Dell laptopok

Sziasztok, srácok!
Nagyon köszönöm a segítségeteket, tippeket, előre is! Munkahelyemen egy Dell Latitue 7410-es laptopot használok, és éppen laptopvásárlás előtt állok, magáncélra. Négy és fél éve, szünet nélkül Dell gépekkel dolgozom, nagyon megbízhatónak találom őket, és ami ennél is fontosabb, eléggé szívós gépeknek tűnnek. A házuk úgy tűnik valamiféle gumi-műanyag keverék lehet, nagyon strapabíróak, és imádom a Latitude-formatervezéseket, tehát egy Latitude-laptopban gondolkodom. Elöljáróban annyit, hogy 5-6 évre keresek gépet, amivel talán egy kicsikét játszani is lehet, bár alapvetően az indie-kért vagyok oda, szóval nem gamer-laptopot vennék.

1. Dell laptopokban lehet tárhelyet bővíteni?
  2. Kinéztem ezt a kettőt, látom, hogy a 7520-as jobb RAM-mal rendelkezik, az 5520-as pedig jobb processzorral. Mi a véleményetek? Látok itt egy 50.000 Ft különbséget, de nem tudom mire vélni, egy szakértő szem tényleg nagyon jó lenne.
    DELL LATITUDE 15 7520
    DELL Latitude 15 7520 (N029L752015EMEA) Fekete/Szürke Laptop
    DELL LATITUDE 15 5520
    Dell Latitude 15 5520 (N018L552015EMEA_11) szürke Laptop

Zárszónak, jelenleg egy Lenovo IdeaPad 510-et használok, ennél szeretnék egy erősebb, naprakészebb vasat találni, hasonló jó megbízhatósággal. Néztem a Dell Latitue 3420-3520-as gépeket is, de ismét csak a fejemet vakarom (linket nem tudok adni, mert pop-up ablak két linkes korlátozásról szól, e a notebook.h-n ugyanúgy megtaláljátok őket). Ha lehetne tárhelyet bővíteni, talán már ezzel a kisebb kategóriával is megelégednék. Ötleteket, tippeket ehhez a kettőhöz is szívesen fogadok. Nagyon köszi!