TheVR Fórum

Elmosódott Videó

Sziasztok. Beszko vagyok. Már pár éve készítek videókat YouTube-ra. Mindig is hobbi volt számomra, de szeretném azt hinni, hogy másoknak is tetszik amit csinálok. Nemrég vásároltam egy nagyon brutál pc-t.
Új Konfiguráció
Corsair 1000W HX1000i CP-9020074-EU tápegység
Microsoft Windows 10 Home 64 bit HUN KW9-00135 OEM operációs rendszer
2x Samsung C27HG70QQU 26,9 ívelt LED monitor
NZXT Kraken X52 V2 RL-KRX52-02 vízhűtés
Western Digital 6TB 256MB Black WD6003FZBX merevlemez
Cooler Master Midi MasterCase H500P MCM-H500P-WGNN-S00 fehér számítógépház
Intel Core i9-9900K BX80684I99900K processzor
Asus RTX2080 Ti 11GB GDDR6 ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING videokártya
Samsung 970 EVO Plus 1TB MZ-V7S1T0BW M.2 SSD meghajtó
Asus ROG Maximus XI Hero alaplap
Kingston 4x16GB DDR4 3200MHz HyperX FURY RGB HX432C16FB3AK4/64 memória

Azt még fontos tudni, hogy a monitorok felbontása 2560x1440 és 144hz. Szeretnék is ezekkel a paraméterekkel videókat készíteni, de ha nem megy valamiért, akkor azt is elfogadom. Sokféle problémába ütköztem már. Pl ki kell kapcsolnom obs-ben az előnézetet, hogy nem akadjon a kész videó. (ha van rá más megoldás, azt megköszönöm ) Aztán van az a gond, hogy a kész videó elmosódik néha. Ilyen szemcsés lesz. Ami rettenetesen zavaró. Linkelek két videót, amit ugyan azokkal az obs beállításokkal rögzítettem. Nem értem miért van különbség.

Véletlenül elküldtem a levelet a linkek nélkül… Na szóval a 2 videó:

Ebben szemcsés a kép, főleg a FaceCam körül. Vagy elmosódott, homályos. Nem tudom eldönteni.

Ebben sem tökéletes a kép, de lényegesen szebb.
És mindkettőt ugyan azokkal az OBS beállításokkal rögzítettem. Nem akarok sokat. Tényleg. Csak tökéletes minőségben videót rögzíteni, 2560x1440-es felbontásban 144hz-ben FaceCam-el. A magam és 1-2 ember szórakoztatására. Úgy gondolom, hogy ezzel a pc-vel ez nem kellene gond legyen. Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Mi a kérdés?

Hogy, hogyan tudok tökéletes minőségű gameplayt és facecam-et rögzíteni. Illetve, hogy miért elmosódott, homályos, szemcsés a kép sokszor.

Milyen beállításokkal rögzítesz? nvenc (vga) vagy x264 el veszel fel?
Amúgy az ARK iszonyatosan zabálja a gépet, pláne magas képfrissítésen, vagy ha nincs lockolva az FPS.
Ha x264 el nyomod, valószínű a magas képfrissítés miatt veszik el a prociból az erőforrás a kódolásra, vagy lockolj 60 fps re (mivel a videón úgy sem lesz több fps ennél), vagy próbáld meg az nvenc kódolást ark-hoz a legjobb beállításokkal és legalább egy 20k-s bitrate-tel.

Szia. Nvenc-el rögzítek. Az FPS lockolást még nem próbáltam. Mivel 144-es monitorjaim vannak, így a következő kérdésem az, hogy 144-re lockoljak, vagy 60-ra?

60-ra lockolj próbáld meg úgy :slight_smile:

x264-al encode-olj, és adj 1-2 magot a programnak amit erre használsz.

Értem. Köszönöm szépen.