Első Gamer PC (~ 530 000 Ft)

Helló!

Előzőleg már feltettem egy hasonló kérdést, viszont ott 300 000Ft volt a tervezett budget, azóta változtak a dolgok, és már megvan a pénz is. Kb. 530 000 forintot szánnék a vasra, a következő 2 hétben venném meg.

1. Mire használnám?
Tervben van a streamelés is, de ez nem túlzottan irányadó. R6, Payday, Valorant, GTA 5, LOL játékokkal játszanék rajta, továbbá videóvágásra is használnám a gépet.

2. Alkatrészek
Mindent újonnan vennék, videókártya terén RTX 3060, 3060 TI körül nézegettem, nem tudom mennyire overkill, de alább nem akarok adni, esetleg egy hasonló kaliberű RX kártya(AMD oldalon vakon tapogatózok).

CPU:
Gaming terén az AMD vs Intel proci-t nem értem, nem szeretnék vitát se belőle, minél erősebb legyen, a budget limitet kimaxolnám.

CPU hűtés:
ízhűtést terveztem a későbbi fejlesztésre való tekintettel, de szívesen lemondok róla, ha mást mondtok. (Aerocool Mirage L240 ARGB AIO vízhűtés Link)

SSD/HDD:
Tárhely terén szerintem 1TB m2 SSD, több tárhelyre nincs nagyon szükségem.

Memória:
RAM terén elvileg minimum 16GB, viszont nem tudom, hogy szükség lenne-e 32re, láttam “CL” jelöléseket, aminek jelentését nem tudom, továbbá a megfelelő frekvenciát se tudom. Nagyon kikötésem nincs, csak legyen 16GB ^^

Alaplap:
Alaplapnál az egyetlen kikötésem, hogy 4 ram slot legyen benne (maybe Bluetooth, Wifi?).

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Komplett PC

4. Mennyi a kereted rá?
500 000 - 530 000 Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
*Monitor vásárlásban is kérnék segítséget, arra is szükség lenne(530 000Ft budget-en kívül). Keret olyan 150 000Ft erre, néztem 144Hz, 240 Hz monitorokat egyaránt, nem tudom, hogy melyik éri meg.
Ível, vagy nem ívelt, nekem mindegy, felbontás lehető legjobb legyen, min 27".

6. Egyéb
Az alábbi géppel szemezgettem, persze a proci cserélhető AMD-re, ha ilyen áron van erősebb, de az alábbi setup nagyjából kimaxolja a budget-em, továbbá nem tudom, hogy az 1x16 GB ramot cserélni kéne-e 2x8GB-re:
PCX I5 11400 RTX 3060

Én ezt tudnám elképzelni

2 Likes

Tetszetős, köszönöm ^^

A fenti SSD helyett egy Western Digital Blue SN570 1TB M.2 2280 NVMe sok változást jelentene? 10k-val olcsóbb, írási/olvasási sebessége se tűnik rossznak.

Továbbá gépház helyett egy Zalman N5 TF mennyire lenne rossz választás? Nem szeretnék se kötekedni, se olyanon spórolni, amin nem kéne.

Köszönöm szépen a segítséget

A WD Blue SN570 DRAM cache nélküli, ami nem valami ideális ötlet gaming-hez. A 970 Evo Plus-okban van DRAM cache, plusz ugyanúgy 5 éves gyártói jótállás van rá, mint az SN570-re. Hosszabb távon jobb ötlet lenne a 970 Evo Plus szerintem.

Zalman házat inkább kerülném, ha olyan vékonylemezes, potenciálisan kontakthibás házakat gyárt még mindig, mint a régi Z11 Neo-m volt, ráadásul ez az N5 TF úgy látom, az előlapján csak két oldalt tart valami tessék-lássék hálót szellőzésnek. Inkább egy teljesen mesh hálós előlapú pc házat lenne érdemes választani, a @Falcon23 ajánlatában szereplő SilentiumPC ház meg pont ilyen, és 4 db 120 mm-es venti is jár hozzá alapból. Kelleni fog a szellőzés, nekem 3700X-em van, az a saját gyári Wraith Prism hűtőjével olyan 65 fokig melegszik max, mert 3+1 venti járatja a levegőt a házban.

1 Like

Ezt semmiképp ne

Ha olcsóbb kell akkor itt van ez
https://www.pcx.hu/fsp-cmt212a-ablakos-fekete-szamitogephaz-cmt212a--00387818?referer=arukereso

4 Likes

Sziasztok,

nekem is nagyon tetszik ez a build amit Tomy-nak ajánlottatok, és nagyjából én is ilyen keretben gondolkodom.

Abban tudnátok esetleg még segíteni, hogy ha pl van értelme rádublázni arra a 16 GB DDR4-es RAM-ra? Vagy a többi alkatrész igazából nem indokolja ezt, nem a RAM-nál van a legközelebbi performance bottleneck (kezdő vagyok ebben, de ha jól értem az ajánlott alaplapnak 4db DDR4-es slotja van) ?

Ezt eggyel tovább vive, van esetleg értelme az alaplapot meglökni olyanra hogy DDR5 kompatibilis legyen, vagy az ezzel járó plusz költség sokkal jobb helyre is fordítható ezen a konfigon?

Duplázni 32GB-ra is úgy érdemes, hogy eleve 2x16GB-ot veszel. (mondjuk úgy, hogy nem sok haszna van a 4 RAM slot-nak manapság - félreértés ne essék, azok a lapok amiken csak kettő van az általában gyengus chipset-el szereltek)

Ehhez a procihoz nincs DDR5-ös alaplap, de nem is szükséges. Túl drága és nem olyan gyors a DDR5 még a 4-hez képest. Ha DDR5-ben gondolkoznál akkor érdemes megvárni az októbert, akkor jön az AMD 7xxx-es szériája DDR5-ös lapokkal.
Egyébként pedig igen, egy erősebb videokártyára és egy komolyabb tápra (Seasonic Focus GX) célszerűbb fordítani a pluszt.

Wow köszi a gyors választ, akkor 2*16GB lesz majd RAM, a többi táp és a grafikus kártyaupdatet meg majd eldöntöm akkor ha már rávitt a lélek hogy tényleg elköltsek ennyi pénzt:D

Köszi szépen Error, és a többieknek is akik korábban már összeszedték a konfigot.

1 Like