Egy szimpla kérdés. Videokari meglévő konfighoz!

Sziasztok!!!

Az lenne a kérdésem, hogy szeretném lecserélni a 1050ti karimat, egy 2070 v. 1070ti-ra!
A konfigom jelenleg: Asus B250F lap
I5-7500 proci
2x8 GB Crucial ram
650W-os táp
Érdemes ebbe építeni vagy fejlesszem inkább máshol és majd utána, esetleg várjam meg a 2060-as szériát?!?!
Játékra használom a gépemet 80%-ban PUBG-al játszom!!!
Értelmes válaszotokat előre is köszönöm!!!

Ha nem tervezel procit is cserélni (ezzel együtt alaplapot is), én nem mennék 1070/2060 felé (attól függ a 2060 mennyi lesz mire ideér). Már ezekben is fog maradni egy jó 10-20% teljesítmény a proci miatt a legtöbb esetben, persze ha felmész 1440p-re mondjuk, akkor lehet pont jó lesz.

Tápot jó lenne tudni milyen típus, lehet azt is cserélni kéne.

Ahogyan számoltam 125-140 között lesz az ára a 2060-nak. ($->€->HUF->*1,27)

várjuk csak meg míg a boltokba kerül :slight_smile:

Szóval igazán eldönteni hogy mi érné meg neked, az attól is függ, milyen felbontás, milyen képfrissítés a cél. Ha 1080p, akkor egy sima 1070 is elég, használtan már 100 alatt is megkapod, és évekig elég lesz. Ha lehet feljebb lépsz 1440p-re, és/vagy 144hz-re, akkor persze kell az erősebb kártya.

Azt tudom mondani, mint @meteoric87 és ha már kevés lesz a proci, veszel bele egy i7 7700 -at, és utána még évekig el tudsz lenni vele.

144hz-es monitorom van
De köszönöm a válaszokat!!!

Azért ez a számítás ritkán működik. Plusz vám, plusz a 2-3 “kéznek” a profitja, amin átmegy… Szerintem lesz 150-160 a vége…

Szerk. : legalábbis egy 6 gigás, nem “founders edition”… Kétlem, hogy ha be van harangozva 3-4-6 gigás és gddr5(x) és gddr6 variáns is, akkor a 350 az a legjobb verzióra vonatkozna. Na de tévedjek…

Nem is goldoltam azt, hogy a legjobb kártya lesz ennyi. Ez csak egy ilyen tipp. :wink:

Világos… :wink: csak szerintem nagyon optimista tipp. :slight_smile: bár nem vagyok az a usd-huf árak alakulását nagyon követő valaki… :slight_smile: