Dell Optiplex modding

Kedves hölgyismerősöm kapott a cégtől egy kvázi komoly céges gépet. 2. vagy 3. gen i7, 8 giga ram, nem igazán emlékszem a részletekre. Nézegettem mit lehetne ebből kihozni, és találtam 1050es low profile gpu-kat, de valahogy az nem lenne az igazi. Ez a kép ragadta meg a figyelmem.

Ezt mennyire lehet bonyolult megcsinálni ? Illetve esetleg valami nagyobb házba átépíteni az egészet? Tudom ezek elég integrált komplikált vackok sajnos, de minden ötletet elfogadok. Egy 1060-nal szeretném ellátni a gépet ha lehet. Úgy egész használható lenne szerintem ha nem is egy high end masina.

Azt először megnézném most milyen táp van benne (nem tudom az ilyenekbe mit raknak) de ha kb 500W-os gold akkor nem nyúlnék hozzá, ha kisebb akkor is inkább a táp méretéhez megfelelőt raknék bele.
VGA egy riser-el illetve távtartókkal megoldható de elég ormótlanul néz ki. Jobban jársz ha megnézed az alaplap méretét és annak megfelelő dell optiplex házat nézel használtan. Biztos találsz HA-on. (nem tudom, hogy az ilyen alaplapokat miként lehet belerakni egy normális házba)

Volt szerencsém dell optiplex gépekhez, a saját kiöregedett irodai gépem meg is vettem. Abba a gépbe 275 wattos fsp 80 plus gold táp van. I7 miatt ebbe lehet többet bír a táp, de ha egy 1060 a terv én cserélném, mivel a cpu fogyasztásra kalkulálják a tápot ezekbe a gépekbe.

Transzpalntációban nincs tapasztalatom optiplexeknél, de ezzel jársz a legjobban szerintem. Vehetsz másik optiplex házat is akár, 7010 gépházba egy teljes kártya is belefér.