Eduroam a Steam Decken

Sziasztok!

Kb. egy hónapja van Steam Deckem, imádom. Sajnos nem megy fel a SteamOS az eduroam hálózatra a kollégiumban, és az egyetemen. Böngésztem Redditet, semmi nem segített gyakorlatilag. Valakinek valami ötlet esetleg?

Köszönöm a válaszokat!

Eduoram-hoz kéne tanúsítványos konfiguráció, valszeg ezt hiányolja a hálózat.

Ezek közül valamelyiknek jónak kéne lennie:

KIFÜ-s hotspot esetleg nincsen egyébként?

1 Like

nem tudom lehet e vpn-t telepíteni steam osre de ha tudsz azzal fel lehet lépni eduroam hálózatra bejelentkezés nélkül.

1 Like

Szia! Sajnos egyik sem megy. De az is lehet, hogy én írok be rossz helyre dolgokat. Esetleg írhatok privátot?

Szia! Ennek még nem néztem utána. Vajon jó lehet valami ingyenes is?

Olyasmit nem látok a hálózatok között, csak eduroam van. (ELTE-s vagyok.)

Én a anno amikor használtam ingyeneset használtam telefonra, annyi volt a baj vele hogy 1gb adat vagy egy óra után ledobott de azonnal vissza is engedett. Ha megvettem volna a premiumot nem dobált volna le

Írhatsz, de én is csak ugyanazon guide-okból tudok tájékozódni, mint amit elküldtem.
Kíváncsiságból persze érdekel a történet, de nem tudom megígérni, hogy működni is fog.

Sziasztok!

Végül meglett a megoldás. Barátnőm a PTE-re jár, és neki is van eduroam hozzáférése, de más rendszert használnak, azzal egyből felengedett a Steam Deck. Valószínűleg csak nem szereti az ELTE tanúsítványt, vagy valami ilyesmi…Szerintem kifejezetten vicces, körülbelül egy hét szenvedés után ezzel oldódott meg a dolog.

1 Like

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.