Első (gamer) Pc építésem

Sziasztok, segítséget kérni jöttem, a már megszokott/sokat hallott kérdéssel: megéri e így összerakni a gépet. Van e olcsóbb, mégis jobb alkatrész, van ami nem működik azzal amit választottam, netán van, amit egyeltalán nem ajánlotok. Példának okául én egy Gigabyte 1660ti-ra gondoltam, egy barátom mégis azt mondta, nem, az nem lenne jó, egy rx580-nal jobban járnék. Vélemény erről? Esetleg másik ajánlat? Köszönöm előre is, további szép napot mindenkinek!
(Egyébként én magam nem vagyok otthon a témában, ezért kérdem itt, remélem itt végre kapok egy nagyjából egyöntetű választ.)
Cpu:

Gpu:

(több linket nem engedett)
Alaplap:
Gigabyte B450 Aorus Elite
Táp:
Thermaltake 650W Smart Pro RGB PS-SPR-0650FPCBEU-R
Ram:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP HX432C16PB3K2/16
HDD:
Seagate 2TB BarraCuda 256MB ST2000DM008
SSD:
Samsung 250GB 860 EVO MZ-76E250B/EU
Ház:
Zalman I3 EDGE fekete

K
e
r
e
s
ő
!
!
!

https://forum.thevr.hu/search?q=%C3%89p%C3%ADt%C3%A9s

4 Likes

Mennyi a kereted rá?

Hát ennél (kb 340000Ft) ne nagyon menjen csak lejjebb adok, ez már a plafon

image

credit: @sutyomatic
a bulid ajánlóból szedtem ki

3 Likes

Prociból sima 3600 fölös az X eset venni . Táp, Alaplap cserés. Tápból 80+Goldos 500W vagy felette vmi nevesebb gyártótól . Alaplap MSI b450 Tomahawk Max az ajánlott. Vidikairból pedig Nvidia téren 1660 super (kb 1660ti szint ) vagy 2060 (Ti árban van ) . Az rx 580 tól erősebb a 1660Ti/Super szóval én arra a barátodra nem hallgatnék ilyen téren.

1 Like

Tápból konkrétan mit ajánlasz? Plusz megint ismerősömtől, de most másiktól azt hallottam hogy ebben az esetben igenis megéri az 3600x, bár nem tudom ebben valyon igaza van e. A 1660 super - es ajánlatod elfogadtam, váltottam, alaplap szintén. Egyébként köszönöm a segítséget!

Nem éri meg az 3600x durván kb 10e forintal drágább és elenyésző a különbség és abból a 10e ből veszel rá egy utólagos procihűtőt és halkabb és hűvösebb lesz . Táp-ból most jelenleg a Seasonic FOCUS PLUS 650W Gold Modular van fent alzán nagyon jó áron de vannak a build ajánlóba jó tápok .

2 Likes