Előre épített gép vásárlás

Legutolsó rendelésnél tartok, PC építés útmutató margójára Cooler Master MWE Gold 550-en gondolkodom. Elméletileg kompatibilis a rendszeremmel, viszont szomorúan konstatáltam hogy nem moduláris. Kábelezéssel kapcsolatban bárkinek van tapasztalata? Ér annyit, hogy keressek egy moduláris alternatívát, vagy rendeljem ezt nyugodtan?

Szia! Ha egy teljesen moduláris, minőségi tápot szeretnél,akkor mélyebre kell a zsebedbe nyúlnod.
Ez egy teljesen jó tápegység,de ha modulárisat szeretnél akkor az már egy másik kategória.

Nem igazán tudom, én 23k ért vettem a CM V550 Gold -omat, teljesen moduláris és gold. Ennyi pénzért szerintem nagyon jó deal volt.

Tökéletes, pont ilyet szerettem volna de az istennek sem találtam. Azonos árban van a másik táppal. Köszi!

Szerintem ez az alternatíva bőven felér egy build ajánló módosítással. Who knows? :thinking:

EVGA Supernova 650 GQ Gold lett a táp, pcpartpicker nem dobja fel pontosan, mellé nyúltam?

Az egy nagyon jó táp, nem nyúltál mellé.

Ránézésre kifojt a nyálam, túl szép volt hogy igaz legyen, főleg ennyiért. De akkor most örül a fejem :smiley:

Nagyon jó kis táp, és asszem 10 év gyári garanciával adják. De simán megy az többet is 10 évnél :slight_smile:

Sziasztok!
Elkészült a gép, mivel nincs monitorom ezért TV-n tesztelem, viszont van egy problémám. Miután a gép fut 3-4 percet, színes csíkok jelennek meg a kijelzőn, a videókártya ventillátorai megállnak, és el megy a kép. Újraindítás után ismét minden rendben ment ugyanúgy néhány percig, majd ismét ez, jelen esetben egy kékhalál is kísérte, a hibakódot viszont nem tudtam leolvasni, mivel ismét csíkos volt a kijelző. A tápegység, amit használtan vettem, illetve a videókártya. Szerintetek ez a kártya hibája, vagy esetleg más probléma állhat a dolog mögött?

Milyen tápot vettél használtan? És milyen kártya?

Evga 650 GQ Gold, a kártya pedig Sapphire RX580 8gb nitro+ special edition.

Több esélyt látok hirtelen a VGA hibára. Ki kellene próbálni más konfigban is ha megoldható. És meglesni van-e alaplapi chipsethethez frissebb drivercsomag. De elsőként a VGA másik konfigban.

(előtte persze szokásos rutinok… DDU-val VGA driver törlése csökkentett módban, VGA driver újratelepítése, esetleg alaplap driverek megnézése, utána VGA teszt máshol).

De táp is lehet a tünetek alapján… Bár elég korrekt kis táp.

Legfrissebb chipset driver van fent, a vga driverig nem jutok el soha, hamarabb meghal a rendszer.
A tápegységre azt mondták 2 hónapot ment, az idő alatt egy ilyen minőségű táp szerintem se mehet tönkre. :confused: Másik konfigban nem tudom kipróbálni, a családban rajtam kívül mindenki laptopot használ… Az eladó vállalt rá 3 év garanciát, és ma kicseréli nekem a kártyát, remélhetőleg az lesz a probléma.
@j0ci Nem igazad lett? :smile:

Ja, ha ilyen gyorsan zajlanak az események, akkor oké… :slight_smile:

Hát, ha 2 km-re lakik tőlem nehogy már :smiley: De egyébként szerencsém van hogy ilyen lelkiismeretes eladót fogtam ki. A tápegységnél már más lesz a helyzet. Szóval nagyon remélem hogy nem azzal lesz a baj :disappointed_relieved:

Csökkentett módban próbáld meg. Amúgy annak a tápnak valószínű semmi baja.

Nekem a PCX megépítette a gépemet úgy, hogy a videokártyát és még 1-2 alkatrészt nem tőlük vettem. Mondjuk ez 2 éve volt, nem tudom hogy most mi a helyzet. Egy telefonhívást megérne.

Szerk.: Jaa, most látom hogy már rég megvan a gép :smile:

Meglett a probléma gyökere. A windows volt a hibás, valamiért rossz volt a telepítés, összeakadt az összes driverrel. Egy VGA csere, és egy reinstall megoldotta a problémát, már tökéletesen fut a gép :slight_smile:
UserBenchmark teszten így teljesített, többi teszten is hozta DX12-ben a 170-200 átlag fps-t.
UserBenchmarks: Game 73%, Desk 76%, Work 66%
CPU: AMD Ryzen 5 2600 - 82.2%
GPU: AMD RX 580 - 76.1%
SSD: Crucial MX500 250GB - 117.2%
RAM: Kingston HyperX DDR4 3000 C15 2x4GB - 104.7%
MBD: MSI B450 Tomahawk

Ezúton is szeretném megköszönni @johnny04 @ujheljidani @lengyelb @kolo1a @j0ci @meteoric87
Nagyon sokat segítettetek, nélkületek ez nem jött volna össze!