Első Gamer gépem + Monitor!

Sziasztok!

Sikeresen eljutottam ahhoz a ponthoz, hogy lecseréljem az olcsó irodai laptopomat egy lehetőleg több évig stabilan működő Gamer gépre. Mivel eddig Laptopon játszottam, így nem áll rendelkezésemre se monitor, se billentyűzet, egyetlen egy alkatrész amit nem kell beruháznom az az egér.

Gamer gép:
A legutolsó laptopomban AMD processzor és videókártya volt beszerelve, amivel kicsit sem voltam megelégedve. Pontosan tudom, hogy ez nem elég indok az AMD márka nem szeretésének, viszont a szívem jobban húzódik az Nvidia + Intel confighoz.
Mindenképpen FPS játékokra használnám a gépet mint pl. Battlefield, Cod, GTA V, Fifa + a jövő játékai. Egyszerre le szeretném tudni a költségeket, tehát a gépnek minimum 4 évig tartó problémamentes gamelést kellene biztosítania.
A limit: 1300€ (feltolhatjuk 1500€-ig is)

Processzor:
Mindenképpen Intel I7-en gondolkozom, viszont ennyinél meg is állt nálam a tudomány.

Videókártya:
RTX 2060-2070 között spekulálok, természetesen ezt is rátok bíznám.

Memória:
Ebben vagyok a legbiztosabb, hogy 500gb SSD és 1 TB HDD csücsülne az alaplapra.

Alaplap:
MSI, Asus márkákkal szimpatizálok. Természetesen itt is a lehető legjobbat hoznám ki a dologból, ha a limitbe belefér.

Hűtő:
Be quiet és corsair márkákról sok jót hallottam, mindenképpen ezek közül választanék.

Monitor:

144Hz 24 Zoll 2K-s (megfelel a full HD is) felbontással. Nagy előny, ha a monitor körüli fekete keret minnél vékonyabb, emellett a monitor dönthető legyen.

Limit: 300-400€

Az elmúlt napokban nagyon igyekeztem mindennek utána olvasni, hiszen első gép vásárlás előtt, jó ha az ember tisztában van a dolgokkal. Senkitől nem várom el, hogy a Configommal szenvedjen. Teljes mértékben megelégszem, ha egy-egy alkatrészt beajánlotok egy rövid leírással.

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

1 Like

megint írjuk le, hogy novemberig nem éri meg gépet épííteni, főleg intelt?

Keresőt senki nem használ?

5 Likes

build ajánló

AMD! és onnan, ami a pénzbe befér

3 Likes

most nagyon nem éri meg gépet venni, várj minimum november közepéig, de inkább december. Most jönnek ki az új AMD procik (az intel vonal inkább felejtős) és az Nvidia 30xx kártyái (mondjuk utóbbi inkább január)

3 Likes

most nyomtam egy win+v-t és lementettem ezt magamnak. ezentúl ezt fogom mindenhova bemásolni.

3 Likes