Desktop audió használata tv-hez

Üdv mindenki!

Szeretnék egy kicsit emelni a filmezős, konzolos+single-player-es élményen egy 2.1 beszerzésével. Nincs szükség nagy teljesítményre, nem is szeretnék sokat fordítani rá, ezért nem is gondolkozom hangprojektorban, vagy házimozi rendszerben.

A kérdésem az volna, megoldható-e, hogy a speaker - tv-n lévő 3.5-es port hiányában - usb átalakítóval kapja a jelet. (male usb to female 3.5 jack)
A tv-men sajnos csak digitális optikai aljzat van, ezért kerestem átalakítót, (optical to 3.5 jack) sajnos kevés sikerrel, ezért gondoltam az usb-s megoldásra.

Ha valaki próbálkozott már ilyesmivel, vagy teljesen evidens, hogy egy ilyen szörnyszülött nem megoldás, akkor kérem ossza meg, sokat segítene - ahogy bármiféle adapter ajánlás, tipp, jótanács, vagy optikai kábellel is használható desktop speaker. :slight_smile: (20-30 000 ft közötti árkategóriában, leginkább Logitech-eket néztem a kis méretű mélynyomó és a letisztult megjelenés miatt)

Válaszokat előre is köszönöm! :slight_smile:

Nem valószínű hogy működne, a TV-k nem szoktak audio jelet USB-n kiküldeni, legalábbis erősen kétlem.

Lezárva ekkor: #3