Egyszerű ház vásárlás

Sziasztok
Számitógép házat keresek és tippet, javaslatokat kérnék!

Kritériumok:
A lehető legjobb por szűrés
Halk legyen
Nem kell, h világítson
Nem kell, h üveg legyen benne

Koszos környezetben, a földön fog állni, a ház teteje tele lesz pakolva, akár üdítő is lehet rajta papír pohárban amiről a pára kicsapódik.

Ez egy laptop vagy egy laptop táska?

Nekem egy pc ház kellene ami műhelyben is megállja a helyét és egyszerű letisztult dizájn.

Nem tudom mennyire szellőzik jól ez a modell hátha valaki szerelt már ilyen házba konfigot
Előnye lehet hogy felső porszűrős résznél adnak egy zártabb sima fedelű részt így jobban védve van az üdítőtől , na meg nem üveg az oldala és alul is rendes porszűrő van .

Ha ennyire poros környezetbe van akkor érdemes a tápot úgy belerakni hogy a ventije felfelé nézzen .

2 Likes

:smiley:

A bq! PB500-al csak annyi a gond, hogy előre bizony kell a 3 venti, ha kell a szellőzés. (plusz a túlnyomás miatt is, hogy kifújja a port) Itthon van egy PB600-as, aminek kb. ugyanilyen a kialakítása elől és én is fordítottan szereltem be a tápot, az a szűrő elég gagyi. Az első kivehető plusz “rácsokat” célszerű is kivenni, mert kb. értelmetlenek. A levegőt visszafogja, de a port nem. (nem játékos masina, csak egy Ryzen 3600 és ROG 1060 van benne, plusz 3 vinyó, SSD, szóval a igazából a hőmérsékletekről nem tudok beszámolni, csak amíg az AMD 8320 Piledriver volt benne az Alpenföhn K2-es toronnyal, addig éreztem, hogy “nincs hűvös” annál a gépnél :slight_smile: )
Egyébként jó ház.
A “jáccós gépem” más sztori, ott egyedileg van megoldva a hűtés, porszűrés.

Sajnos a videós példát leszámítva, minden gépház és gép igényli a nagynyomású levegőt környezettől függően 3-6 havonta.

Akkor mindenképp legyen a ház tetejére barkácsolva egy plusz felület, ami nagyobb, mint a ház picivel, vagy tálca kialakítású. (pl. autó gumiszőnyegből lehet készíteni csepptálcát)

Nem gondoltam ekkora védelemre.
Csupán egy strapabíró házra lenne szükség és abban kérem a segítségeteket a tapasztalatokat, hogy van e olyan ház tudtok e olyan számítógép házról ami megfelelő porszűrőkkel rendelkezik és egy letisztult sima fekete ház.

Lenne még ez, ki kell kapni belőle a 3.5" rack-eket, bedobni még egy 140mm-est és kész:

Viszont: a teteje nem pakolásra tervezett és nagyon drága is. (a minőséget meg kell fizetni)

Szerintem még ez ami lehetőség:

vagy ez:

Nem igazán van olyan ház, ami karbantartásmentes. Meg ugye az sem mindegy, hogy mi van benne. :slight_smile:

Vagy csak ne tároljatok folyadékot egy finomelektronikai berendezésen? Eddig nem tudtam hogy ez a probléma egyáltalán felmerülhet :smiley: De tényleg, ezt mi indokolja?

r/oddlyspecific. Miért üdítő? Miért papírpohár? Miért a gépházon?

Gyerekek.

1 Like

Ohh… Idáig nem jutottam el agyban. :hushed:

4 Likes

Nem ház ajánlat, viszont szerintem a barkács autós gumiszonyeg ötlet működhet. Nekem annyira tetszik, hogy muszáj volt külön kommentben leírnom.

2 Likes

https://www.zalman.com/EN/Product/ProductDetail.do?productSeq=135

Végül ezt a házat választotta.

Van valakinek erről tapasztalata?

Azt leszámítva, hogy

• fehér (feketét kerestünk)
  • üveg oldallal rendelkezik (fém oldalút kerestünk)
  • gyakorlatilag nyitott a teteje (zárt tetejűt kerestünk)
  • papírvékony fémből van (strapabírót kerestünk)
  • szellőzni képtelen (ebben a dimenzióban lévő fizika szerint legalábbis) (jól szellőzőt kerestünk)
  • legalább még port sem szűr (filterest kerestünk)
  • rettentő gagyi ventilátorokkal, gombokkal, csatlakozókkal szerelt (“jó szellőzés, időtállás”)

tulajdonképpen hibátlan választás. :smiley: Ha a barátodé lesz, beszéld le róla.

4 Likes

Az érvelésed hibátlan.
Igen a baratom gépéről van szó.
Tudod mivel nem számoltunk?
A feleségével.

1 Like

Oh boy. AKKOR SEM HAJTJUK LE A WC ÜLŐKÉT!!! VÍVA REVOLÚCIÓN!

2 Likes

Mindenesetre, köszönöm mindenkinek a segítséget.
Nagyon szeretek gépet építeni, ha szeretnétek majd töltök fel képeket, hogy mi lesz ebből!
Kíváncsi vagyok milyen lesz ez a ház.
Néztem róla videókat, a TÁP por szűrője érdekel, h mennyire hatékony a ház alján.
Eredetileg két ventilátort adnak hozzá, de valószínűleg 4et teszek majd bele, illetve még gondolkozok, h milyen legyen az árramlása a levegőnek, mindenképp túlnyomást szeretnék a házban.
Lehet a tetején lévő szűrőt az elejébe teszem a ventik elé és a tetejét leragasztom fehér öntapadós lappal. és a tápot fordítva (fejjel lefelé) teszem be akkor 3 venti elől szív és 1 venti hátul meg a táp meg fúj kifelé.
De meglátom még, ha már a kezemközt van!

1 Like

Megjött a ház.
És holnap érkezik 2db ID-COOLING XF-12025-SD-K Cooler

Szerintetek ventilátort szabályzó elosztó kábel kelleni fog?

A házban eredetileg két ventilátor van.

A számítógépben található ventilátorok ilyen csatlakozóval vannak ellátva

A vásárolt ventik pedig ilyennel. (a videóból kiderül)

És a gépben nem is találok olyan plusz csatlakozót ami a ventiket szabályozzák!

Kell még vennem egy ilyet?
Jól gondolom?