Egy jótékony ötlet karácsonyra az egész közösségnek

@Prototyger Szerintem ne említsük egy lapon a vicceket mert azokat nem én találom ki de örülök hogy tetszik :smiley: de a verseid f@szák én beneveznék egy kötetre. Nagyon király lenyomata egy egy HH adásnak hogy milyen is volt. Szal majd legyen valami, időnk van— a végtelenbe és tovább----- :wink:

Csak bele dobom az ötletet a levesbe, de elvileg városunkban (Dunaújváros) működik még mindig egy nyomda, ami akár kis sorozatba is legyártaná a kötetet :slight_smile:

1. versnél előveszem újra az ötletet :smiley: de lehet korábban… de ha én kiadok egy kötetet, ugye nem hiszitek hogy ezekről ti tudni fogtok… nyilván meglepi lesz :slight_smile: Jani Pisti és én fogunk tudni róla XD

@petrabullet úgy hogy sose írtam verset az előtt és igazából a szótagok nem érdekelnek :slight_smile: nem a költői mivolt miatt hanem szórakoztatás miatt készülnek ezek… nem kell versnek nevezned :smiley: a kedvedért nevezzük rímelő soroknak :slight_smile: de nincsen hari :smiley: szeretve vagy :slight_smile: de tekintsd úgy mint pl a Tesó kódexet… az sem igazi könyv vagy kódex vagy irodalmilag felemelkedett tartalom… csak a szórakoztatás a lényeg.
Mellesleg a verseknek annyi fajtája van , most tényleg az a legnagyobb gond, hogy a szótagok száma nem megfelelő??? egyik haverom olyan szépet írt és az nem is rímelt akkor :smiley: azt minek neveznéd?

Szíves elnézést, de én most találtam meg a témát… @Prototyger @petrabullet khm slam poetry. Még, ha csak írva is van és nem előadva számomra Proto minden verse slam kategóriába esik. Jómagam is írtam már két-három slamet és egyik sem a rímelésről volt híres. Egyetlen egy versem van, ami meg rímel, de szótagszámra meg figyelt a franc. Btw nem tudom emlékeztek-e a középiskolai irodalomórákra, de ott van Berzsenyi Dániel, aki egy XXVII. századi slammer volt, mert egy verse sem rímelt úgy igazán.

slam? @muffinhamster mit értünk ez alatt? mit jelent legjobb tudásod szerint?:D?:smiley: nekem a rímek azért megvannak :slight_smile:

Szabadvers, rímelhet, de nem muszáj, a szótagszámra se kell figyelni, csak a slamhez általában hozzátartozik az is, hogy kiállsz és előadod. A slam az vers és előadás egyben. Szóval a te verseid írásban slamek, mert előadva nincs, de sokszor szabadvers.

(csak így zárójelben Saidtól egyik kedvenc slamem, ami főleg szabadvers, nem sok rím van benne)

de küldhetek annyit, hogy egy évig hallgathatod őket, mert alapvetően nagyon szeretem a műfajt :slight_smile:

ezt láttam már :smiley: de köszi már értem

az én verseimet nem slamnek inkább trollnak hívnám :smiley:
unique protovers XD

Ha be kéne “skatulyázni”, akkor én slam poetrynek mondanám :smile:
Kezdj el alkotni slamben és a végén lehet, hogy 20 év múlva a slam tételben nem Simon Marciból felelnek majd, hanem bizonyos Prototygerről :wink:

Na akkor ezt a dolgot rövidre zárva.

2017-ben kialakul egy új verselési forma a prototyger ami a kitalálójáról kapta a nevét. A vers jellegzetessége a kötetlen verssorok. Találhatóak benne rímek amelyeket sokszor idegen nyelvű szavak adnak. A versek sajátossága, hogy egy adott téma ki parodizálására alapul amely sokszor provokatív hangvételű. A vers élvezete sajátos humort és az adott téma ismeretét kívánja meg.

Na gyerekek a következő órára pedig a házi feladat írni egy másfél oldalas elemzést Prototyger művészetéről és annak hatásáról az akkori irodalomban.
:slight_smile:

a könyvem első oldala megszületett :smiley: By @evenslol

Akkor @gogregina is prototyger író? :smiley:

Hát ezt a jövő nemzedéke ítéli majd meg :smiley:

:smiley: Látod Proto mindig mondom,h híres leszel meg minden :smiley:

Egy szó mint száz, valami kell!
Ahogy Jani mondá vala:
#“Ezzel… kell valamit csinálni.” :smile:

Ezt az ötletet támogatom​:smile: Szerintem ez nagyon jó… Meg kéne csinálni… Pár könyvet ha csinálna valaki, nem kell kiadónak lennie, és kisorsolnák mint a tombolát elég sok bevétel lenne… és lehetne beletenni memeket, vicces mondatokat, idézeteket tőlük.:smile:

Szia!
Szerintem ne fogalmazd át, elveszti az értékét (így tökéletesek ahogy vannak!)
Példa a South Park S6E09 Rendezői változat című része:

Igen sajnos léteznek rímtelen “versek”. S aki ezeket verseknek nevezte egykor s így lettek elkönyvelve le kellett volna lő… ja csak meg kellett volna pofozni. Kb. 10 éves voltam és a magyar tanár mindenkinek azt a feladatot adta, hogy írjon egy rímtelen verset… Hát az enyém tetszett neki a legjobban… Hisz ő nem sejtehette, hogy erre születtem. XD Akkor ismerem el őket versként, ha mély mondandójuk van. :stuck_out_tongue: De még mindig a szótagok száma a legfontosabb :smiley:

Persze szép, ha ütemes meg ilyenek, de egyikünk sem Radnóti meg József Attila. Aki ezzel akar foglalkozni úgyis megtanulja azt a részét is. Akinek meg csak hobbi annak nem kell olyan verseket írni, amik huha de nagyok és később irodalom könyvekbe kerül. És tekintsünk el attól, hogy Simon Marci is benne van egy kettőben, aki meg olyan kortás költő, hogy slammer.