TheVR Fórum

Első építés

Sziasztok!
A közeljövőben szeretném megépíteni a gépem, build ajánlóból néztem.
A házon (astrum at6v tg) van egy PWM hub.
Az alaplap leírásában az van (msi z490a-pro) hogy a CPU-fan hely a default PWM.
A kérdésem hogy akkor a PWM hubba dugjam a cpu hűtőt, vagy magát a hubot dugjam máshova?
Előre is köszi!

Szia!

Cpu venti/ventik a CPU FAN slotra mennek, ez az alaplapon van. A Fan controllert(amit te PWM hub-nak nevezel), meg egy sima venti slotra kötöd + azthiszem, ha úgyvan mint a sg1 tg evo-nál ott egy molexről kapja az áramot a controller.

Ugye ennél a háznál 4 venti van a házban, akkor az nem akadály ha mind egy darab fan slotra van kötve?
Biztos nem ha mondod, de azért megkérdezem, jobb a biztonságg :slight_smile:

Nem gond, csak annyi lesz, hogy amikor bios-ba próbálod beállítáni a ventiket akkor csak egy ventit látsz, és nem bírod beállítani külön-külön a ventik sebességét, hanem ezt beállítod és az összes ugyanolyan sebességen fog pörögni.

Szerintem ez azért jobb, mert ugyanazon a fordulatszámon pörög az összes venti, egyszerűbb beállítani, mert csak egyet kell, és ezzel az összes változik. Negatívat nem nagyon tudok felhozni.

Oké, köszi.
Én is jobbnak gondolom hogy egy RPM-en forognak, csak azt nem tudtam hogy melyik slotba dugjam :slight_smile:

Ahogy látom elég sok fan csatlakozó van rajta, szerintem a SYS_FAN6, SYS_FAN5 vagy SYS_FAN4-esre lenne érdemes csatlakoztatni, mert az van közel a ház kivágásaihoz.
De ez csak az én véleményem.