érintkezőit rövidre zártad? (vagy ha “vezetékes” elem, akkor a csati érintkezőit)

Mivel csináltad?

Akku nélkül, csak töltőről próbáltad az indítást?

Szia!

A cmos resetnél akku, ram-ot, illetve a CMOS-t kivettem, a rövidre zárást nem csináltam ( vezetékes csatija van), hogyan kell ilyen esetben rövidre zárni ?

Én csak kivettem mindent és a bekapcsoló gombot több mint egy percig nyomogattam.

A ram takarítás igazából izopropil akohollal óvatosan kitörölgettem.

Azt nehéz. Az egy áramkör. :smiley: A gombelemet vehetted ki max.

Rövidre zárást hogy? Lehúzod a csatit és az alaplapon maradó foglalat két lábát összeérinted 5-10 mp-re, vezetékkel, dróttal, valamilyen fém tárggyal. Gemkapocs is jó, csak ne legyen rajta borítás.

cmos elem

Így néz ki az elem, hogy zárjam össze a dolgokat hogy jó is legyen ?

Mert gonolom ha beledugom egészbe egy gemkapocst az nem segít :sweat_smile:

Van valami nagyobb felbontásban?
Meg kevésbé oldalról?

1 Like

Nem tudok jobb minőségűt fotót készíteni mert nem fókuszál rá a kamerám :confused:

De találtam a gomb elemről képet remélem ez is jó.

A kis csatlakozón van 3 darab érintkező.
A kis csatlakozó belemegy egy kis aljzatba.
A kis aljzatnak is van 3 darab érintkezője.
A jobb szélső és a bal szélső (fekete/piros kábelek érintkezői) kis érintkezőhöz érintsd hozzá a gemkapocsból hajtogatott U alakú “célszerszámot” és tartsd úgy 5-10 mp-ig, hogy rövidre legyen zárva az az áramkör.

(de olyan gemkapocs legyen, amin nincs burkolat, “tiszta” fém fogja csak rövidre zárni)

4 Likes