E-Cigi kerdesek

(Nem igzan talaltam neki tokeletes topicot, igy ide kerult, talan ehez all a legkozelebb :D)

Sziasztok!

Analog dohanyzasrol szeretnék átállni E-Cigi-re. Egy ismerosomnel kiprobaltam, es nagyon bejott.
Illetve ugyan meg nincs rola tokeletes kutatas, hisz kb 10 eve letezik csak, ami alatt nem biztos, hogy a karos hatasai igazan kimutathatoak lettek volna, de szerintem joval kevesbe karos mint a rendes cigaretta, igy ez is egy erv mellette.

Szoval lenne par kerdesem ezzel kapcsolatban, de szivesen fogadok velemenyeket is, a kerdesektol fuggetlenul. (Sajnos nem igazan talaltam erdemleges dolgokat ezzel kapcsolatban, amit meg igen, az nagyon reklam szagu volt)

Mindenkeppen valami jominosegut szeretnek, akar 20-30 ezer forint korul is, mert ugymond “visszahozza az arat”, illetve nem akarok szart venni semmilyen teren :smiley: (Tudom tudom, inkabb ne cigizzek es akkor megjobban behozza az arat :smiley: ) Ugy, hogy varom a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban, sajna segg hulye vagyok ezen a teren, nem tudom mi szamit jo ar ertek aranynak, vagy hogy milyen markatol, cegtol erdemes, stb.

Masik kerdemesem az aromakkal vagy liquedekkel kapcsolatban lenne. Szinten az hogy milyet erdemes, vagy osszefuggesben van e az E-Cigi markajaval, vannak e izek amik kifejezetten jok, vagy forditva stb. Illetve nem tudom milyen nikotint tartalmut kellene. (Kis info: “buz*cigit szivok, vekony Marlboro, tehat egyaltalan nem eros cigit. En inkabb a “feeling” miatt szivom, ebedszunetben kaja utan vagy munka kozben kimenni egyre a tobbiekkel es dumalni es egy 5 p erejeig felredobni a napi dolgokat, stb :smiley: )

Meg arra lennek kivancsi, hogy van e esetleg valami amire erdemes figyeni vasarlasnal, vagy vigyazni vele. Esetleg barminemu info a hasznalataval kapcsolatban amit erdemes tudni?

Elore is koszonom szepen!

Nagyon azt mondják, hogy az e-cigi sokkal károsabb, mint a sima, talán vannak is országok ahol be van tiltva.
Állítólag ez a gőz belélegzés elég káros, plusz az összetevők.
Én nem próbáltam még, sima cigit szívok sajna, de én pl odébb megyek ha valaki ezt szívja a közelemben.
Na nem azért, mert rámjön a füst, de némelyik olyan erősen füstöl vagy mi, mintha discoba lennék és kb ködöt csinál. De leginkább undor faktorból megyek odébb, mivel sokkal látványosabb és tovább tart a füstje, és amikor látom, hogy jön a fejem felé a tömör gőz, a rosseb se akarja azt belélegezni ami a másik szájából jött ki :smiley:

2 Likes

De tegyük fel, hogy egyáltalán nem, vagy kevésbé káros, mint a sima én nem tudnám szívni. Tiszta gáz amikor a dohányzóba ott szürcsögnek vele, nem tudnék egy öklömnyi műanyagot szopogatni :smiley: Meg hiányozna a látvány, hogy elfogy a cigi, szerintem szívnám egyfolytában, amíg le nem merül :smiley:

1 Like

Szerintem olyan “öntetet”, vagy mifenét válassz, ami nem nikotin tartalmú :wink: :smiley:

1 Like

@szakinorbert1988 azt mondják mert a rendes ciginek akármilyen konkurenciája lett idáig (főleg itt hazánkban) azonnal el kellett lehetetleníteni meg rommá kellett adózni.
vizipipával is ezt csinálták

2 Likes

Lehet benne igazság, de azért a vizipipát nem látom akkora konkurenciának. Azért az nem annyira hordozható, mármint utcán nem kapod elő, ha rádjön :smiley:

Szia!

Ha nem felhőgyárosnak akarsz menni, akkor elég egy kisebb teljesítményű is. Nekem Eleaf istick tc60w + taifun gt2 kazán van. Én 15-20W-on használom, de néha még így is sok. Ez egy elég korrekt és jó minőségű kombó. Akkuból MUSZÁJ/KÖTELEZŐ jó minőséget venni, ha nem akarod, hogy robbanjon/kigyulladjon. Pl lg brown 18650 széria.

Tekercsből a hagyományos alap tekercs jó ehhez a kazánhoz, a cifra össze vissza tekerteket nehezen lehet befogni az elektródákhoz. Ami érzékeny pont az a vatta. Abból egyszer kell jó minőséget venni, és nagyon sokáig jó.

Trafikokban kapható liquidet el kell felejteni, drága és undorító az összes.
Én mindent innen rendelek: https://liquidhall.com/

Witchcraft liquidek elég jók, de ha többet akarsz spórolni, akkor te is keverhetsz magadnak, van hozzá rengeteg leírás és videó. Ízre nem nagyon lehet tanácsot adni, ez csak tőled függ, hogy mi jön be :slight_smile:
Ha gyenge kell, akkor 3mg-ost vegyél vagy nikotinmentest.

Eleinte kissé macerás lesz a töltögetés, újra"tömés" stb, de hamar meg lehet tanulni. Onnantól meg kényelmes.

Koszonom szepen a valaszt. Esetleg kitel is meglehet probalkozni? Igy elsore eleg macerasnak tunik nekem ez az alkatreszenkent vevos dolog, kb mintha valaki eleteben eloszor vesz egy pct es kulon veszi meg az alkatreszeket full laikusan :smiley:

pl :slight_smile: Azzal kezdesz amivel szeretnél, ha infó kell, akkor a youtube telli van videókkal. Én is azokból tanultam meg :slight_smile:

Sziasztok!
Azt szeretném megtudakolni, hogy az E-Cigi mennyire káros. Olvastam ezt is azt is. Van bárkinek bármi tényleges meggyőződése a dologról?
Előre is köszönöm!

Nem létezik olyan régóta, hogy legyen róla rendes kutatás, de a hagyományos ciginél biztos nem károsabb. Médiában próbálnak ellene beszélni, mert állambácsinak fáj az adóbevétel kiesés.
Igazából gőz + aroma + nikotin amit szívsz.

1 Like

@madve

Hu most eleg sokat olvasgattam, meg nezelodtem, es eleg nagy dilemma, hogy milyet is vegyek, illetve milyen formaban. Joyetech 80 wattosai tunnek a legszimpatikusabbnak, viszont elgondolkdotam, hogy lehet megse kitben kene. Eloszor is nekem olyan kellene ami nem az a vastag fajta szipkaju, ami egybol tudore megy, hanem a szajbol tudore vekony fajtaju, es valamelyikhez ha jol lattam nem jar olyan, illetve szidjak a gyari dolgait nemelyiknek.

Ami meg nagy dilemma h ezen az oldalon nagyon jok a reviewk roluk, viszont kulfoldi oldaon meg romma fikaztak a termekeiket.

Tudnal esetleg nekem egy ilyen leirast adni, hogy ha rendelek darabonkent, akkor miket kell pontosan, illetve a fogyoreszekbol ha mondjuk 1 honapra elore be akarok vasarolni akkor mibol hany darab kellene? Elore is koszonom a valaszodat es a segitseget!

Egyebkent te nem wowozol veletlenul ? :smiley:

Ezek szimpik, bar nem tudom pl melyikhez lehet olyan fejet is venni am MTLes, ezek kozul is a legelso a kompaktsaga miatt , egyebkent tudom, hogy nemelyik kitben van nemelyik nem, csak nem mindbol talaltam kulon kulon

Régen wow-oztam, de már évek óta hanyagolom :slight_smile:

Elsőnek vegyél egy jobb KIT-et szerintem. Kezdésnek ez is bőven elég lesz. 30W fölött csak akkor kell, ha felhőket akarsz gyártani, ha csak a cigi kiváltására kell, akkor max20W fog kelleni :slight_smile: Vélemények mindenhol vegyesek lesznek.

Fogyóeszköz eleinte a vatta, liquid és a fűtőszál, mert amíg megtanulod hogy kell ezeket cserélgetni, addig pár el fog fogyni :slight_smile: Ha hozzászoktál, akkor fűtőszálat ritkán kell csak cserélni. Vattát én kb hetente szoktam, de egy kis zacskó is nagyon sokáig elég.

Arról, hogy milyen összeállítási lehetőségek vannak nem nagyon tudok nyilatkozni :confused: Anno ismerős javaslatára vettem a sajátom, azóta ezt nyüstölöm.

koszonom szepen, nagyjabol kezd kialakulni egy kep, hogy milyen is fog kelleni, viszont sajna az a baj a kitekkel nekem, hogy mindegyik nagyon szeles nyilasu 0.x ohmos alapbol, nekem pedig ahogy neztem olyan 1 -1.5 kellene

ezzel kapcsolatba lenne a kerdesem, hogy ha veszek egy kitet, akkor nekem ahoz eleg venni masik fajta patront ami 1ohm koruli vagy masfele alkatreszeket is cserelni kell?

sajna nem igazan jottem ra h mi a kulonbseg a tank, a kazan, a porlaszto, es a patron kozott, mert konkretan barmelyiket is irom be googlebe vagy egy webshopba, kiad ezer fele dolgot, de a kepek ugyan azt a nagy reszt abrazoljak, a szivokat a liquedes cuccal egyutt, igy konkretan halvany lila gozom sincs, hogy mi micsoda :smiley:

egyebkent a feljebb linkeltekrol mi a velemenyed?

UI: Azert kerdeztsm, hogy wowozol e, mert Ragnaros kb legjobb Roguejanak Madve a neve :smiley:

Nekem egy Eleaf iStick Power aksim van egy JoyTech ProCore Remix kazánnal. Ez a kazán ugye 4 az 1 ben (Aki akar nézzen utána) nekem nagyon bejött. Ez a kettő újonnan 18-18k azaz 36k az egész. Én szeretem a nagy füstöt ezért is ez a kazán.
A Liquid-et pedig innen rendelem: https://eliquidonlineshop.com/13-maximum-smoke-eliquid-e-cigi-utantolto
Itt ki tudod választani milyenből mennyit és milyen nikotin tartalma legyen.

Ha jó árban akarsz e-cigit venni mindenképpen külföldről érdemes nézelődni.
Az aromákról meg annyit ki kell tapasztalni. De ha egy nagyobb szintre lépsz likvidet is lehet keverni :wink: Én a helyedben átállnék e-cigire. Arra figyelj mikor töltesz pl málna likvidet és utána banánosat akkor a kettő között takarítsd ki mert nem lesz jó az íz hatás! Sok sikert!

Ha most kezded én ezt a kit-et javasolnám neked.

https://www.fasttech.com/products/0/10018992/4984700-authentic-vaporesso-target-mini-40w-1400mah-tc-vw

nagyon pici, mégis tökéletes kis szerkezet.
hátránya h nem túl nagy az akksi ami benne van, de kezdőként valószínűleg nem fogod annyit szívni h ne bírjon ki egy napot.
Még plusz dolog: Nem kell a tekeréssel foglalkoznod mert csak ezt kell benne cserélned ha esetleg elégetted volna a vattát

https://www.fasttech.com/products/3059/10019486/5620901-authentic-vaporesso-guardian-tank-replacement

persze ha belejössz akkor úgy is tekerni fogod :slight_smile:

Én ezt az oldalt ajánlom neked, mert kb fele áron megkapod azt amit itthon.

illetve meg egy fontos kerdes, igazabol szerinted az gaz ha veszek egy 220w os vaporessot de csak 15-20 w korul hasznalom? mert ami van ilyen 50-80w os annak vagy nagyon kicsi a tankja, vagy nagyon pici az eszkoz, meg az aksija, ami meg nagyobb aksis nagyobb ml es az meg mind 220w

@darazsf mert pl ez a target mini is nagyon szimpi, csak iszonyu picike :smiley: