TheVR Fórum

Egyedi, harisnyázott PCIe kábel

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a gépben a PCIe (vga) kábelt valami szebb harisnyázottra, mivel ami gyárilag járt a PSU-hoz, az eléggé ronda, és már egy ideje bántja a szemem.
A gépben egy Sapphire pulse RX 580 8GB PCIe 8pin-es csatlakozóval.
Kérdésem, hogy az ITT találhatóak közül választhatom bármelyiket, ami tetszik és PCIe 8pin vagy 6+2?

Köszi a válaszokat előre is!

Azt kell megnézni, hogy a táp felőli része melyik táphoz jó, ugyanis az a vége (sajnos) nem standard. Tehát lehet a GPU felőli vége oké, de nem tudod bedugni a tápodba.

1 Like

Én merlinéktől vettem kettővel ezelőtti buildhez kék hosszabbítókábelt, mert nem volt a táphoz külön. Teljesen jók.
Két dologra kell ügyelni.

1. Ha hosszabbítós megoldást használsz legyen hely a meghosszabbított kábel elrejtésére.
  2. Csak puha harisnyás kábelt vegyél. A kemény(műanyag szálas) ki… merev. Gyakorlatilag nem lehet vele dolgozni.
3 Likes

A táp egy seasonic focus plus 550w gold, a jelenlegi kábel pedig így néz ki:

Cablemod és Bitfenix oldalán azt írják hogy a csatlakozó “standard” , megegyezik a gyáriakkal, tehát ezeknek akkor jónak kell lennie.

Arra emlékszel, vagy tudod még, hogy pontosan melyik márkát vetted ami puha volt?
Cablemod és a Bitfenix a legszimpatikusabb, gondolom ezekre azért nem lehet panasz.

Bitfenix.

Konkrétan ez volt az egyik:

Csak akkoriban fele ennyibe fájt.

1 Like

Előkerítettem az egyiket. Ezt akármerre csavargathatod.

Ez az, csak már nem feketék rajta a csatlakozók.

Csak pédának dobtam be. A többi a dobozok lentebbi részén fekszik valahol.
Csak a régi gépben szem előtt voltak az ssd-k.

1 Like

Köszi!
Hát igen, 4 meg 6ezer Ft-ér nem éppen olcsó, de ennyi pénzt megér, hogy végre eltüntessem a gyárit, ami ráadásul egy dupla végű.

2 Likes