TheVR Fórum

Elromlott a kártya? vagy valami más a gond?

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy az elmúlt 2 hétben előjött egy olyan probléma a gépemmel, hogy minden egyes játékban (Escape From Tarkov, GTA 5, Iracing, RaceRoom,F1 2019, Valorant) folyamatosan ki crashel, ha low grafikán ,ha medium, ha high, ha ultra grafikán vagyok, minden hogyan. Sehol nem ad semmilyen crash üzenetet csak a GTA 5-nél (failed initialization) több videót is néztem a fixelésről, megcsináltam mindent, ugyan úgy ki crash-el, újra raktam a játékot szintén rossz. F1 2019-nél viszont folyamatosan vibrál a kép kormány is el állítódott(semmit nem állítottam rajta, 2 hete még jó volt) egy 2 perc után intenzíven elkezd vibrálni a kép ,befagy a kép és kifagy az egész játék , van, hogy vele együtt az egész gép is, ha csak a játék fagy ki akkor kapok egy ilyen üzenetet: d3d device removed erről is szintén néztem videókat, megpróbáltam fixálni de ugyan ezt csinálja. Többi játéknál pedig egyszerűen csak kifagy, üzenet nélkül. Mai nap folyamán újra raktam a teljes gépet windows-al együtt szintén fent áll az összes játéknál ugyan ez a probléma. Driverek napra készek, csatlakozók jól vannak csatlakozva (kivettem a kártyát, vissza raktam) minden jól van. 2 éves a kártya.
Egy dologra gondoltam még, hogy esetleg kevés lenne a 600W-os táp, bár nem tudom eddig fél évig teljesen jól működött.

Gép:

• Motherboard: ASUS ROG STRIX B365-F GAMING
  • CPU: INTEL Core i7-9700K 3.60GHz 1151 300 BOX
  • Power Supply:Chieftec GPS-600A8 600W PFC boxed power supply
  • Processor Cooler: Cooler Master MasterLiquid Lite 120 145x119x38mm 650-2000RPM (Intel, AMD) Water-cooled
  • RAM: 4x Kingston 8GB/3000MHz DDR-4 HyperX Predator XMP (HX430C15PB3/8)
  • ASUS STRIX-GTX1060-O6G-GAMING nVidia 6GB GDDR5 192bit PCIe VGA
  • PC Case: DEEPCOOL Tesseract SW
  • SSD: SAMSUNG 250GB 960 EVO M.2 PCIe 2280 MZ-V6E250BW
    *Monitor: ASUS ROG STRIX XG27VQ 144Hz.
1 Like

Nem kevés a 600W, hanem sajnos pocsék minőségű a táp.

Ha az kezdi megadni magát, akkor érdemes lenne sürgősen cserélni, mert bármit magával ránthat.

3 Likes

^^^
A B365+9700K+120mm-es AIO kombónál csak a táp látványa fáj jobban ilyen alkatrészek mellé :smiley:

2 Likes

Rendben, lehetséges, hogy akkor nézek egy újat remélhetőleg az megoldja majd ezt a problémát, köszi szépen a helpet.