Discordon visszahallják a rendszer hangját

Headset: Kotion Each G9000
A mikrofon és a kimeneti hang 1 jack-re van kötve a fülesen. Tehát nem 2 jack van a vezeték végén.
A laptopon (Dell Inspiron 15 7559) is csak 1 bemenet van, 1 Audio Bemenet, nincs külön mikrofon bemenet.
És mindent tisztán hallanak vissza. Játékot, videót, zenét, mindent. Még akkor is, ha a headset vezetékén rögzített mute gombot lenyomom. Ha leveszem a játék hangját, és a mikrofon érzékenységét felhúzom Discordon akkor is visszahallják, szóval nem az a probléma hogy a fülesből hallanák vissza.
Sztereo Keverő (Stereo Mix) le van tiltva.
Az eszköz figyelése ki van kapcsolva.
Lejátszó(k) [Playback devices] 1x Hangszórók/Fejhallgatók. (Realtek)
Rögzítő(k) [Recording devices] 1x Mikrofon (Realtek)

Ha a headsethez kapott elosztót (elosztja külön a mikrofont és a kimeneti hangot) és a kimeneti hangot bedugom, a másik pedig szabadon marad (a mikrofon jack) akkor a probléma megszűnik, viszont én a headset mikrofonját szeretném használni, mert jobb mint a laptop mikrofonja.

Nekem is ez volt a gondom egy Hyperx Cloud fülessel és egy 1000 ft os mikrofon megoldotta a problémát. Sajnos nálam csak ez a megoldás működött de lehet mások okosabbak ebbe az ügybe. Még annyit megpróbálhatsz hogy az összes audio szoftvert letiltod csak a Realtek maradjon. Nem tudom milyen vga-d van de ha nvidia akkor az Nvidia high definition audio is be tud keverni, valakinél mint ha hallottam volna hogy ez kevert be.

Szóval, tiltsam le a Hang-, video- és játékvezérlők-nél az összes Intel és nVidia vezérlést, csak a Realtek maradjon?

Igen próbáld meg. Egyik ismerősömnek igy megoldotta ezt a problémát viszont nálam nem működött.

Hát őő… nem igazán oldotta meg a problémát. :sweat_smile:

Lehet hogy a laptopon lévő csati nem combo-jack? Vagy az átalakító (3 fekete csíkot kell láss a jack dugón ami a laptopba megy 2 helyett)

Végső megoldás: próbáld meg USB-s headsettel.

Viszont jack elosztóm van, de azzal nem jó.