Elég a PSU?

Sziasztok!
Adott a mostani buildem amibe egy RTX 3070-et tervezek vasarolni,szerintetek a mostani tap elegendo lesz hozza?

A build:
CPU:I5-11400
Alaplap:Asrock B560M pro4
GPU:RTX 3070
RAM:2x8 Crucial Ballistix 3200Mhz
PSU: Seasonic Focus 650W 80+ Gold
Illetve 2 monitort hasznalok mindeketto 1080p 60Hz illetve 165Hz-en

Koszonom a valaszokat elore is.

Szia.

Elég lesz hozza a 650es Seasonic táp, kivéve ha nem 3070Ti-t akarsz venni. De mivel a simát írtad igy gondolom nem, a Ti-hoz én már raknék egy ugyan ilyen 750es tápot, de ezzel nem lesz gond.

Igen sima RTX 3070-lesz, nev szerint potosan egy ZOTAC GAMING GeForce RTX 3070 Twin Edge OC

Koszi a gyors valaszt.

1 kedvelés

Szia!

@jewskyboi , Nem, nem lesz elég:

(Seasonic kalkulátora szerint is 750W-nál kezdünk)

Minimum a 750W, de inkább 850W kell, ha nem akarsz tápellátási problémákat VGA/CPU oldalon.

2 kedvelés

Igazad van, valamit benéztem a számolásnál. Köszi a korrigálást. (Utána jártam megint)

2 kedvelés

Nincs mit. :slight_smile: Előferdül, ilyen időjárás mellett. Számomra azt is nehéz volt magamtól kitalálni hirtelen, hogy a 11400 most AMD vagy Intel… :crazy_face:

2 kedvelés

Tehat akkor uj PSU vasarlas is kell,remek.
Egy masik forumon nehany honapja megkerdeztem direkt mielott megvettem ezt a setupot,hogy eleg lesz-e a PSU ha kesobb esetleg upgradelek 3070-3070Ti-ra es akkor azt a valaszt kaptam hogy boven eleg.

Csak a kártyának elég. De a gép többi részéhez sajna nem. Kerüld azt a fórumot. :wink:

Nem könnyű belőni sajnos a pontos fogyasztást, mert 5 oldal 5 félét mond. Egy 11400 kb. 200W-ot szopogat max, teljes terhelésen. A 3070 gyári húzással peak-ek nélkül kb. 240-250W max. Plusz ugye a többi alkatrész.
Ez elvileg beleférne a 650W-ba. Nyilvánvaló, hogy a kalkulátorok minél nagyobb tápot ajánlanak megvásárlásra, de az is azért ott van, hogy ők gyártják, tehát ők tudják, hogy mi a is a valós.

Nem kötelező új tápot venned, elképzelhető, hogy elviszi a jelenlegi is. Ki kell próbálni és nézegetni kell, hogy van-e power throttling.
Számomra is irreális kicsit a 700W-os fogyasztás, de nem lehetetlen.

1 kedvelés

Persze egyaltalan nem azert irtam,hogy nem hiszem el amit kuldtel illetve irtal,csak nyilvan nem a legjobb erzes hogy teljesen ugy terveztem,hogy ez boven eleg lesz nekem.

Termeszetesen ezert kerdeztem itt meg,hogy biztos-e.
Eleg jo aron tudom most beszerezni a kartyat ugyhogy valoszinuleg kiprobalom ezzel a tappal es hogyha instabil akkor cserelem.

Én is valami ilyesmire alapoztam a fejszámolásnál. Aztán lehet, csak a nagy meleg megütött igy keső délután aztán ezt azt félre számoltam.

1 kedvelés