Először építek gépet

Elérkezett a nagy “nap”, mármint hét, mert ezen a héten/jövőhéten akarom megrendelni az alkatrészeket de először lenne egy pár kérdésem, illetve véleményt is szeretnék.

Mire tervezem használni? - 1080p gaming (a mostani címekből és a kövi 1, talán 2 évből hozza ki a 60 fps-st max beállításoknál), programozás, főként ahhoz kell majd 2 db képernyő.
Hogy akarom, hogy kinézzen? - izléses fekete-fehér build
Mennyi a keret? - 480k-500k (nagyon max) perifériával együtt

Build:
-Alaplap: Jelenleg bajban vagyok, nincs b450 Tomahawk a boltokban (Erdélyben élek ezért az itteni boltokból rendelek). Kellene egy alternatíva, kb ugyanabban az ársávban, mATX-et nem tudom mennyire lenne hátrányos, inkább maradnák az ATX-nél. Gondoltam az Asus b450 Tuf-ra de várom a javaslataitokat.
-Processzor: Ryzen 3600
-Proci Hűtő: gyári
-Videókártya: 1660ti (azt még eldöntöm melyik gyártótól, annyi kérdésem van, hogy megéri 3 ventiset venni 2 ventis helyett?)
-Ram: G.SKILL Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
-Ház: Fractal Design Meshify C White
-Venti: arra gondoltam, hogy előre veszek 2 db 140-est szintén a fractal designtól, ár és kinézet miatt gondoltam rájuk. Ha tudtok jobbat szóljatok.
-SSD: Kingston A1000 480gb
-HDD: Seagate Barracuda 2tb
-Táp: Evga 850 GQ (tudom kicsit őrültség a 850w de alig van árkülönbség a 750-hez képest és akkor miért ne? A tápot kövi buildbe is szeretném használni, 4-5 év múlva)

Perifériák:
-Billentyű: Cooler Master MasterKeys L (más olcsó mechanikus billentyűket is javasolhattok)
-Egér: ASUS ROG Sica
-Monitor: LG 24MB37PM-B 2db (ez mennyire lenne jó? nekem fontos szempont, hogy forgatható legyen a képernyő ha jól tudom pivotnak mondják ezt a funkciót, emellett az, hogy 23-24 méretű lehetőleg ips és minnél olcsóbb. Nem lényeges a 144 hz, és 1ms válaszidő, annyira komolyan nem játszom. Itt is várok egyéb javaslatokat)

Előre is köszönöm a segítséget!

Gigabyte B450 Aorus lapok jó alternatívák, csak arra figyelj hogy kérj rá alapban bios frissítést, különben nem fog velük elindulni a gép, mert nem támogatják a 3. ryzen szériát friss bios nélkül.

1660Ti-re elég a 2 venti is.

Ventiből elég 1-et venned, mert 1 van benne elöl és hátul, szerintem ugyan olyat nézz ami eleve van a házban is.

Billentyűből szintén olcsó és CM a CK530-550 széria, és RGB is.

Teljesen jó az az LG monitor, a backlight bleedre figyelj, ha az adott darabon túl feltűnő, cseréltesd ki másikra, ez az IPS technológia rákfenéje.

2 Likes

A bios frissitest hogyan kerjem? A bolt oldalan vasarlasnal irjam kommentbe vagy hivjam oket fel?

Fogalmam sincs az általad kinézett boltban hogy működik ez, szerintem kérdezz rá előre. Általában plusz költsége is van, Magyarországon általában ilyen 3-5000ft-ot kérnek érte.

1 Like

Es sajat magam esetleg meg tudom oldani, egy stickel meg egy YT video segitsegevel? Meg soha nem neztem utana de ha nem bonyolult akkor lehet megprobalnam.

Nem, mivel ezeken az alaplapokon nincs bios flashback funkció (az MSI-ken van), így proci nélkül nem tudod frissíteni a biost. Magyarán ehhez az kellene, hogy legyen egy 1 vagy 2. generációs procit, beteszed, belépsz a biosba, majd az előre elkészített pendriveról ott frissíted a biost. Régi proci ki, a 3600-be, és működik.

Alternatív megoldás: elengeded a 3600-at, és megveszed a jóval olcsóbb, és 1660Ti mellé teljesen elég 2600-at, azzal nem kell így szórakozni.

1 Like

Vagy alternatív megoldás #2, olyan alaplapot kell keresni ami tud BIOS Flashback-et

1 Like

Annyira nem is rossz otlet, most nezem pl az Msi b450 A-pro es a b450 gaming plus meg olcsobb is.

Az MSI YouTube csatornáján van egy magyarázat a BIOS Flashback funkció használatához, azt nézd meg legalább egyszer mielőtt hozzáfogsz a frissítéshez, nehogy valami baj legyen

1 Like

A monitorhoz visszatérve, találtam egy másikat amelyik szintén beleillik a képbe és jobban tetszik a vékony szélek miatt. Nem nagyon találtam neten reviewot, az Acer van olyan jó monitoroknál mint az LG?

Ha fogsz bármilyen kompetitív játékot játszani, a 60Hz nem egy jó ötlet. Ahhoz képest már a 75Hz is nagy ugrásnak tűnik

1 Like

nem fogok, max bf multi, nekem eleg a 60hz, tul balfasz vagyok ahhoz hogy szamitson valamit a 60+ xD

Általában nem az számít hogy túl rosszul játszol egy adott frissítési rátához, mert sokszor egy nagyobb frissítésű monitor segít fejlődni. Ilyen szempontból megértheti, de te tudod.

1 Like

Szerintem már-már bűn lenne nem egy 120/144 hz-es monitort venned ehhez a buildhez.

Megmondom én mit csinálnék a helyedben: Vennék egy R5 2600-at, mert az is bőven elég a 1600 Ti mellé, egy olcsóbb b450 MSI alaplapot (pl: Msi b450 A-pro) és a megspórolt pénzt hozzácsapnám a monitor árához. Még egy kicsivel kitoldod, és vehetsz egy 120 hz-eset, vagy egy olcsóbb 144-est.

3 Likes

Bameg, vegul csak hallgattam ratok :)) Az egyik monitor 144hz lett ( AOC C24G1), a masik maradt a 60hz forgathato. DE ha mar itt vagyunk akkor eleg az 1660ti? nem kellene egy 2060 melle vagy rx5700? Attol hogy meg nincs egy jatekban 144fps mondjuk csak 90-100 fog erzodni az elony a 60hz-hez kepest?

UI: nem is gondoltam hogy a dolgok rendelese ilyen szopas. Egyik helyen csak egy het mulva lesz, masikat mar hozzak, harmadikat nem tudjak. 220volt (nekik van romaniaban is kirendeltseguk) vissza sem ir. Hatha jovohet vegen mar meglesz minden es ossze tudom rakni.

Nyilván mindig jobb egy erősebb kártya, de a 1660Ti is elég 1080p-re. Display porttal kösd a monitorhoz, legyen bekapcsolva a Freesync, akkor nem lesz gond ha nincs meg a 144hz sem.

1 Like

Ma delutan epitem meg. Elso lepesek, biosbeallitasok, mas beallitasok ami a jo funkcionalashoz kell? Link, video vagy ha magyaraztok barmi megteszi.

Biosba belépsz, megkeresed a memória beállításokat, és ott az XMP vagy DOCH profilt a ramhoz. Ez egy legördíthető lista, kiválasztod a ramnak megfelelőt, elmented, kb ennyi.

Mást felesleges állítgatni ha nem értesz hozzá.

2 Likes