Első általam összerakott PC

Sziasztok!

PC vásárláson töröm a fejem , a főbb alkatrészeket már kiválasztottam , a véleményeteket illetve a hozzáérteseteket szeretném igénybe venni, hogy jók-e/ megbízhatóak-e ezek az alkatrészek , illetve ,hogy van-e ezektől jobb ár/érték arányú alkatrészek?

Az általam kiválogatott alkatrészek:

Processzor: I9 9900K 3,6 Ghz
Videókártya: Asus Rtx 2080 8gb
Memória/Ram: Corsair Vengeance LPX 3000mhz 2x8gb
Alaplap: Gigabyte Z390 Aorus Elite
SSD: Samsung 970 EVO plus 500gb
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB
Processzor hűtő: NZXT Kraken M22 120mm
Tápegység: FSP Hydro G 650W gold
Ház: NZXT H500

UI: A gépet , leginkább gamingre , illetve videóvágásra szeretném használni.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

Ramból én 3200mhz-t ajánlok most az a legjobb ár/érték. Házból jó ez csak cseréld le a H500P Mesh-re, mert jobb a szellőzése. :slight_smile:

1 Like

Az a hűtő karcsú lesz ennek a procinak vagy x52 ha nzxt vagy egy dark rock pro 4.
Házból vagy H700 vagy amit @Nickname1122 mond.
Vga-ból meg Supert vegyél ne sima 2080-at.
Tápból is néznék egy nagyobbat legalább 850 környékét.

1 Like

Hát, ha már az ár/érték szóba került, akkor sokmindenről lehetne itt beszélni :smile: :smiley:

3 Likes

Tudom, de én tiszteletben tartom a döntését és nem akarok még egy amd-intel párharcot.

2 Likes

Néhány meglátás:

• 2080 helyett lehet inkább 2070 Super-t néznék, lényegesen nem lassabb mint a nagyobb tesó viszont jóval olcsóbb.
  • VGA-n spórolt pénzen vennék egy olcsó 1TB-os SSD-t, akár lehet az is NVMe.
  • 120-as játékvíz szerintem kevés lehet a 9900K-ra, főleg ha tuning is szóba jöhet.
  • Ha nem lesz tuning akkor árban lehet jobban megéri egy R7-3700X, de akkor beleférhet egy 2080 is.
4 Likes

NZXT H500-ban Kraken X62-vel a 8700K game alatt olyan ~70fok körül van . Inkább 360-ast vegyél ha már víz , de ajánlom a Phanteks P600S-t egy nagy fasza leghutovel.

1 Like

Ha már ennyit költesz, szerintem ne vegyél HDD-t. Samsung QVO vagy Cruxial MX500 1 terrás SSD-t vennék az NVMe mellé.

A procihűtő az sejtettem ,hogy nem nagyon lesz elég, az alternatívája annak amit leírtam az , NZXT Kraken X72.
Illetve milyen tápegységet tudnál ajánlani , ami elegendő ennek a konfignak , illetve ha esetleg húzni szeretném a procit?

Igen ,gondolkoztam rajta ,hogy a 970 Evo plus-on lesz a rendszer illetve a játékok, valamint lesz egy szintén Samsung 960 evo 1TB-os amin pedig lesz a többi adatom

Az x72 is tökéletesen megfelel.
Tápból én személy szerint egy 1000W 80+ platinum-ra lőnék.
Build ajánlóba találsz jókat.

1 Like