Előre épített gép vásárlás

@Nickname1122 köszi az idézést. Jól mondod, inkább tomahawk.
A cooler master power supply calculator ad egy támpontot táp ügyben, telefonról nem szeretném megnézni, de az 550w elég lesz. Esetleg a későbbi fejlesztés miatt rámehetsz az egyel nagyobbra, 600-650w.
Házból is igen, zalman nagyon jó.

Csatlakozom, ha nem feltétlenül kell az Asus lap, előbb vennék egy B450-es Gigabyte vagy MSI lapot…
Az elején spórolásnak vennék inkább egy 240-es ssd-t (120 nagyon hamar kevés lesz), Crucial jó árban adja az MX/BX szériákat, és jók is, aztán majd következő hónapban csaphatsz bele vinyót a gépbe.
Kék témájú házat nem hiszem, hogy sokat találsz, fehér vagy fekete előbb lesz, max tolsz bele egy kék LED szalagot vagy ventilátorokat :smiley: Esetleg nézd meg ezeket, tetszenek-e:
https://www.pcx.hu/thermaltake-core-g21-tempered-glass-ca-1i4-00m1wn-00-fekete-szamitogep-haz-520290

Vagy a korábban említett Zalman i3, Deepcool Matrexx 55 (ehhez mindenképp kell ventit venni).

Tápból ha 1-2 ezer Ft a különbség, inkább szerintem is mehet a 650w, de amúgy 550-nek is bírnia kellene ezt simán, ha jó félét veszel (Build ajánló).

Én is az Msi B450 tomahawk -ot ajánlom, nagyon jó lett az a lap.
Házból a CM masterbox lite 5-öt tudom ajánlani, vagy ugyanannyiért van a zalman i3, amibe kapsz 4 beépített ventit, de a szerelése az ujhh… teljes agyrák de komolyan mondom… tehát már csak maga az ssd felfogatóhely, a motherboard stand -ekről nem is beszélek, a csavarmenetek meg egész egyszerűen szarok. De szó szerint. Ezért inkább ajánlom a CM házat, és majd később veszel bele jó ventiket.
Tápból 550watt elég bőven a konfignak, későbbi fejlesztés is még belefér, ha nagyon nagyon csúcskártyát akarsz majd, meg rommá huzogatni mondjuk egy 2700x -et, akkor kellhet esetleg még 650 watt. Csak minőségi legyen.

Ámen.

Nagyon köszönöm mindenkinek, megfogadtam a tanácsaitokat!
Tomahawk alaplapra váltottam, egyenlőre csak 1 db 240gb ssd, és cooler master masterbox ház lesz, már csak találnom kell egyet aminek nem piros az eleje. :smiley:
Tápegységet elméletileg tudok egy nagyon jót, jó árban 650 wattosat, legalább egy darabig az le van tudva. :slight_smile:

Cooler master masterboxból van a pro rgb változat, ami 4 beépített ventivel jön, és 7-8.000 Ft-al drágább. Érdemes erre beruházni, vagy nem ér annyit a beépített hűtés?

Tudnád linkelni? Valamint azt a 650 -es tápot is? És azért a ssd re is kiváncsi lennék, utóbbira lényegében csak kíváncsiságból.

Hát a 650es tápról lecsúsztam, itt a ház linkje : https://www.aqua.hu/cooler-master-masterbox-pro-5-rgb-tap-nelkuli-ablakos-haz-fekete-mcy-b5p2-kwgn-01-588544.html
Azt olvastam róla hogy melegszik rendesen, mert nincs dust filter a front panelen…elvileg lehet hozzá venni, de akkor sem lesz valami jó.

Az SSD lecsúszott, azt itt pótolnám.

Hm… SSD ből inkább samsung 860 evo, vagy Crucial MX500. Ez se feltétlen rossz, de az imént említettek jobbak.
Az a ház már nem olyan rossz, CM “jetflo” ventillátorok vannak benne ha jól nézem, azok már elég jó minőségűek. Az előlapja ha jól látom rácsos, az jó a légáramlás miatt, főleg, ha jók a ventik, és elég jók. De ha tényleg nincs ott porszűrő, akkor az baj lehet, mert beszívhatja a port a gép belsejébe. Ezt nem tudom van-e, mert ilyen házat még sose vettem senkinek, nem is építettem bele egyáltalán.
Egyébként jó háznak tűnik, de ha tényleg nincs benne porszűrő…
Van otthon olyan női harisnya, ami már szakadt/rossz, az nagyon jó egyébként porszűrőnek, én is azokat szoktam használni :smiley:

Heheh, jó ötlet :smiley: Elméletileg a gyártótól lehet venni hozzá külön mesh hálót az elejére, csak azt kéne kiderítenem azt hol tudnék beszerezni. SSD-nél akkor maximum a Crucial MX500 lesz, alapvetően SSD-t csak az operációs rendszernek szerettem volna venni, de így legalább lesz időm nézegetni HDD-t és esetleg tudok majd bele tenni 2 TB-osat :slight_smile:

Ja, akkor MX500 250gb. A 250 elég a windows-nak, és adobe programoknak, ha esetleg használnál olyat, azoknak jót tesz, ha ssd -n vannak.
HDD -ből WD, vagy Seagate, ha 1tb akkor WD blue 1tb 7200rpm, ha Seagate, akkor barracuda, ha 2tb-ot szeretnél, ami elkélhet, akkor inkább a Seagate barracuda 2tb 7200rpm, a 2tb -os WD -k elég túlárazottak, és nagy részük elég lassú.
Ha pedig esetleg 4tb kéne, akkor Seagate -nél most van egy nagyon jó deal, 32k -ért van egy 4tb 7200rpm HDD -ja. Bár nem hiszem, hogy kéne a 4tb, de gondoltam kiemelem, mert nagyon jó deal, hátha valakinek releváns.

Hát elég jól hangzik a 4TB-s hdd, ha csak azt nézzük hogy 12k-val drágább, jelenleg 1 tb is soknak bizonyul (mondjuk egy laptopról van szó, ahol nem az igényeimnek megfelelő, hanem a laptopnak megfelelő játékokkal játszok, amik, hogy őszinte legyek nem nagyon foglalnak többet 10GB -nál :'D)
Viszont ezzel a builddel már sanszos, hogy menni fognak rá a 40-50-60GB-os játékok, ezért gondoltam a 2TB-ra.

Elég is az a 2 tb. Szerintem legalábbis.

Nem tudom mennyire ragaszkodsz a SAPPHIRE kártyához. Saját tapasztalatból kiindulva annyit azért ajánlok, hogy a garancia lejárta előtt cseréld le. Én kétszer jártam úgy a “márkával” hogy garancia lejárta után egy hónapon belül véglel megadta magát.

Néhány link:

És a 4tb -os pedig amennyire jó deal volt, és megláttam tegnap, ma már nem is találom szóval…

Hát kicsit kései ezen gondolkodnom, pont az előbb beszéltem az eladóval hogy délután megyek érte. Szeretnék bízni a legjobbakban, igaz ez most nem esett annyira jól :frowning:

Köszi szépen! Lényegtelen, úgyse lenne szükségem akkora HDD-re, ezt a HDD-t meg majd később rendelem, ha anyagilag rendbe jövök ezután :smiley:

Lehet hogy csak én voltam ennyire szerencsétlen a márkával. Remélem így van és nálad nem lesz gond :slight_smile: De én ezek után inkább kerülöm. Ezt leszámítva az rx 580 szerintem most nagyon megérős. Ár/érték arányban nagyon ott van.

Főleg hogy csilli-villi special edition, 69ért :smiley: , majd ahogy haladok a builddel úgyis közvetítek, megosztok tapasztalatokat, a későbbiekben is, hátha más hasznára is válhat ha ilyesmire vállalkozik.