Első buildem, hozzáértők segítségét várom, vatikáni valutában fizetek

Sziasztok,
Végre elértem oda anyagilag, hogy egy esetleg elfogadható builded rakjak össze. Leginkább single player játékokat tolnám, mint pl. a Witcher játékok, Darksouls játékok, Prince of Persia stb. valamint egyszerübb moba vagy hasonló, hogy párommal is töltsek időt :smiley: (természetesen vicc a vége… részben), valamint youtube, ticcs és szósöl média nagyon ritkán. A terv eddig:
ASRock AB350M Pro4 alaplap
Ryzen 5 2400G proci (azért erre esett a választás, mert videókártyát csak idővel tudok venni)
Kingston HyperX Predator 2x4 GB 3200 Mhz ram
Tápot nem tudom milyet vegyek nem a legdrágábbat szeretném, de ne pukkanjon el 2 hét alatt, mert elsírom magam felnőtt ember létemre.
Házat szeretnék olyat, ami oldalt átlátszó és van gyári ventillátor, ami nem csak dísz, persze itt sem drágát, 20e alatt szeretném.
Az első kérdés az, hogy az elképteléseim jók vagy sem, a második pedig a ház és a táp.
A válaszokat köszönöm. :smiley:

Teljesen jó elképzelés, amiben bizonytalan vagy, az pedig mind ott van a build ajánlóban:

4 Likes

Esetleg több házat szeretnék megnézni, akkor melyik márka az, ami mindig hozza a kötelezőt? Valamint honna. Éri meg vásárolni?
És nagyon köszönöm a választ.

látom, hogy microATX lapod van, én is maradtam ezen a vonalon, mikor az új konfigomat építettem, egy hangszigetelt, mATX házba költöztem be egy 1. generációs CM690 után, ami egy Fractal Design Define Mini C (nem a plexis, vagy edzett üveges verzió), plusz az őőőőőősrégi Thermaltake tápom helyett egy (ha nem is teljesítményben, de minőségben mindenképp) felsőkategóriás tápot, egy 550W-os, gold hatásfokú Seasonic Focus Plus lett a kiszemelt (ami félpasszív ráadásul, asszem 40%-os terhelés alatt be sem kapcsol a venti, bár én még sosem hallottam, lehet nincs is benne :smiley: )

sajnos ezeket összeadva majdnem újabb 50.000Ft kiadást könyvelhetsz el, de csalódni nem fogsz a minőségben, az biztos… (meg pár jó venti se árt, én vettem 4-et, az is cirka 15k rongy volt, elindultam a lejtőn csúnyán :smiley: )

2 Likes

Talán a Fractal, nekik nem nagyon volt rossz házuk az utóbbi években. A többieknél be-beesik egy egy rosszabbul sikerült modell. A legtöbb ami tiszta plexi, zárt előlapos, az nem szellőzik valami jól, van amin a venti se segít sokat. Viszont a Ryzen nem melegszik túlságosan, szerintem nem kell túl sokat foglalkoznod a házzal.

1 Like

Ugyan ez a házam van ugyanezzel a Seasonic táppal :slight_smile: csak az nekem az üveges verzió, az is elég csendes. 2 ventivel jött szóval csak egy pluszt vettem mellé, ez a 2 be 1 ki setup eddig bejött, bár most még csak egy 8100 van benne, majd később megy sztem egy 8600 nonK.
A házról annyit hogy gyárilag rossz bekapcs gombal jött, képesek voltak valami 0.4es madzagot belerakni, de mivel postával jött így nem gariztattam hanem gyorsba újraforrasztottuk így jobb mint volt. Egyébként eddig minden fasza vele.

1 Like

na, király :smiley:
én direkt nem hagytam meg a gyári ventiket, utánanéztem gyorsba’, hogy mik lennének jók előre szívni, meg fújni hátul (meg ugye a hűtőre is), aztán bepattintottam 2 14cm-es Thermalright TY147A-t, meg 2 darab zöld Alpenföhn WingBoost Plus 2-t, jófélék

amúgy ha valami ilyesmi gebasszal érkezik a házad, írj a Fractalnak, hogy mi a probléma a házzal, és küldenek neked ingyen cserealkatrészt pár napon belül :ok_hand:

Najó, azok a zöld Alpenföhn ventik nagyon meggyőztek :heart_eyes: Nagyon tetszik :smiley:

1 Like

FRACTAL DESIGN Focus G ablakosat néztem ki magamnak, elég szép az én szememben :smiley: Ha későbbiekben fejlesztenék, akkor milyen venti lenne benne hasznos és szép?

Hát ha nem sajnálod a pénzt akkor mehet bele valami RGB, pl. Corsair, de abból is high airflow és NEM high static pressure
Edit: most néztem és az RGB fan-jeikből egyik sem HA (high airflow). Be quiet! is jó ilyen téren, de szerintem a Corsair ventijei így is jók lesznek, annyira nincs nagy különbség HA és SP között. Legalábbis ebben az esetben nagyon úgy néz ki. Sőt, sokan használják őket ilyen célra

1 Like

hát nem tudom, annyira nem rajonganak érte a szakmai topikokban a Corsair ventikért :confused:

ha mindenképpen LED-es kell, a legjobb választás észszerű keretek között a Lepa bol.Quiet venti lehet a legjobb szerintem, árban ott van, mint egy Corsair, minőségben jóval felettük :smiley:

hajfestek: az sem rossz választás, ha mindenképp kell majd a fényár :smiley:
esetleg nézz rá a Meshify (Mini) C házakra, most árat nem néztem, de azok is egész jók még

1 Like

25k-tól van kb.
Abból van nem mini verzió is, just for good measure

ühüm, de mATX lapot tervez, azért ajánlottam inkább mATX házakat is, szerintem totál felesleges ATX méret, én is untam a régi házamban, hogy alig van benne valami mATX lappal :smiley:

Egyszerű: normál ATX-et kell venni. Alig drágább, és több ram slot, akár több m.2 csatlakozó, több PCI-e csatlakozó.

Ezért is írtam fent, hogy méretben alig kisebb, de jóval kevesebbet tud.

2 Likes

Szerintem is. Ha nagyon picire megy az ember, a mini ITX talán a legjobb opció, az tényleg kicsi

1 Like

ezen is van 4 DIMM slot, meg 2 m.2, ha jól láttam, ennél hova kellhet több :smiley:

Persze ez jó, de aki nagyon rámegy a bővíthetőségre annak még 8 ram slot is kellhet.
Természetesen nem azt mondom hogy ezzel bármi baj van, jónak tűnik maga az alaplap

El nem tudom képzelni, hogy szülségem legyen valaha 4x4 giga ramnál:smiley:

Hát ha játszani szeretnél a géppel akkor kénytelen leszel hozzászokni a gondolathoz mert szinte biztos hogy kelleni fog :slightly_smiling_face:

Azért kétlem hogy a következő 3-4 évben 16 giga ne lenne elég mindenre. Addigra meg úgyis csere az alaplap, proci is, + a DDR5 is kijön.