Edzés/fogyás HELP

Vékony csontozatú vagyok, de a genetikám elég jó, nem szeretnék túl nagy kart, sem mellet, de azért látszódjon minden szépen, hasizom, stb.

Ha nem akarsz giga / brutál -méretű izmokat magadra akkor na egyél sok proteint. A nagyobb súlyok maradhatnak a rövid ,intenzív edzéssel ,de ne akarj majd szétszakadni az első napon !
Ha a kaját vissza tudod fogni (-legnehezebb-) akkor nem leszel monszter. -Ennyi !

• ha olyan hasizmot szeretnél ahol minden kis dudor látszik ,akkor felejtsd el az összes zsírt , vagy élj azon [ne tedd!! :] amin Iggy Pop!

Köszönök mindent! :smiley:

Személyi edző vagyok írj privátba nyugodtan :slight_smile:

Első kérdés - Fekve nyomás, guggolás, felhúzás és húzódzkodás. Ezt a 4 gyakorlatot fél éven keresztül, folyamatosan emelve a súlyt és az ismétlésszámot. (pl - 6x8 fekve, 6x8 guggolás, 6x8 felhúzás, 6x8 húzódzkodás (gépen is lehet) ). Most kezdesz el edzeni, szóval ne várd azt, hogy 3 hónapon belül Greg Plitt leszel.

Második kérdés - Kezdőknek nem kell túl sok minden. LEGFONTOSABB - Vitamin. Utána - fehérje, kreatin. (mono 10g edzés előtt - nincs feltöltés ) Ez így kb 12.000 ft ( 4 a vitamin, 5 a fehérje, 2-3 a kreatin )

Harmadik - Mit kell egyél ? 18 évesen ? egyél mindent. Annyi a lényeg, hogy legyen magas a fehérje tartalma és lehetőleg ne McDonaldsos kaja legyen.

Azért mert “kokszolsz” nem leszel nagy és erős. : ) kemény munka és elhivatottság. A legtöbb “kokszosról” nem mondod meg, hogy cuccozik, mert nem edz/kajál rendesen és szar se látszik belőle : )

Megjegyzés : nem a sok proteintől lesz nagy dagadó izma valakinek. Az emberi genetika nem engedi, hogy 50-es karral rohangálj. Akkor tűnik nagynak, ha magas a testzsír %-od. A másik pedig, amíg a makróid rendben vannak ( nem léped túl a napi kalória szükségleted ), addig igenis lehet kockás hasad és nem kell lemondanod mindenről.

Igen, köszi ,ari vagy !

(itt többen tanácsolták, hogy a “válasz” előtt vegyünk egy mély levegőt, -úgyhogy- nagy levegő után ennyit tudtam írni.)

Ezt had másoljam be, a kajálás témaköréhez:
"Amikor étkezési tanácsadásról beszélünk - amivel óvatos vagyok, mert ugyan elvégeztem a Precision Nutrition képzést, de nem vagyok dietetikus - a következőket próbálom megértetni a sportolókkal.

Alapvetően minden diéta a mennyit, mikor, hányszor és mit kérdésekre kíván válaszolni. A többség ezekben a kategóriában hoz szabályokat, megkötéseket:

Kalória megkötés
Ennél a típusnál meghatározuk azt a kalória mennyiséget, amelyet be kell vinni ahhoz, hogy elérhessük az optimális testkompozíciót. Papíron remekül működik, de sajnos az emberek gyűlölik számolgatni a kalóriát.

Étkezési gyakoriság megkötés
Ide a hányszor kellene enned naponta avatott papjai tartoznak, akik szerint ha sokszor eszel, gyorsul az anyagcseréd, ha kevés alkalommal, úgy lassul. Van is benne persze valami, de korántsem olyan fontos, mint ahogy sokan hiszik. És egy 1000 Kcal kalóriás diétán lévő női sportolót nagyon fel lehet bosszantani azzal, hogy 6 egyenlő részre osztod a napi bevitelt. Nem hiszed? Próbáld ki.

Makró megkötés
Alapvetően az arányokról szól a dolog, extrém példa erre a 4:1 vagy 3:1 ketogén diéta, ahol a 4 a zsír, az 1 pedig a minden más.

Egyéb megkötések
Ide tartoznak azon restrikciók, mint a lektin vagy gluténmentes ételek fogyasztása, főleg autoimmunbetegségek esetén.

Időablak megkötés
Az adott mennyiságű ételt milyen időkeretben eszed meg. Az emberek többsége reggel 6 és este 11 között folyamatosan eszik valamit, így az étkezési ablak 17 óra is lehet. Az időszakos böjtölést követők jellemzően arra törekednek, hogy maga az étkezés egy jól körülhatárolt 6-8 vagy 10
órás ablakra korlátozódjon, így gyakorlatilag egy 16-18 órás időszakos böjtöt kapunk.

Csoda, hogy egy átlagember nem tud kiigazodni az étkezési tanácsok között? Hol kezdeném ha valaki megkérdezne, mely szabályt vagy szabályokat kövesse?

Nos, ha lehet, én a végén kezdeném, és megpróbálnám csökkenteni az ablakot, akár heti 1 órával, hogy elérjük az optimális napi 6-8-10 vagy akár 12 órás étkezési ablakot. Ha ez megy, akkor léphetünk a következő mezőre, ami lehet makró megkötés majd az együttműködési hajlandóságtól függően a kalória megkötés, de ide gyakran már el sem kell jutnunk… Ha van valamiféle autóimmun, áteresztő-bél szindróma, akkor ezek kontrollálását betenném az időablak stratégia mellé."

/Lakatos Péter/

Illetve:

Aki pedig vitamint tervez venni előbb olvassa el ezt:
http://amatorsulyemeles.hu/bazi-nagy-multi-pakk/

Nem igazán értem ezt a vitaminos cikket. A sportolók pont, hogy sokkal tudatosabban és tisztábban ( több zöldség-gyümölcs, több vitamin, több ásványianyag) esznek mint az átlagemberek . Sajnos az emberi test számára nem ideális az alacsony testzsír% és a magas szárazizomtömeg. Pontosan ezért kell ilyen egyoldalú étrendeket tartanunk és megtalálni a módját annak, hogyan is jussunk hozzá a szükséges mikrotápanyagokhoz.( ezek a vitaminok - pakkok, multi vitaminok stb…-). Természetesen itt is van a parasztvakitás kategória, de a vitaminok szerintem így is az első helyen állnak. (teljesen mindegy, hogy az illető sportoló vagy átlagember. )

FYI - Csaló nap nincs :smiley: csaló étkezés maximum és az is 10 naponta ( ha kcal deficites diétáról beszélünk )

De olyat azért csak ne szedjünk, aminek az összetevői jórészt gátolják egymas felszívódását vagy azokat amik bizonyítottan káros “vitaminokat” is tartalmaznak.
Nem azt mondtam, hogy senki ne szedjen vitamint, csak a tudatos vitaminszedés miatt linkeltem.

Üdv, jelenleg edző végzettséggel rendelkezem (hivatalosan tarthatok személyi edzéseke) Most is továbbképzésben veszek részt konkrétan privátba tudok segíteni. (ez természetesen vonatkozik a tovi ninjonra is) jajaj5@freemail.hu akinek bármi hasonló gondja van bártan vegye fel velem kapcsolatot és elmagyarázok mindent :slight_smile:

El kéne menjek vizsgálatra, hogy van e hiányom valamiből. Vagy cáfolhatnám a vitaminok külön bevitelének fontosságát ( :smiley: ) vagy megtudnám mi hiányzik a táplálkozásomból. Igazából az kéne legyen az alap, hogy valaki kialakít egy táplálkozási rendszert (vagy étrendet) és időnként elmegy vizsgálatra, hogy mi hiányzik és akkor 2 út van. Vagy megkeresi hogyan vihetné be táplálékkal és beiktatja a rendszerbe vagy vesz tápkieget. Vagy ha nem akar vizsgálatokra járni, akkor magának összeállítja, hogy mit fog szedni és úgy szedi, hogy ne oltsák ki egymást a bevett vitaminok. Pl mint a cikk is írja, a kalcium nagy mértékben akadályozza a magnézium felszívódásának mértékét és amúgy kalciumot nem is kéne szedni, mert táplálkozásból nagyon egyszerűen bevihető. :smiley:

én jelenleg erős sportos és munkás életmód mellett szedek -
Kalcium-Cink-Magnesium-ot , egy általános multivitamin-t ( minimális ,b3-6-12-, d3, c és egyéb nyomelemek ), d3 vitamint ( napi 3000iu ) és egy 1500 C-t. Én érzem, hogy szükségem van rá :smiley: ( volt hogy nem szedtem pár napig és egyből lerobbantam ) Egyszerűen nem tudok eleget enni, emellett mindennap ( igen heti 7 nap ) legalább egy órát sportolok (természetesen a sz*rt is kihajtom magamból ) és persze dolgozok :smiley:

Olvasd el a cikket (végig, ha még nem tetted)! :smiley:
Magnéziumot érdemes elkülönítve bevinni (mondjuk citrátból), a Kalcium- D vitamin kombóhoz ajánlott K2-t szedni, hogy ne az ereid meszesedjenek, meg a veséd, hanem az, aminek kell.
A pirosak egymás felszívódását gátolják, a nyil pedig a gátolt felé mutat:

Kicsit átláthatatlan, de érdekes. :smiley:

Az alfa-tokoferol-t ha lehet kerüld.

Olvastam a cikkben, hogy egymás felszívódását gátolják, de ez mennyire igaz ? :smiley: Ez az első cikk, amiben ezt látom. :S

Van ám benne igazság, Szelén (Tápiószelén, onnan származom : D) a réz azonnal felszívódik, ha kint hagyod azt utcán, a CrMo villáskulcs viszont nem, mert annak köze van a munkához. A réz viszont csak akkor gátolja a vas felszívódását, ha limitált a hely a csomagtartón.

Ott vannak listázva a források. Ha az kevés keress rá, keress tanulmányokat, stb. Én meg erre nem szántam időt.

Sziasztok!
Kissé hihetetlenül fog hangzani de akkor én is megosztom a rész sikeremet.
Nos sok mindentől függ a gyors és hatékony fogyás de két módja tuti van!

1. Menj el egy vérvételre majd egy tesztre. ha jól emlékszem akkor valami neurológus nénit kell keresni.
    nekem ott kiderült hogy inzulin rezisztens vagyok.
    CUKOR ÉS LISZT NUKU Valamint kaptam egy Merckformin (vagy mi) nevezetű gyógyszert.
    Ezután jött csak a fekete leves.
    Reggelire egy/két alma
    Tízóraira joghurt, lekvár és zabkása keverékkel bíró negyed tálnyi kotyvasz.
    Ebéd rendesen, hús meg rizs.
    uzsonnára valami gyümölcs + legalább egy óra bármilyen mozgás (nekem 28 km biciklizés volt a választott)
    vacsorára már nem emlékszem mi volt.

Ezzel hogy szabályosan betartottam 1.5 hónap alatt 15 kilót dobtam le, lett is barátnőm csak mikor ott hagyott kissé összetörtem és hát nem folytattam.

1. vércsoport diéta.
    Olyan dolog ami a nélkül kelti benned a mozgás szükségeségét hogy bármikor is kellett volna előtte.
    Én 0+ ként sok mindent nem ehetek de az izomtömegem igencsak megugrott, pedig semmit nem csináltam.
    Ha mozogsz mellé akkor szerintem ez is képes olyan eredményt hozni mint az 1.

Jó sportot ninjonok és sose hagyjon el benneteket a remény :smiley: