Előre összerakott PC

De most nèzem,hogy amit küldtèl Ipon van romániában is…ez gondolom olyan weboldal ahol összerakok egy pc-t ès azt kiküldik összerakva…

Igen, olyan.

Èrtem…akkor kèrnèk majd segitséget egy összerekásában mert csak az alapok vannak meg…az meg nem sok…igazából nem kellene full grafikán futtassa a gameket…elèg nekem bőven a low vagy medium is csak ott tartsa a 90-100 fps-t stream alatt is…monitort 144 H-es monitort vennèk majd…

Alaplap Asus Prime H410M-R-SI
Processzor:INTEL Core i5-10500 3.10GHz LGA-1200 BOX Intel hűtő ventilátorral
Videókártya:ASUS PH-GTX1650-O4G GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 Phoenix OC PCIE
Memória:G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 F4-3000C16S-16GISB
Táp:CHIEFTEC Element ELP-600S 600W
Merevlemez: SEAGATE BarraCuda 2TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA ST2000DM008
Ssd: CRUCIAL 500GB MX500 SATA 3 2.5" CT500MX500SSD1
Hűtés: BE QUIET! Pure Rock 2 szürke
Gèpház:AEROCOOL Quantum v3 TG

Ezt hoztam össze videók ès google segitségével,vélemény?

[quote=“Sebik, post:10, topic:73636”]
Alaplap Asus Prime H410M-R-SI
[/quote] Én ezt elfelejteném gyenge alaplap.

[quote=“Sebik, post:10, topic:73636”]
Táp:CHIEFTEC Element ELP-600S 600W
[/quote] Ez is felejtős ajtótámasznak való táp.
Az ssd jó választás.
A gépházat is cserélném!
A többiek a többit kiigazítják :smiley:

Én ezt raknám össze:
https://forum.thevr.hu/uploads/default/original/3X/1/c/1ceb745a86f2c8441c938719d86603aa0ef30e3e.png
credit: @sutyomatic

2 Likes

Nem. Olcsó lapnak híg a leve. Abból indulj ki amit linkeltem, azt én pakoltam össze még másnak. Asus TUF Gaming B560M-E

1650? Nagyon gyenge kártya. Egy használt, régi 1060-as elveri.

RAM-ot csak párban a dual channel végett. 3000 helyett célszerűbb 3200, 3600 körül keresgélni.

Ez felejtős. “E” kategória, ennél csak egy rosszabb kategória van, ami az “Azonnal cseréld!”. Tápon sosem spórolunk! (alapszabály - felejtsd is el, hogy 30 ezer alatt kapsz tápot(!) a géphez - hulladékot adnak, tápegységet nem)

Az alaplap amit javasoltam, rendelkezik M.2-es slot-tal, tehát M.2-es SSD kellene, a SATA lassú. (ha már új gépről beszélünk)

Én maradnék a Artctic-nál. Nem nagy az árkülönbség (3 ezer forint körül).

Inkább olyat keress ami 3 ventis elöl.

Egyébként itt az ajánló, végigszaladhatsz rajta (kicsit régi már, de az alapokat megadja és rengeteg okosság van benne):

2 Likes

Nézd meg amit linkeltem. Szinte azonos. (csak jobb táp, jobb SSD, jobb CPU hűtő)

2 Likes

Csak egy 150K val drágább…

azt írtad

amit @Error linkelt az 406k.

1 Like

Ez. Amúgy 411 mert nincs benne összerakás :wink:

Igazatok van
…de nekem is…romániában el vannak szalva az árak ahogy nèzem…ami az magyar Ipon-ál 400K az romániában olyan 500K…

Köszönöm a tippeket!Mèg 1 kèrdès olvastam valahol olyat hogy a wifit nem minden gèp tudja csak ha be van dugva a házba…ezt hogy lehet èrteni vagy mi szerint van ez?

1 Like

Az alaplapból lehet venni 2x annyiért olyat amiben van wifi, de egy 3000Fts dongle ugyan azt tudja, teljesen felesleges. DE! ha játszani akarsz akkor csak a kábel.

2 Likes

Mi az a dongle?

Dugó :smiley:

2 Likes

Ezeket hívjuk USB dongle-nak:

Ami ilyen kis pendrive méretű vacak.

Inkább 10 ezer forint körül van az a különbség. Bár biztos van olyan lap is ahol picit több.

Annyival kiegészíteném, hogy azok a lapok Bluetooth-t is tudnak. Az USB-s wifi dongle-ök nem mindig.

Viszont játékhoz és stream-eléshez a wifi-t el kell felejteni. Az úgy a netezgetés és youtube nézegetésig megfelelő, fölötte már nem igazán javasolt.

1 Like

Jóvanna :roll_eyes: kis túlzás belefér

1 Like

Mivel szeretnél streamelni ezért mindenképp Nvidia kártyát javasolnék és arról menne a stream .
Itt egy konfig AMD-s procival .

És itt pedig egy inteles procival .

Köszönöm a valaszokat…mèg egy lehet hülye kérdés…amivel összedugok a pc-t a monitorral + áram alá helyezem a pc-t+stb stb azokat a kábeleket megkapom a pc-vel vagy nekem kell kulon megvenni?

Ha még úgy van, mint az elmúlt években, a monitorhoz járó tápkábel és a HDMI, DisplayPort (régi monitoroknál DVI és/vagy D-SUB) kábelek alaptartozékokként kell, hogy járjanak hozzá a dobozban.

2 Likes