Elég az 500 -as táp?

Sziasztok! Szerintetek GTX 1060 6GB, meg egy Ryzen 5 2600 mellé elég lesz 500W -os tápegység?
Válaszokat köszi! :smiley:

Mik a gép többi alkatrészei? És milyen az az 500-as táp?
Minőségi legyen. Különböző értékelési szintek vannak, gondolom azok egyértelműek, melyik a jobb.

Teljesítményben igen, de érdemes figyelni a minőségre is. Egy 10-ezres 500W táp nyilván sokkal gyengébb alkatrészekből van, mint mondjuk egy 20-ezres. Érdemes az utóbbi árkategóriában gondolkodni.

Ha egy gyenge táp megadja magát, bármit magával ránthat a halálba.

Hali! Köszi szépen!

AMD Ryzen 5 2600
GIGABYTE GTX1060 6GB
Kingston 2400MHz 8GB DDR4
GIGABYTE GA-A320M-S2H
Kingston A400 120GB SSD
Western Digital 1TB HDD
FSP Hyper M 500W

FSP szerinted jó döntés? Vagy egyáltalán elég a tápegység? Köszi szépen előre is!

Azt az alaplapot felejtsd el, azt az SSD-t is, ramból pedig a ryzennek minimum 3000mhz kell. És a táp nem rossz, de én inkább egy Fsp raider2 (II) 550 silver-t vennék.

Linkelek néhány dolgot.

Gépházat nem írtál, így nem tudom milyen az alaplap méret, ami kell, de:

Tápból pedig ez alá nem nagyon adnék:

Nem értem ezt. Az SSD -n csak a Windows lesz. Ryzen 5 2600 maximum 2933MHz -ig supportol memóriát. Csak spórolni akarok az alaplapon, így minél olcsóbra törekszem, 15K -s alaplap helyett vegyek 30 ezerért? Felesleges. Amúgy a gépházam egy Zalman Z1 NEO lesz majd.

Azért mert az az alaplap semmit nem ér.
Ssd gyorsan betelik.
És kérlek hallgass ránk, nem csak a levegőbe beszélünk.

Nézzél bármilyen legolcsóbb B450-es alaplapot. Az A-s alaplapok nem jók. Irodai gépekre és minimális igénybevételre van tervezve a lehető legszarabb hangcsippel, borzalmas energiaellátással, stb. SSD-k esetében pedig az a helyzet, hogy sok esetben olcsóbban tudsz jobbat kapni. Nézd meg mennyibe jönnek ki a Crucial mx500-ak, nem hiszem, hogy 1000-2000 Ft-nál több lenne, de lényegesen magasabb minőséget és teljesítményt kapsz.

szerk.: és igen, a méret. Egy 120 gigás ssd-nek az aktívan használható területe kb. 110 GB. Szépen lassan ott tartunk, hogy egy windows, minden driver, hasznos programok, stb. ki fogják tölteni ezt a helyet. Ráadásul nem szeretik az ssd-k ha olyan 75%-nál jobban tele vannak.

szerk 2.: MX500 helyett nézhetsz BX500-at is akár, az még olcsóbb, de még mindig elég oké.

Hát rendben, köszi szépen, hogy segítetek. Néztem egy alaplapot, illetve jobb SSD -t. Szerintetek?

Ennél az ssd-nél tényleg kb. pár száz forinttal drágább egy Crucial mx 500. Ami konkrétan nemhogy a legalja (mint kb. ez az ssd, ami egyébként teszi a dolgát… tehát szarnak nem szar), de az egyik legjobb, legmegbízhatóbb ssd a piacon.

Az alaplap szerintem rendben van ha nincsenek nagy igények, tudja amit kell.

Annyit, hogy az alaplap mAtx, a ház atx. :slight_smile:

Belemegy a micro is.

Nem is azért mondtam. :slight_smile:
Csak hogy tudja. (érted,van akinek ki van lőve az mAtx)

Inkább 15k-ért megvennéd azt a putri alaplapot, hogy egy 2600 alatt 1 év múlva cseréld… oké…
Na mindegy.
Az meg, hogy a csak 2900-ig támogatja meg nettó f*szság.
A többiek elmondták a lényeget. Amúgy B450 -ből is kinézted a legfapadabb alaplapot… :smiley:
Azt az SSD -t meg tényleg jó lenne már elfelejteni, @elektronikusbari hosszabban is kifejtette már.
És mára elég volt számomra az internetből, mielőtt megint az lesz, ami a múltkor… :smiley:
Kellemes estét mindenkinek!

Mindegy, a legfapadosabb B450-rel is fényévekre előrébb van. :slight_smile:

Tökéletesen elég az a 500W-ős táp