Előre épített gép vásárlás

Nekem a legolcsóbb RX580 amit a pcx feldob összeállítás közben 87.000 Ft :'D

Kezd összeállni a téma, viszont a pénztárcám azt követeli hogy én rakjam össze itthon, szóval lehet leszek olyan bátor, és nekiállok a dolgoknak.

Nem csak a pcx létezik…

pl:

Keresem a különbségeket, nagyon minimálisakat találok, szerintem az emagos XFX-re fog esni a választás.

https://www.pcx.hu/geposszerako/?action=prodConfig&getConfig=1&haz=851812&tapegyseg=580358&processzor=159575&alaplap=300257&memo=648359&vga=439829&ssd=&vinyo=616858&huto=&cd=&oprendszer=&geposszeszereles=1&rendszertelepites=0&biosfrissites=0
Összeállt a téma, mit gondoltok, működhet?

Nem, mert a ház mATX az alaplap viszont ATX, így nem fér bele.

Ezen kívül ennyiért nem éri meg az a videokártya (bár gondolom csak példának tetted bele).

Rendben, akkor a házon kell változtatni, igen, a videokártya az csak példa, sanszos hogy az emagos változat lesz 75ért

Amit @j0ci írt az a 1060 6gb gaming x az qrva jó deal 68 ért, én mindenkepp elgondolkodnék rajta a helyedben, rohadt jól néz ki, (bár ez szubjektív) és nagyon jó a hűtése.
Ha nem vettem volna meg a 970-emet, akkor most én is elgondolkodnék rajta szerintem… :thinking: :smiley:

Egy rahedli van fent 60-70 között, gondolom szétküldve bányászat miatt :frowning:

Akkor viszont a hardveraprót kell nézni.
Ha 65k körül találsz 6gb 1060 gaming/gaming x-et, az nagyon jó deal.

A bányászat pont nem szokta szétküldeni a kártyákat, már ha normálisan csinálták.

Kivéve ha nagyobb hashrate reményében szarrá oc-zik a kártyát. Pont ezért tartom furcsának hogy 1-2-3 év garival van hogy 1 személy árul 5-6-10 kártyát. Még mindig az RX580 van a dobogó tetején, tesztek alapján azonosan teljesítenek, és ha újonnan meg lehet venni most 75-ért szerintem az win.

Nem éri meg OC-zni egy bányásznak, sőt. Aki anno keresni akart vele, az undervoltolt hogy spóroljon az áramszámlán, ami miatt még kevésbé melegedik a kártya. Az OC mindig tönkrevágja a hatékonyságat (jobban nő a fogyasztás, mint a teljesítmény), ergo nem érte meg.

Ennyire nem vagyok benne ebben a bányászós témában, kb 5-6 évvel ezelőtt foglalkoztam tech témával utoljára, most szeretnék visszatérni. Találtam ryzen 5 2600x-et 48-ért ha még megvan az eladónak, ill. gtx 1060 6gb gaminget 75-ért. Ház az deepcool matrexx 55 lesz, táp fps 550w 80+ silver, már csak ramot kéne, és egy értelmes hdd-t vadásznom bele és kb. 1 héten belül összeáll a cuccos ha minden összejön.
Bármi tanács? :slight_smile:

Veszel használtan 75-ért egy videokártyát, amikor vehetnél ugyan annyiért, egy teljesítményben kb ugyan ott lévőt, vadi újan? Mi ebben a logika? :smiley:

Hát, talán design, meg hogy több játékban élvez támogatottságot. Ez a 2 dolog, de még nem végleges a döntésem szerencsére.

• Freesyncet se tudja, pedig monitorból esélyes hogy olyat fogsz kapni olcsón.

Összeáll a téma, rendelés előtt állok, viszont szükségem lenne a Ti szakértelmetekre! :slight_smile:
Asus - TUF B450M-PLUS GAMING alaplap lesz, AMD Ryzen 5 2600 processzorral, SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB GDDR5 256bit PCIe GPU-val. Kingston - HyperX Predator 8 GB (2 x 4 GB) DDR4-3000MHz ram lesz (180.000 Ft-os kezdő büdzséből kiindulva szeretnék az ésszerűség határán belül maradni, ez a legolcsóbb, dual channeles, 3000MHz ram, amit találtam és még kompatibilis is, ez várat még a rendeléssel, hátha tudok faragni az árán), Kingston - A400 120 GB 2.5" SSD, Seagate - BarraCuda 1 TB 3.5" 7200RPM HDD. (Az SSD, HDD is még várat magára) Tápegység, illetve ház is várat magára, házat nem nagyon találtam, ami designban megfelelne (majdnem full üveg oldallap, kék theme, 15-20.000 Ft-os értékhatár, értelmes kábel menedzsment) tápegységnél 550-650w fél-vagy teljesen moduláris (nem szeretnék ocsmány, színes, fölöslegesen lógó kábeleket). Monitor egyenlőre marad, a régi LG Flatron W1934S, új monitorral már kicsúsznék rendesen a büdzséből, nem szeretnék keserű szájízzel örülni (VGA-DVI Átalakítós megoldás :'D). Várom az észrevételeket/javaslatokat a processzor, videókártyán kívüli komponensekre!

Alapból én az MSI B450 Tomahawk-ot ajánlanám (34 e), ha nem ragaszkodsz az Asus-hoz. Háznak ott a build ajánlóból a Zalman i3 (13 e). Tápból Coolermaster MWE Gold 550 elég lesz. A többi szerintem rendben van, de ne vedd szentírásnak a szavam, mert még csak 1 hónapja vagyok aktívan benne ebben a témában. Várd meg míg @meteoric87, @ujheljidani vagy @sutyomatic rábólint. :slight_smile: